problem ze stronami..

w dziale Opera
whoocash1984 napisał(a):

mianowicie problem jest tego typu że strony www w operze sie wydłużają jakby....strona nie jest jednolita cała strona, tylko z lewej strony posty są jedna pod drugą i tak długo w dół....pomożecie??

Saskatchewan napisał(a):

Może włączona jest opcja dopasowania do szerokości? (Menu > Ustawienia > Preferencje > Strony > Dopasuj do szerokości lub dla pojedynczej strony: Ctrl+F11)

Jeśli to nie to, to rzeczywiście przydałby się zrzut ekranu.

rancor16 napisał(a):

Przeglądam forum od pewnego czasu i postanowiłem się zarejestrować, ponieważ u mnie też występuje kilka problemów w trakcie używania Opery.

Tak jak w powyższych postach, u mnie też występują problemy z wyświetlaniem niektórych stron.

Dokładniej chodzi mi o problem blokowania reklam itp. treści i to zarówno z poziomu Opery jak i z poziomu Adblocka. Od zainstalowania ostatniej stabilnej wersji pojawiły się problemy z blokowaniem reklam na niektórych stronach. Nie wiem, czy jest to problem kompatybilności Adblocka (używam NoAds Multilingual + German), czy bug przeglądarki. Za każdym uruchomieniem Opery pojawiają się z powrotem reklamy i inne elementy stron, które wcześniej blokowałem.

Strona komputerswiat.pl - powracają belki reklamowe, oraz reklamy flashowe, oraz pojawiają się puste pola po reklamach. Oczywiście ponowne wklepanie takich elementów do Ablocka rozwiązuje problem, ale wystarczy, że kliknę odnośnik i otworzę go na nowej karcie (np. z działu aktualności), to ponownie wyskakują reklamy, chwilę wcześniej zablokowane na poprzedniej karcie.

Strona solarham.net - tutaj powracają ikonki graficzne serwisów społecznościowych (FC, Twitter itp.) i górna belka.

Strona twojapogoda.pl - powracają ikonki z lewej strony, reklamy i inne drobne elementy graficzne.

Powtarzam, że nie wiem, czy jest to błąd Opery, czy nie ma kompatybylności z Adblockiem. Problem występuje też czasami, przy używaniu wbudowanej w Operę funkcji "blokowanie zawartości" - powracają zablokowane wcześniej elementy (ten sam odnośnik).

Od jakiegoś czasu występuje problem z odtwarzaniem stacji radiowych i kanałów tematycznych na stronie polskieradio.pl i moje.polskieradio.pl - po prostu odtwarzanie nie startuje (nawet przy wyłączonym Adblocku - tu widać zdecydowanie bug Opery).

Ostatnia sprawa, dotycząca ogólnie Opery - od dobrych kilku wersji jest problem z zapisywaniem plików, pobieranych przez Operę - Przy pobieraniu poprzez okienko pytające się o miejsce docelowe, ciągle wyskakuje "Moje dokumety", zamiast "Pulpitu" - tak mam w ustawieniach. W starszych wersjach Opery okienko wskazywało "pulpit", zgodnie z ustawieniami. Co prawda po wybraniu "pulpitu" Opera zapisuje tam kolejne pliki, ale tylko do wyłączenia i ponownego włączenia przeglądarki. Nie ma tego problemu przy korzystaniu z funkcji "zapisz w folderze pobierania" (menu kontekstowe pod prawym przyciskiem myszy).

I jeszcze jedno - korzystając z poczty Hotmail, a dokładniej z jej dodatku SkyDrive (możliwość hostowania plików w chmurze), to po próbie przeciągnięcia plików do wysłania z komputera na SkyDrive, Opera nie wysyła ich na SkyDrive, tylko... zapisuje w folderze pobierania na moim komputerze. W Firefoxie funkcja przeciągnij i upuść działa prawidłowo.

whoocash1984 napisał(a):

http://screenshooter.net/1757182/xirvdwi to link....ale musiałem skale zmniejszyc i ta cala kolumna postów jest po lewej stronie ekranu, widzicie to nie jest ładnie poukładane na stronie tylko post pod postem....reinstalka nic nie dała, i a kasowanie profilu nie ma w użytkowniku, szukałem ale nie znalazłem...

Saskatchewan napisał(a):

Sprawdzałeś to dopasowanie do szerokości, czy nie jest włączone?

