Widget jako słownik...

w dziale Aplikacje dla Opery
moociej napisał(a):

Ponieważ czytam dużo stron po angielsku, często korzytam ze słownika. Aby odszukać słowo musze wejść na strone ze słownikiem, wpisać wyrażenie i wyszukać. Tak, wiem... mogę sobie zaimpletować odpowiednią wyszukiwarkę, jednak i wtedy musze otwierać nową zakladkę.
A mi marzy się widget, który właśnie będzie spełniał funkcję słownika. Widget, który posiada wyszukiwarkę i wyświetla wyszukane słowa. Niestety chyba jeszcze żaden z rodzimych programistów nie wpadł na podobny pomysł, gdyż nie udało znaleźć takowego widgetu. Próbowałem pokombinować z UniversalGrabberem spełniającego funkcję webclipu... ale to chyba nie o to chodzi.

Czy ktoś z was jest w stanie zasugerować, jak taki widget zdobyć/zrobić?

meteor333 napisał(a):

Nie wiem czy, to by Cię zadowoliło, ale możesz wyszukiwarkę dodać do PPM. Wówczas tłmaczenie ogranicza się do zaznaczenia słowa, kliknięcia prawego przycisku myszki i kliknięcia pozycji Tłumacz z Ling w menu kontekstowym. Jeśli Cię taki sposób interesuje, to przeczytaj topic: http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=140274&t=1148733750&page=1#comment1575121

Jeśli jednak, ktoś napisałby coś co jeszcze upraszczałoby sprawę np. powodowało, że zaznaczenie prawym przyciskiem powoduje tłumaczenie lub dwuklik łączy ze słownikiem, to bardzo proszę dać cynk ta ten temat w wymienionym topicu.