Skalowanie przycisków na pasku adresu.

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
pio-76 napisał(a):

Przyciski umieszczane na pasku adresu, ze strony http://operawiki.info/PowerButtons , nie dają się skalować, w przeciwieństwie do zawartych w motywach Opery.
Mam pytanie do "grzebiących" w ustawieniach. Co należałoby zmienić, by zlikwidować tę niedogodność?
Konkretnie, chodzi mi o przycisk "Kill", który jest "odporny" na wszelkie próby zmiany wielkości.. Zapis dotyczący tego przycisku w pliku "standard_toolbar.ini", jest bardzo zagmatwany, i nie wiadomo, czy zawiera dane dotyczące jego rozmiarów.
Opera 12.10

Medium napisał(a):

Chyba chodzi Ci o ten przycisk:
http://operawiki.info/SkryptoPrzyciski#zabij
Tak?

On używa ikonki "Trash". Możesz sobie ściągnąć dodatek Icon List i zobaczyć, jakiej wielkości jest ta ikonka w używanej przez Ciebie skórce.

pio-76 napisał(a):

Dokładnie tak, z tym, że używaną ikonką jest "Smiley Pacman", a ikonki, o tej nazwie nie mam w używanej skórce. Mimo tego, wyświetlana jest ikonka, której nazwa brzmi "smile.png" i znajduje się w używanej skórce w katalogu "smilies". Manualnie zmieniłem rozmiar tej ikonki , a i tak wyświetlana jest w niezmiennej wielkości.

Medium napisał(a):

Originally posted by pio-76:

Mimo tego, wyświetlana jest ikonka, której nazwa brzmi "smile.png" i znajduje się w używanej skórce w katalogu "smilies".

A jakiej skórki używasz?

Originally posted by pio-76:

Manualnie zmieniłem rozmiar tej ikonki , a i tak wyświetlana jest w niezmiennej wielkości.

Nie prościej w kodzie przycisku przy zamkniętej Operze wstawić nazwę jakiejś innej wybranej ikonki?

pio-76 napisał(a):

"A jakiej skórki używasz?" - Właśnie, i chyba tu jest problem. Chociaż niekoniecznie.. Skórka została przerobiona na potrzeby Opery w laptopie. Chciałem zrobić maksymalnie dużo miejsca w pionie, na okno z treścią strony. Nazwy skórki nawet już nie pamiętam...
Wydaje się, że bez względu na to, jakiej wielkości jest ikonka reprezentująca przycisk, obramowanie przycisku jest wielkością stałą.

Medium napisał(a):

Originally posted by pio-76:

Nazwy skórki nawet już nie pamiętam..

I nie umiesz sprawdzić? faint
Kliknij na Wygląd, skórki to pierwsza rzecz, która powinna się wyświetlić.

Originally posted by pio-76:

Wydaje się, że bez względu na to, jakiej wielkości jest ikonka reprezentująca przycisk, obramowanie przycisku jest wielkością stałą.

Niekoniecznie. Te rzeczy są w skórce.
Naprawdę prościej zmienić ikonkę w przycisku, niż zapisy w skórce.

pgmost napisał(a):

Czy przycisk "kill" dałoby radę zamienić na jakis wpis edytowanym menu np w quick preferences? Czasami to by się przydał a jako przycik brzydko wygląda

Medium napisał(a):

Originally posted by pgmost:

Czy przycisk "kill" dałoby radę zamienić na jakis wpis edytowanym menu np w quick preferences?

Tak:
Item, "Zabij"="Go to page, "javascript:var b=new Array();var c=1;var o=((document.onkeydown==null)||(o==2))?0:1;document.onkeydown=ck;z=document.getElementsByTagName('*');for(i=0;i<z.length;i++){if(z[i].tagName.search(/(HTML|BODY)/i)==-1){z[i].onclick=function(e){t=this;if(window.event) e=window.event;if((t==e.target)||(window.event)) t.parentNode.removeChild(t);if(window.opera) e.stopPropagation();return false;};z[i].onmouseover=function(){if(!c)return;c=0;t=this;b[t]=t.style.backgroundColor;t.style.background='red';};void(z[i].onmouseout=function(){t=this;t.style.backgroundColor=b[t];c=1;});}}function ck(e){k=window.event?window.event.keyCode:e.keyCode;if((k==27)||o){o=2;document.onkeydown=null;for(i=0;i<z.length;i++){if(z[i].tagName.search(/(HTML|BODY)/i)==-1){z[i].onclick=null;z[i].onmouseover=null;z[i].onmouseout=null;z[i].style.backgroundColor=b[t];}}}}if(o==1) ck(1);"


Originally posted by pgmost:

Czasami to by się przydał a jako przycik brzydko wygląda

To go wstaw w jakiś ukryty pasek, np. widoku, albo startowy.pgmost napisał(a):

Ha, no i elegancko - "kill" schowane w menu, czasem się przyda
Co używam często to przycisk a co rzadko to w menu "quick pref" - to moja filozofia minimalizacji smile

pio-76 napisał(a):

I ja skorzystałem z Twojej podpowiedzi dla "pgmost". Trochę więcej klikania, ale przycisk jest i działa. smile
Dzięki!

Medium napisał(a):

Dodaję ikonkę Smiley Pacman:

Item, "Zabij"="Go to page, "javascript:var b=new Array();var c=1;var o=((document.onkeydown==null)||(o==2))?0:1;document.onkeydown=ck;z=document.getElementsByTagName('*');for(i=0;i<z.length;i++){if(z[i].tagName.search(/(HTML|BODY)/i)==-1){z[i].onclick=function(e){t=this;if(window.event) e=window.event;if((t==e.target)||(window.event)) t.parentNode.removeChild(t);if(window.opera) e.stopPropagation();return false;};z[i].onmouseover=function(){if(!c)return;c=0;t=this;b[t]=t.style.backgroundColor;t.style.background='red';};void(z[i].onmouseout=function(){t=this;t.style.backgroundColor=b[t];c=1;});}}function ck(e){k=window.event?window.event.keyCode:e.keyCode;if((k==27)||o){o=2;document.onkeydown=null;for(i=0;i<z.length;i++){if(z[i].tagName.search(/(HTML|BODY)/i)==-1){z[i].onclick=null;z[i].onmouseover=null;z[i].onmouseout=null;z[i].style.backgroundColor=b[t];}}}}if(o==1) ck(1);",,, "Smiley Pacman""