OPERA 9.01 - brak reakcji!

w dziale Opera
tadziktoja napisał(a):

Witam. Próbowałem znależć na forum podobny problem z jakim ja mam do czynienia, ale niestety nie udalo mi sie za wiele znaleźć. Być może problem już jest bardzo znany i być może charakterystyczny dla tej niezbyt udanej wersji opery. Otóż chodzi o to, że najnowsza Opera co kilka minut potrafi przestać reagować na 3-4 sekundy i nic wówczas nie można robić; ani pisać, ani przeglądać stron, nic dosłownie. Jakby miała jakieś problemy z procesami. Robi się to bardzo denerwujące i jeśli jest to nie do naprawienia to od razu odinstaluje ją. Bardzo mnie Opera rozczarowała nie powiem. A Uważałem ją za najlepszą przeglądarke na świecie... :-( Proszę o pomoc, bo nie chcę przenosić się na Firefoxa! Z góry dziękuję! Pozdrawiam.

szyk napisał(a):

http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=1718247 ?

tadziktoja napisał(a):

Chyba jednak nie o to chodzi. :-( Ja tylko poprostu surfuje po necie... I co jakis czas poprostu Opera przestaje na chwilke reagować bez powodu. Nie wiem co jest grane.

szyk napisał(a):

Originally posted by tadziktoja:

I co jakis czas poprostu Opera przestaje na chwilke reagować bez powodu.


U mnie nie, inni też się do tego nie przyznają, więc coś się musi "gryźć" z Operą. smile

tadziktoja napisał(a):

Gdzieś czytałem, że Opera ma problemy z procesami chyba. Nie mozliwe zeby mi sie to tylko zdażyło. Naprawdę tego forum nie odwiedza nikt, kto zna się na tym doskonale? To się zaczęło od zainstalowania oficjalnej wersji 9.01. Wcześniej miałem najnowsze tygodniowe (weekly) wydanie i to nie występowało. Trudno. Jak nic nie wymysle...

tadziktoja napisał(a):

No!!!!!! Jestem genialny :-) Chyba sam naprawiłem problem. Okazuje się że Opera ma problemy z pamięcią cache!!!!!! Otóż ustawione miałem na 100 MB pamięć podręczną na dysku. Widocznie folder był już tak zapełniony że Opera "głupiała" poprostu co kilka minut, odwdzięczając się "zawiechą" na kilka sekund! :-)

PavelZ napisał(a):

Tak to było to - ale za dużo tego dostosowywania ustawiania modernizowania aby tylko działało. Mnie osobiście po latach używania Opery ( zawsze legalnie, min. za pozbycie sie bannerka zapłaciłem ) znudziło sie już to. Do 8.52 wracać nie będę a seria 9 jest jak na razie niedorobiona. I co najgorsze nie widac aby producent starał sie coś poprawić. Czekam na lepsza Operkę męcząc sie na Firefoxie maksymalnie rozszerzonym jak to sie tylko dało do funkcjonalności Opery.

tadziktoja napisał(a):

:-( :-( :-(

Oficjalnie oglaszam, że rezygnuję z korzystania z Opery 9.01. Problem niestety powrócił! Próbowałem wszystkiego. Zmieniałem nawet pamięć podręczną na mniejszą itp. Nic nie pomaga. Opera poprostu mi się co kilka, kilkanaście minut przycina. TO staje się poprostu męczące. Pomyślcie, przeglądasz sobie spokojnie stronki, czytasz ciekawe artykułu a tu co chwila przy przewijaniu strony nagle Opera przestaje reagować i poprostu zamiera; możesz próbować wszystkiego, klikać, przewijać kółkiem, ale nic... Żadnej reakcji. Po kilku sekundach "odpuszcza" i dalej można surfować. ALe mnie to zmęczyło już. Wracam do Firefoxa. Poczekam na następną wersję. A już się cieszyłem że znalazłem najlepszą przeglądarkę internetową na świecie... cry