Automatyczne przekierowanie

w dziale Opera dla systemów Linux, Mac OS, FreeBSD oraz Solaris
yarrecco napisał(a):

Witam, począwszy od wersji 9.0 dostaję szału z Operą na Ubuntu...
nie dość, żę chodzi strasznie mułowato to za każdym razem, kiedy loguję się na poczcie na Wirtualnej Polsce otrzymuje komunikat, że nastepuje przekierowanie pod jakis adres, mam włączone przekierowania automatyczne, ale to nic nie daje, a kliknięcie wyświetlonego linku tez nic nie daje..
Napychaja tę Operę jakimiś bzdetami-widżetami a tak naprawde to juz się na tej przeglądarce normalnie pracowac nie da...

szyk napisał(a):

Tylko na WP tak masz? Może masz wyłączoną obsługę ciasteczek, javascript?

"Chodzi strasznie mułowato" - tzn.? smile

woj-tek napisał(a):

na WP mam analogiczny problem z przekierowaniem.... W opcjcha wymienione ustawienia mam włączone i zazwyczaj działa...

Sombria napisał(a):

Originally posted by yarrecco:

kliknięcie wyświetlonego linku tez nic nie daje..


Narzędzia->Zaawansowane->Zablokowana zawartość... ? Mi to pachnie zbyt ogólną regułką w urlfilter.ini.

A spotkaliście się kiedyś z takim komunikatem o przekierowaniu:
"Nastąpiło przekierowanie pod adres . Proszę kliknąć odnośnik, aby tam przejść."
Chodzi mi o to, że nie ma odnośnika. Właśnie zastanawiam się czy tak było w poprzednich wersjach opery i już to naprawili, czy tak jest w specyficznych przypadkach. Już dawno na to nie trafiłam (i dobrze, bo denerwujące było, że nie wiadomo nawet jaki wpis odblokować).

daroc napisał(a):

Ja tak mam w dziale "warto zobaczyć" na Interii (po prawej).
Przykładowy adres: http://l.interia.pl/au2 - otrzymuję to:

Redirection Status
The URL was redirected to . Please click the link to go there.
You can enable the automatic redirection in the settings.
Generated by Opera ©


Po wrzuceniu go do web-sniffera okazuje się, że serwer wysyła nagłówek Location (swoją drogą mam w Operze problem z zaznaczeniem tego adresu (początek i koniec zaznaczenia lata po całym linku podczas przeciągania myszą) - Opera 9.01, WinXP):
http://interia.hit.gemius.pl/hitredir/id=Aoswq6__k2zDfMs8qfaNNYXzHUcpHMeRRGpYNJqQi83.B7/url=http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/ciekawostki/news/Pracujesz_Przerejestruj_auto,785792,415
Po wejściu na pogrubiony fragment adresu strona otwiera się.

Wydaje mi się, że z serwerem interia.hit.gemius.pl jest coś nie tak... Chyba nie wysyła żadnych nagłówków (ani treści), chociaż daje się pingować.

Sombria napisał(a):

Originally posted by daroc:

Przykładowy adres: http://l.interia.pl/au2

A jednak. Można to traktować jako błąd? W sumie przy wyłączonym przekierowywaniu komunikat jest prawidłowy, z linkiem.

Originally posted by daroc:

mam w Operze problem z zaznaczeniem tego adresu

Chodzi o ten adres ale na stronie web-sniffera? Ja też tak mam. Zresztą nie tylko tu.

A do takich linków widziałam skrypt, tylko (jak zwykle) nie mogę go znaleźć.

daroc napisał(a):

Tak, ten na stronie web-sniffera.
A co tak naprawdę powoduje problem z linkami? Są one zbyt długie? Zawierają jakieś niedozwolone znaki? Bo z większością linków nie ma przecież problemów. Jak kiedyś znajdziesz ten skrypt, to go podrzuć tutaj. wink

yarrecco napisał(a):

Originally posted by szyk:

Tylko na WP tak masz? Może masz wyłączoną obsługę ciasteczek, javascript?

"Chodzi strasznie mułowato" - tzn.? smile


Zauwazyłem to akurat na wp ale jeszcze gdzieś także.. jakoś nie zawsze chce mi sie robic "notatki" smile Jesli chodzi o "mułowatość" to mam na mysli generalnie prędkość otwierania stron, porównuję z Konquerorem czy Firefoxem 2beta, bo z tych 3 przeglądarek korzystam na Ubuntu. Generalnie "sprawność" Opery - zacinanie się na paręnaście sekund przy dużej ilości otwartych kart itp.. oczywiście, że przerabiałem już wszelkie opcjie max połaczeń z serwerem, wyświetlaj po upływie itp.
Na Ubuntu przesiadłem siez Windowsa. Ogólnie stwierdzam, że na linuksie Opera "chodzi bo musi" ale mam wrażenie, że twórcy inwestuja głównie wersje windowsowe... I tak jak mówiłem: napycha się przeglądarkę bajerami zamiast liwkidowac stare bugi... gdzie sie podziała ta zwinna szybka Operka sprzed lat paru?

danadam napisał(a):

Originally posted by daroc:

Wydaje mi się, że z serwerem interia.hit.gemius.pl jest coś nie tak... Chyba nie wysyła żadnych nagłówków (ani treści), chociaż daje się pingować.


