Błąd przy zamykaniu Opery 12.02

w dziale Opera
aenwu napisał(a):

Witam

Zauważyłem ostatnio u siebie dziwny błąd przy zamykaniu Opery 12.02 x64 obserwując w Menadżerze zadań Windows proces opera.exe i opera_plungin_wrapper.exe pozostaje pojawia się w pewnym momencie błąd "Crash log writing failed, error creating crashlog event! Error description from system: Operacja zakończona pomyślnie" To o co może chodzić? Spotkał się ktoś z podobną sytuacją tu na forum ciekaw jestem dlaczego mam w tym wypadku taki błąd a nie typowe okno z prośbą wysłania raportu takie które zwykle pojawia się w momencie wysypania przeglądarki.

Posiadam następujące dodatki zainstalowane w przeglądarce Opera AdBlock 0.56, WOT 1.9, Redirect to HTTPS 2.11, Ghostery 0.9.5, Opera configuration 1.1

Mam włączona akceleracje sprzętową ustawione na OpenGL, WebGL również włączone

volumepl napisał(a):

Po uruchomieniu Opery 12.02 w menedżerze nie powinno być procesu opera_plungin_wrapper.exe. Sprawdź, czy problem występuje na czystym profilu.

Medium napisał(a):

Originally posted by volumepl:

Po uruchomieniu Opery 12.02 w menedżerze nie powinno być procesu opera_plungin_wrapper.exe

Zdaje się, że w wersji 12.02 x64 on występuje.

Originally posted by aenwu:

"Crash log writing failed, error creating crashlog event! Error description from system: Operacja zakończona pomyślnie" To o co może chodzić?

Wg mnie zostaje w przywracanej sesji niezamknięta po jakiejś przewrotce Opery karta z analizą crasha.
Nigdy nie przyszło mi do głowy, by zaglądać do menedżera zadań po crashu Opery. Może występuje tam wtedy dodatkowy proces. Mam Operę w wersji 32-bitowej. Kiedy robi crash, nigdy nie miałam problemu z wysłaniem crashloga.
A Ty wysyłałeś?Medium napisał(a):

Originally posted by aenwu:

Tu nie chodzi o problem z wysłaniem crash loga

Z treści komunikatu właśnie taki problem wynika.

Originally posted by aenwu:

błąd o którym wspomniałem w pierwszym poście z ciekawości włączyłem przeglądarka ponownie i już kilkukrotne wł i wył nie powoduje takiego problemu za każdym razem są otwarte te same zakładki

Czyli startujesz z przywracaniem sesji, tak jak myślałam. Przy crashacg otwiera się dodatkowa karta. Jeśli jej nie zamkniesz, może się przywrócić, i być może ona produkuje taki komunikat.

Originally posted by aenwu:

Myślę że ma to związek z mechanizmem synchronizacji profilu w kontem Opera Link

Z pewnością nie. To MUSI mieć związek z jakimś przeszłym crashem Opery.
I tu pytanie: czy wysyłasz raport o crashu, czy nie?

aenwu napisał(a):

Proszę zwrócić uwagę na mój edytowany wyżej post.

Originally posted by Medium:

I tu pytanie: czy wysyłasz raport o crashu, czy nie?Właśnie nie bo takie okno jakie zwykle się pojawia gdy przeglądarka się wysypie nie pojawia się.

Originally posted by Medium:

Czyli startujesz z przywracaniem sesji, tak jak myślałam. Przy crashacg otwiera się dodatkowa karta. Jeśli jej nie zamkniesz, może się przywrócić, i być może ona produkuje taki komunikat.Zwykle startuje z przywracaniem sesji i nie było nigdy z tym problemu. Wiem że taka zakładka się pojawia sugerująca aktualizacje wszystkich wtyczek Flash, Java etc ale zakładki o której piszesz nie mam takowej otwartej

lemari napisał(a):

A spróbuj wyczyścić historię przeglądania, czyli: O-> Ustawienia-> Wyczyść historię przeglądania... ; zaznacz wszystko oprócz haseł i ok.

Medium napisał(a):

Originally posted by aenwu:

Właśnie nie bo takie okno jakie zwykle się pojawia gdy przeglądarka się wysypie nie pojawia się


Originally posted by aenwu:

Edit No i kolejna rzecz dotycząca problemu jaką zauważyłem to gdy proces przeglądarki po zamknięciu okna zostaje w pamięci komputera można zaobserwować jak rośnie i maleje użycie pamięci kilkakrotnie aż do momentu w którym pojawia się wspominany błąd.


Czyli Opera do naprawy instalacji wg mnie.

aenwu napisał(a):

Tu nie chodzi o problem z wysłaniem crash loga tylko z tym że jak zamykam przeglądarkę to pojawia mi się taki błąd o którym wspomniałem w pierwszym poście z ciekawości włączyłem przeglądarka ponownie i już kilkukrotne wł i wył nie powoduje takiego problemu za każdym razem są otwarte te same zakładki. Myślę że ma to związek z mechanizmem synchronizacji profilu z kontem Opera Link bo przy drugim wył pojawia się okienko sygnalizujące synchronizacje profilu lokalnego z tym który znajduje się na serwerze ale to są tylko takie moje głośne przemyślenia wynikające z tego co zaobserwowałem.

Edit No i kolejna rzecz dotycząca problemu jaką zauważyłem to gdy proces przeglądarki po zamknięciu okna zostaje w pamięci komputera można zaobserwować jak rośnie i maleje użycie pamięci kilkakrotnie aż do momentu w którym pojawia się wspominany błąd. Raz problem wystąpił gdy wyczyściłem samą pamięć podręczną bez plików cookies i haseł do stron.

aenwu napisał(a):

Originally posted by Medium:

Czyli Opera do naprawy instalacji wg mnie.Skąd taki wniosek że instalacja Opery do naprawy?

Originally posted by lemari:

A spróbuj wyczyścić historię przeglądania, czyli: O-> Ustawienia-> Wyczyść historię przeglądania... ; zaznacz wszystko oprócz haseł i ok.Robiłem tak i na razie obserwuje czy to rozwiązało problem.

Medium napisał(a):

Originally posted by aenwu:

Skąd taki wniosek że instalacja Opery do naprawy?

Dlatego, że program sobie nie radzi z jedną z funkcji. Wg mnie wystarczy zainstalować ponownie bez ingerencji w ustawienia użytkownika.

aenwu napisał(a):

Wykonałem czyszczenie historii przeglądania, pamięci podręcznej i całej reszty za wyjątkiem haseł i na razie obserwuje czy to rozwiązało problem.

Edit

Problem dalej występuje pomimo zastosowania wcześniej opisywanej czynności. Zainstalowałem ponownie przeglądarkę i zobaczę czy są efekty.

aenwu napisał(a):

Chyba Medium miałaś racje z instalacja Opery musiało być coś nie tak usuniecie i ponowne zainstalowanie chyba rozwiązało problem protestuje przez jakiś czas i napiszę czy problem w całości został rozwiązany.

Edit

Niestety znowu miałem wspominany błąd już nie mam pomysłu co może być przyczyną problemów o ile dobrze pamiętam to od wersji 12.02 zaczął mi się ten błąd pojawiać.

Coś znalazłem co pasuje do mojego problemu na blogu Opera Desktop Team w wpisie Friday's 12.10 Snapshot, more bugs to kill znalazłem

DSK-374054 [Windows x64] Plugin wrapper crashes on exit