Opera 12.02 - problem z uwierzytelnianiem kont pocztowych

w dziale Opera
pretor67 napisał(a):

Witam.

Od pewnego czasu mam problem z uwierzytelnieniem kont pocztowych w programie pocztowym Opery 12.02. Konta z poczty wp.pl przechodzą bez problemu ale posiadam parę for internetowych które są na jednym hostingu. Na jednym koncie w hostingowym posiadam parę domen, do każdej z domen automatycznie przypisane są adresy pocztowe i z tymi kontami nie ma problemu z uwierzytelnieniem. Działają bez problemu w Operze.

Gdy zakładam nowe konto pocztowe na którejś z domen i dopisuję je do poczty na Operze zaczynają się problemy z uwierzytelnieniem konta, kiedyś już tak miałem na jakiejś poprzedniej wersji Opery ale wtedy wystarczyło wpisać prawidłowo nazwę konta , bo Opera sama obcinała nazwę do logowania...teraz nic nie pomaga.

Bardzo proszę o sugestię, co z tym fantem zrobić, konta utworzone automatycznie przy domenie chodzą a stworzone prze zemnie mają kłopot z uwierzytelnieniem.

Na konta które stworzyłem dodatkowo loguję się bez problemów i odbieram a także wysyłam z nich pocztę, problem występuje tylko po dodaniu do poczty Opery.

z góry dziękuję za pomoc.

pozdrawiam
pretor67

pretor67 napisał(a):

Sprawę rozwiązała zmiana portu wychodzącego SMTP, w ustawieniach automatycznie wstawiało 25 i takie ustawienie jest w portach przypisanych do każdego konta, ale już w tych dodatkowych kontach pocztowych z tym ustawieniem nie działało.

Sprawdziłem wszystkie dane odnośnie ustawień konta pocztowego na hostingu i znalazłem w:

Dodatkowa konfiguracja i limity / Porty nasłuchowe serwera maila SMTP: 25 oraz 587

Zmieniłem wartość 25 na 587 i wszystko zaczęło hulać aż miło

Hosting to: linuxpl.com


Temat można zamknąć.