Niezrozumiały komunikat w poczcie Opery_8.54

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
Janko napisał(a):

Witam!
Zaczął mi wyskakiwać uporczywie komunikat jak na zrzucie: http://members.chello.pl/tachmiel/wp.jpg Dzieje się to w Op_8.54 podczas gdy w Op_9.00 nie, chociaż mam identycznie skonfigurowane konto pocztowe Wirtualnej Polski. Na pozostałych moich kontach jest OK! Komunikat pokazuje się co 5 min lub przy sprawdzaniu kont ręcznie. Co to za diabeł?
Pzdr.

golew napisał(a):

W mojej 8.54 jest OK.
A nie zdarzyło się czasem, że przerwało się ściąganie jakiejś konkretnej wiadomości i teraz próbuje je kontynuować?

Janko napisał(a):

Originally posted by golew:

W mojej 8.54 jest OK.
A nie zdarzyło się czasem, że przerwało się ściąganie jakiejś konkretnej wiadomości i teraz próbuje je kontynuować?


Nie pamiętam, być może że tak było, ale jak to naprawić? Od paru lat mam to konto na 8.54 ale dopiero od pewnego czasu to występuje. Usunąłem więc to konto i jeszcze raz go utworzyłem, ale problem pozostał ten sam.sad Na pulpicie mam otwarte obydwie Opery 8.54 i 9.00 jednocześnie. Konta pocztowe, jak już pisałem są skonfigurowane identycznie na obydwu. Sprawdzam pocztę na jednej i na drugiej operze jednocześnie. Na 8.54 wyskakuje błąd j.w. a na 9.00 nie. I to jest dla mnie dziwne.

szyk napisał(a):

Wina leży najprawdopodobniej po stronie serwera (tak myślę na podst. http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=23470 ), czyli chyba chodzi o to, że serwer zgłasza klientowi pocztowemu ileś tam maili do pobrania, a klient pocztowy widzi mniej maili. Opera 9 widocznie sobie radzi (?) z przekazywaną przez serwer błędną liczbą maili i nie "wypluwa" błędu.

Rozwiązaniem byłoby chyba skasowanie wszystkich maili (wcześniej można by je było przesłać na inne konto, jeśli nie są ściągnięte) na koncie pocztowym.

Edycja: to chyba raczej klient Opery 8.54 z jakichś powodów nie może pobrać jednego z maili- trzeba tylko wiedzieć którego i pewnie wystarczy tylko jego skasowanie. smile