Opera Next kompilacja 1633 z 23 października 2012

w dziale Wersje beta, testowe i rozwojowe
webcm napisał(a):

1627
Core


Desktop

1633
Core

Desktop

Pobieranie na stronie: Wsparcie SPDY dla Turbo - wpis na blogu Desktop Team

Czy jest sens kopiować na forum pełną listę zmian, czy tylko najważniejsze zmiany? Inna opcja - pełna lista dopiero przy wydaniach stabilnych.

Znalezione błędy

1. Opera wysiada przy słabym sygnale WiFi. Udało się wejść na Google, ale przy próbie wejścia na inne strony wywala błąd o przerwanych negocjacjach z serwerem. Każda kolejna próba uruchomienia Opery kończy się wywrotką. Odpalam Firefoksa - żadnego problemu, wszystko hula! W końcu udało się uruchomić Operę, używając opcji "uruchom ze stroną szybkiego wybierania", co spowodowało odświeżenie miniatur.

2. Firefox szybciej wczytuje strony niż Opera. Firefox błyskawicznie załaduje całą stronę, a Opera wlecze się. Kiedyś była bezkonkurencyjna, dopóki czegoś nie skopali! Podejrzewam, że część plików wylatuje z cache i przeglądarka musi ściągnąć je ponownie. Może sprawdza wszystkie pliki, czy są aktualne? Jeśli to wina obsługi protokołów to może lepiej podglądnąć, jak sobie radzi z tym konkurencja?

3. Ctrl + 1 otwiera panel wyszukiwania zamiast strony nr 1 szybkiego wybierania.

4. Wszystkie błędy, których Opera Software nie chce naprawić, a zgłosiłem je dawno temu.

5. Rozszerzenie XTranslate nie ma obramowania - problem z CSS w Operze?

6. Przewijanie Facebooka tnie nawet na mocnym sprzęcie.

operetka napisał(a):

Hej! Już jest builid 1639 . Jeszcze nie wiem jakie mi zrobi niespodzianki, a komiczne mam niespodzianki na Forum, w moim profilu (zamieniono mi preferowany język na africana itd, itd).

Medium napisał(a):

Originally posted by operetka:

zamieniono mi preferowany język na africana

Dobre! To sugestia, żeby się poduczyć wink


webcm napisał(a):

Opera wciąż nie wyświetla losowych obrazków i przekonałem się o tym na localhost. Dalej na PhpFreeChat zdarza się zamiana ikonek na niewłaściwe. Jeszcze raz poruszę temat na angielskim forum. Stabilna 12.10 nie może mieć takich niedociągnięć! Z pozostałych błędów:

1. Jeśli okno/karta o nazwie "x" jest już otwarte w trybie zwykłym, window.open('url', 'x') w trybie prywatnym otworzy stronę w nieprywatnej karcie
2. Logowanie do sfd.pl nie działa
3. Drag&Drop na minus.com dalej nie działa, natomiast naprawili na Dropboksie
4. Błędy i wywrotki: rozłącz z Internetem, włącz Operę, połącz z Internetem i otwieraj strony. U mnie problem wystąpił przy słabym sygnale WiFi.
5. Wideo HTML5 na YouTube - spróbujcie zmienić głośność lub przewinąć film - ciężko, bo pasek natychmiast chowa się
6. Firefox wciąż szybciej wczytuje strony - do poprawy może być pamięć podręczna, komunikacja z serwerami, dalej występują NSL