Standardowe ikonki windowsowe

w dziale Po godzinach
szyk napisał(a):

Czy wie ktoś, gdzie/w jakim pliku znajdują się standardowe ikonki windowsowe typu Nowy, Otwórz ,Zapisz itp., które wykorzystują niektóre programy?

Zainstalowałem sobie Notepad2, bardzo mi się podoba, ale ma trochę za małe i niewyraźne ikonki (zwiększyłem je sobie o 20%, ale niezbyt ładnie to wygląda), więc chcę je sobie podmienić na te standardowe.

vikal napisał(a):

Jezeli Win Xp to poszukaj w system32/ nastepujacych plikow: moricons.dll i shell32.dll. One zawiera ikonki i chyba sa te ktore potrzebujesz. W przypadku innego windowsa na 90 % te same nazwy plikow, ale w innym katalogu systemowym, trzeba bedze poszukac.
Inna opcja to Google Grafika np tak

szyk napisał(a):

Originally posted by vikal:

Jezeli Win Xp to poszukaj w system32/ nastepujacych plikow: moricons.dll i shell32.dll. One zawiera ikonki i chyba sa te ktore potrzebujesz.


ME, i interesujących mnie ikonek nie znalazłem w tych plikach (moricons.dll musiałem ściągnąć z internetu). Ale znalazłem np. to: http://webword.biz/menu.html i to: Z Google - na razie ok. połowa ikonek wymieniona. smile

Originally posted by szyk:

ma trochę za małe i niewyraźne ikonki


Jednak zwykle są odrobinę większe, ale przez to, że są tak niewyraźne, to wyglądają na mniejsze.

daroc napisał(a):

W jaki sposób powiększasz i podmieniasz ikonki?

szyk napisał(a):

Originally posted by daroc:

W jaki sposób powiększasz i podmieniasz ikonki?


Na początku wydobyłem za pomocą Resource Hacker (RS) obrazek z ikonkami (w jednym obrazku są wszystkie ikonki) z pliku Notepad2.exe (obrazek jest też w źródłach tego programu), powiększyłem go o 20% w Irfanview i za pomocą RS zamieniłem obrazki. Ponieważ wraz z powiększeniem obrazka rozmył się kolor (czyli pojawiły się różne jego odcienie), który jest traktowany przez program jako przeźroczysty (#ff00ff), to zacząłem zabawę z Gimpem i w nim poprawiłem te odcienie na kolor #ff00ff (wcześniej chyba musiałem zmienić tryb obrazka na RGB: Obraz->Tryb->RGB).

Potem zrezygnowałem z RS i z powiększania obrazka. Uruchomiłem plik Notepad2.reg, który dodał do rejestru wpis z nazwą obrazka, który ma znajdować się w tym samym katalogu, co Notepad2, i z którego Notepad2 pobiera ikonki. Otworzyłem ten obrazek, potem otworzyłem obrazek z ikonką Zapisz, zaznaczyłem w nim interesujący mnie zakres przy pomocy zaznaczania wg kolorów, potem Skopiuj, Wklej w obrazku z ikonkami, Przesuń, Zakotwicz warstwę (Wartwa->Zakotwicz Warstwę lub klik poza zakresem wklejonego obrazka), następnie zmienienie pikseli po starej ikonce, które nie zostały zasłonięte przez tę wklejoną, na kolor przezroczysty, na końcu Zapisz. I tyle. smile