Rozmiar (proporcje) miniatur w oknie szybkiego wybierania.

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
pitt99 napisał(a):

Witam, chciałbym się dowiedzieć, czy jest możliwość, aby miniatury zakładek w oknie szybkiego wybierania, były szersze. Proporcje mojego ekrany to 16:9, a miniatury są w proporcji prawie, że kwadratowej, co powoduje niewykorzystany obszar po bokach ekranu.
Jest gdzieś opcja do zmiany tego parametru?
Druga rzecz, to zmiana rozmiaru okna (ręcznie). Jest zmiana co 10%, ale to za duży skok, chciałbym zmieniać, np. co 1%, bo okno jest albo za duże, albo za małe.

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by pitt99:

Proporcje mojego ekrany to 16:9, a miniatury są w proporcji prawie, że kwadratowej

Oj, do kwadratu, to im jeszcze daleko. Na twoim zrzucie ekranu widzę miniaturki w proporcjach 16:10. Można zyskać trochę miejsca w pionie usuwając pole wyszukiwania (ale to wymaga ręcznej edycji skórki) wtedy troszkę się wyrównają proporcje pustego miejsca po bokach względem góry i dołu: http://my.opera.com/Saskatchewan/blog/2011/07/12/jak-pozbyc-sie-pustego-miejsca-po-wyszukiwarce-szybkiego-wybierania

Originally posted by pitt99:

Druga rzecz, to zmiana rozmiaru okna (ręcznie). Jest zmiana co 10%, ale to za duży skok

Okna, w sensie okienka Szybkiego wybierania? Można zmienić tu: opera:config#UserPrefs|SpeedDialZoomLevel. Z tego co pamiętam, trzeba zrestartować przeglądarkę po zmianie wartości.

chocimir napisał(a):

Originally posted by pitt99:

miniatury są w proporcji prawie, że kwadratowej, co powoduje niewykorzystany obszar po bokach ekranu. Jest gdzieś opcja do zmiany tego parametru?

Jest, tam: opera:config#aspect%20ratio

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by chocimir:

Jest, tam: opera:config#aspect%20ratio

bigeyes Nie wiedziałem, że jest taka opcja. Dzięki!