Web Clip - wyzwanie dla Grafio?

w dziale Aplikacje dla Opery
quiris napisał(a):

Oglądałem nie tak dawno WWDC Keynote. Absolutnie piorunujące wrażenie wywarła na mnie funkcjonalność Web Clip: http://www.apple.com/macosx/leopard/dashboard.html (proszę obejrzeć prezentację). Czy Grafio podjąłby wyzwanie stworzenia podobnego narzędzia? smile

Zajec napisał(a):

Chodzi o otwieranie strony jako widgetu? confused

quiris napisał(a):

Originally posted by Zajec:

Chodzi o otwieranie strony jako widgetu?


Dokładnie chodzi o otwieranie fragmentu strony jako widżetu. Robimy sobie swój własny widżet z interesującym nas fragmentem strony. Może to być np. cena obserwowanej aukcji, wykres kursu akcji danej firmy itp.

archetwist napisał(a):

Za dużo oglądania materiałów promocyjnych Apple p

quiris napisał(a):

Originally posted by archetwist:

Za dużo oglądania materiałów promocyjnych Apple


Ten drugi w zupełności wystarczy. Z tego pierwszego to trzeba by przewinąć godzinę i 8 minut wink

grafio napisał(a):

Dlaczego akurat dla mnie? wink Myślałem o czymś takim, ale trzebaby napisać skrypt po stronie serwera generujący widżety tworzone w tym Web Clip (coś jak Widgetize). To nieco wykracza poza moje możliwości (w każdym razie w najbliższym czasie).

Według mnie naturalnym miejscem dla takiego widżeta byłoby Widgetize. Możnaby napisać na wishlist, żeby dodano taką funkcjonalość do Widgetize.

quiris napisał(a):

Originally posted by grafio:

Myślałem o czymś takim, ale trzebaby napisać skrypt po stronie serwera generujący widżety tworzone w tym Web Clip (coś jak Widgetize). To nieco wykracza poza moje możliwości (w każdym razie w najbliższym czasie).


Największym problemem byłoby odpalenie nowej kopii danego widżetu z parametrem w postaci adresu danej strony. Hmm... Możliwe, że dałoby się to osiągnąć przy pomocy skryptozakładki. Tutaj to chyba rzeczywiście potrzebne byłoby zrealizowanie tego serwer-side. Chyba, że są jakieś inne triki. Potem to tylko resizing okna. Zapamiętanie rozmiarów, ew. dekoracja okna.

Originally posted by grafio:

Według mnie naturalnym miejscem dla takiego widżeta byłoby Widgetize. Możnaby napisać na wishlist, żeby dodano taką funkcjonalość do Widgetize.

Oczywiście, że tak, tyle, że nikt nie wie, czy OS ASA podejmie się zadanie i kiedy znalazłoby swój finał w postaci działającej usługi. To jest ten problem sad

d.i.z. napisał(a):

Podejrzewam, że ja się zmieni na stronie wysokość jakiegoś elementu to automatycznie ucieknie nam to co chcemy widzieć.

quiris napisał(a):

Powstał widżet, który należy traktować jako preludium do Web Clips w Operze. Nazywa sie on Universal Grabber: http://widgets.opera.com/widget/5054