Opera jako domyślna przeglądarka? Niemożliwe.

w dziale Opera
Adalbertus napisał(a):

Cały czas używałem Opery jako domyślnej przeglądarki, ale dzisiaj zainstalowałem sobie Firefoksa by wejść na bloga. Zmieniłem jeszcze zestaw bezpieczeństwa czyli AntiVir Personal i Zone Alarm na Avast Free i na Kerio Personal. Po tych zmianach główną przeglądarką stał się FF,a gdy chciałem zmienić na Operę to Opera zawiesza się i nie reaguje.
Mam zaznaczone że Opera ma sprawdzać przy uruchomieniu czy jest domyślną przeglądarką. I gdy zadaje pytanie czy chcę aby była domyślną, klikam na TAK i Opera się zawiesza. Jeśli kliknę na NIE to Opera się włączy. Ręczne ustawianie typów plików otwieranych przez Operę też powoduje jej zawieszenie. Przeskanowałem gruntownie cały komputer Avastem i nic nie znalazło. Gdy usuwałem ZA i AntiVira miałem ODŁĄCZONY kabel od sieci więc wtedy nic się nie dostało.

andol napisał(a):

http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=1681560

Mógłbyś podać wersję zainstalowanego w Twoim systemie Kerio?

Adalbertus napisał(a):

Chcąc sprawdzić wersję Kerio natknąłem się na listę komponentów w tym firewallu, i prawie każdy z nich ma inna wersję:
4.3.268.0 -Usługa systemowa (Prawdopodobnie jest to wersja całego Kerio)
4.3.268.0 -Interfejs użytkownika
4.3.100 -Tłumaczenie
4.3.100 -Zasady
4.3.142 -Sterownik
4.3.142 -SFE API
4.3.142 -Sterownik HIPS

Reinstalowałem Operę dwa razy. Za każdym razem usuwałem katalog z Program Files i z Dane Aplikacji. I nic to nie pomogło.

andol napisał(a):

Czy przy wyłączonym Kerio możesz ustawić Operę jako domyślną?

Adalbertus napisał(a):

Wcześniej wyłączyłem tylko monitorowanie sieci poprzez włączenie opcji: Odłącz Sieć i Wyłącz Firewall. Ale to nie pomogło. Teraz odłączyłem kabel sieciowy i wybrałem z menu Kerio opcję Zamknij. I wtedy Opera wystartowała, bo wcześniej jej proces był przyblokowany ale cały czas oczekiwał. Później właczyłem Kerio z menu Start opcją Start Firewall. I na razie Opera działa.

andol napisał(a):

Przez kilka miesięcy (do teraz) byłem szczęśliwym użytkownikiem Kerio 4.2.

Zainstalowałem najnowszą wersję Kerio (4.3.268.0). Po instalacji Opera zaczęła działać jak pięciotonowa krowa. Próba ustawienia jej jako domyślnej przeglądarki nie spowodowała crashu, jednak Opera "zamarzła". Po kilku minutach wyłączyłem Kerio (opcja Zamknij w menu kontekstowym ikony w zasobniku systemowym) i Opera ożyła.

Test powtórzyłem z programem The Bat! - on również zamarzł po próbie ustawienia go jako domyślnego klienta poczty.

Powróciłem do starszej wersji i wszystko znowu działa. Tak więc niewątpliwie przyczyną problemów jest ta wersja Kerio. Przy okazji: Kerio 4.3 został zainstalowany w domyślnym katalogu, mimo, że wskazałem mu inną lokalizację.

Jaką masz wersję Windows?Adalbertus napisał(a):

XP pro SP1 i SP2

andol napisał(a):

Też mam XP SP2. Zagadką pozostaje, dlaczego Twoja Opera się zawiesza, a moja "tylko" zamarza. W każdym razie w obu wypadkach winowajcą wydaje się być Kerio 4.3.268.0. Mimo to zgłoszę to jako buga Opery.

golew napisał(a):

Innymi słowy nie polecacie Kerio 4.3? wink

MrL napisał(a):

U mnie kerio blokowal sobie wg wlasnego uznania rozne programy,
np wszystkie klienty ftp. Nie pomoglo zadne grzebanie w ustawieniach,
pokazywal ze przepuszcza polaczenia, a w rzeczywistosci je blokowal.
Wywalilem go po 2 godzinach.

Adalbertus napisał(a):

MrL -i z jakiej zapory teraz korzystasz? Napisz też jakiego masz antywira.

MrL napisał(a):

Przez wiele lat uzywalem Sygate Personal Firewall, ale jego support sie skonczyl.
Teraz po wyprobowaniu roznych wysoko notowanych mam Outpost Firewall.

Antywirus nie jest mi potrzebny, ale jesli jakis juz jest u mnie zainstalowany, to
jest to NOD32.

andol napisał(a):

Ja zrezygnowałem z Outposta, gdyż nie potrafił on prawidłowo pracować przy kilku jednocześnie uruchomionych profilach WinXP. Standardowo uruchomione są na moim komputerze przynajmniej dwa profile (stosuję przełączanie użytkowników oraz hibernację - system restartowany jest niezwykle rzadko). Zamiast wyświetlać okna dialogowe na pulpicie aktywnego użytkownika, robił to na pulpicie użytkownika, który jako pierwszy zalogował się w systemie.

MrL napisał(a):

Originally posted by andol:

Ja zrezygnowałem z Outposta, gdyż nie potrafił on prawidłowo pracować przy kilku jednocześnie uruchomionych profilach WinXP.A mozliwe, pamietam ze tez mialem podobne problemy. Teraz nie potrzebuje tej funkcjonalnosci,
wiec Outpost jest jak znalazl.