A jesteś pewien, że nie masz go zablokowanego w urlfilter.ini?

Po kliknięciu na link, interia zwraca "302 Found" i w nagłówku "Location:" przesyła nowy url, np.: http://interia.hit.gemius.pl/hitredir/id=Aoswq6__k2zDfMs8qfaNNYXzHUcpHMeRRGpYNJqQi83.B7/url=http://film.interia.pl/news?inf=787157

Teraz jeśli automatyczne przekierowanie jest wyłączone, to Opera informuje o próbie przekierowania, wyświetla ten link i wszystko jest OK. W przeciwnym wypadku automatycznie próbuje się połączyć z gemius.pl. Jeśli gemius jest blokowany, to wtedy właśnie wyświetla komunikat o przekierowaniu bez żadnego linka. Wg mnie nie powinna nic wyświetlać, bo nie dostała nic w odpowiedzi, ale z jakiegoś powodu pamięta o poprzednim przekierowaniu, chociaż nie pamięta linka.

Jeśli gemius nie jest blokowany, to w odpowiedzi również zwraca "302 Found" z nagłówkiem "Location:" ustawionym na http://film.interia.pl/news?inf=787157 (oczywiście zapisał sobie nasze połączenie do swoich statystyk). To jest przypadek gdy automatyczne przekierowanie jest włączone, więc opera otwiera stronę interii z odpowiednim artykułem.

Tak więc jeśli nie blokujesz gemiusa, to wszystko powinno działać.

Mam nadzieję, że nie zamotałem za bardzo :-)

szyk napisał(a):

Originally posted by yarrecco:

Generalnie "sprawność" Opery - zacinanie się na paręnaście sekund przy dużej ilości otwartych kart


Opera się przywiesza czy tylko wczytywanie strony się opóźnia? Jeśli chodzi o to drugie, to Opera ma czasem problemy, gdy strona odwołuje się do zewnętrznych serwerów (statystyki Gemiusa, strony firm reklamowych itp.). Można temu zapobiec blokując w urlfilter.ini adresy takich stron (widać je w pasku postępu w czasie zacięcia).

daroc napisał(a):

A poprawka do atrybutu defer nie załatwia sprawy?

Originally posted by danadam:

A jesteś pewien, że nie masz go zablokowanego w urlfilter.ini?


Rzeczywiście, zbyt zastosowałem abyt ogólną regułkę... whistle Jednak trzeba uważać trochę stosując content block..

woj-tek napisał(a):

Nie chce zaczynać nowego tematu a mój problem też jest związany z przekierowaniami. Otóż na przykład wchodząc na : http://blog.konieczny.be/sid/024213209fd342474f1dc907767fb6d8/2007/01/06/zhakowalem-rure-skarpetka-lifehacking/ muszę klikać w łącze mimo że opcję automatycznego przekierowania mam włączoną (taki link dostaję z RSS).

Ponadto mam problem z serwisami interii. Próbując zalogować się na pocztę (lub znajomych, dla testu) wpisuję dane logowania, strona jest przeładowywana i ... ponownie ląduję na stronie logowania (na początku myślałem, że mi interia konto pocztowe wywaliła wink ale pod FF działa normalnie). Zgodnie z powyższymi sugestiami wywaliłem wszystkie wpisy dotyczące gemiusa z Content Blockera ale nadal nie działa. Dodatkowo w Site Preferences ustawiłem maskowanie jako FF, wywaliłem ścieżkę do skryptów UserJS i Stylów Użytkownika i dalej nic :/

Sombria napisał(a):

Originally posted by lwiczek:

Zgodnie z powyższymi sugestiami wywaliłem wszystkie wpisy dotyczące gemiusa z Content Blockera

A próbowałeś całkiem wyłączyć Content Blockera? Może to inny wpis blokuje?

woj-tek napisał(a):

No i dalej nic :/ Wywaliłem wszystkie wpisy z Content Blockera, przeniosłem w inne miejsce user.css oraz katalog userJS i dalej przenosi mnie na strone logowania. Tak, cache też wywaliłem na wszelki wypadek. Co ciekawe, na czystym profilu u siostry wszystko jest ok :/

golew napisał(a):

@lwiczek: Nie wyłączyłeś czasem ciastek dla interii?

szyk napisał(a):

Originally posted by lwiczek:

Dodatkowo w Site Preferences ustawiłem maskowanie jako FF


To błąd: http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=1875945 . smile

woj-tek napisał(a):

Jak wyczyściłem wszelakie dostosowywanie Opery pod siebie to nie bawiłem się w site preferences i też nie działało...