Originally posted by whoocash1984:

reinstalka nic nie dała, i a kasowanie profilu nie ma w użytkowniku

Zobacz tutaj: Resetowanie ustawień przeglądarki.

whoocash1984 napisał(a):

widze że nikt nie pomoże...

jdk napisał(a):

dla przykładu : http://www.netia.pl nie wygląda ciekawie w najnowszej wersji 12.10

lemari napisał(a):

Originally posted by jdk:

nie wygląda ciekawie w najnowszej wersji 12.10


Wygląda tak samo jak na ostatnim Chrome.
Masz własne reguły blokowania reklam?
Na Operze mam OperaAdblock, na Chrome też coś podobnego (Ubuntu).

jdk napisał(a):

Originally posted by lemari:

Originally posted by jdk:

nie wygląda ciekawie w najnowszej wersji 12.10


Wygląda tak samo jak na ostatnim Chrome.
Masz własne reguły blokowania reklam?
Na Operze mam OperaAdblock, na Chrome też coś podobnego (Ubuntu).


nie ma znaczenia czy jest włączone blokowanie reklam (AdBlock, Opera AdBlock, Blokowanie treści...)
wygląda to paskudnie sad

lemari napisał(a):

Originally posted by jdk:

wygląda to paskudnie sad


Czyli jak?, screem please.

whoocash1984 napisał(a):

o co Ci chodzi człowieku...screen jest....żadne dopasowanie nie pomaga, także przestań siać zamęt...

lemari napisał(a):

Originally posted by whoocash1984:

.screen jest..


No jest: http://prntscr.com/j8tdy

dodane
@jdk
u mnie ok., screen

whoocash1984 napisał(a):

u mnie każda strona taka jak dałem screena....tylko w skali normalnej, zmniejszyłem przez to żeby pokazać całość/...

pgmost napisał(a):

@rancor16
W configu jak masz ustawione: User JS Storage Quota - domyślne 0 czy coś więcej?
Poza tym jest kilka innych rozszerzeń do blokowania
Polskie radio gra również wiec chyba to nie bug a coś u Ciebie

Medium napisał(a):

Originally posted by Saskatchewan:

To Ty siejesz zamęt.

Dokładnie!
Saskatchewan, robisz za dużo.

lemari napisał(a):

@Medium

- autor: Czopek nie mylić z czipem


Co tam się dzieje pod kopułkami, litości...

rancor16 napisał(a):

Originally posted by pgmost:

@rancor16
W configu jak masz ustawione: User JS Storage Quota - domyślne 0 czy coś więcej?Mam ustawione 0

Poza tym jest kilka innych rozszerzeń do blokowaniaWiem, ale ze wszystkich akurat ta wtyczka działa najlepiej, inne "adblocki" albo przepuszczają reklamy, albo jak jeden nich (nie jestem pewny który) całkowicie zawiesza Operę.

Polskie radio gra również wiec chyba to nie bug a coś u CiebieNadal potwierdzam błąd. W przypadku moje.polskieradio.pl jest tak, że w prawym górnym rogu jest sterowanie odbieraną stacją i pomimo widocznej animacji wskazującej, że leci audycja, to nic nie słychać, działa przycisk pauza i start, ale przycisk głośności nie działa (Opera wskazuje pod kursorem myszy przekreślone kółeczko). Pokombinowałem i wyszło mi, że to funkcja "uruchamiaj wtyczki tylko na żądanie" jest tu winna. Ciekawa sprawa, ponieważ w przypadku tej funkcji powinno wyskoczyć "na wtyczce" szare pole ze strzałką, którą trzeba kliknąć, żeby uruchomić działanie wtyczki. Tutaj tego nie ma, jest widoczne okienko odtwarzacza, tylko częściowo niesprawne.

Dodam jeszcze, że mam dość rozbudowany filtr urlfilter, Opera w zasadzie na ustawieniach "fabrycznych", poza niektórymi ustawieniami.

I teraz najbardziej ciekawa sprawa - na drugim dysku mam Windows 7 (64 bit - Opera też 64 bit), pierwszy dysk Windows Xp Sp 3 (32 bit). Ta sama wersja Opery, te same wtyczki i te same ustawienia. I na Windows 7 jeszcze inaczej sypie błędami przy wyświetlaniu tych samych stron co na pierwszej konfiguracji (XP). Aktualizację Opery robię poprzez nadpisywanie poprzedniej wersji (aktualizacja automatyczna poprzez Operę, tylko że ustawione jako powiadamianie o nowej wersji).

Zdecydowanie problemy te pojawiły się po ostatniej aktualizacji Opery, więc w przypadku reklam, Opera najwidoczniej gryzie się z adblockiem i twórca wtyczki musiałby ją poprawić , albo to jest wina przeglądarki.

I na koniec pytanie: jak działa funkcja "usuń dane wtyczek" w czyszczeniu historii przeglądania? Za każdym odpaleniem Opery Adblock gubi ustawienia z poprzedniego uruchomienia i muszę go na nowo "uczyć" blokowania. Czyżby w ten sposób były usuwanie ustawienia i zapamiętane "namiary" reklam?

Medium napisał(a):

Originally posted by rancor16:

Zdecydowanie problemy te pojawiły się po ostatniej aktualizacji Opery

To może jakiś błąd w aktualizacji? Próbowałeś reinstalować Operę bez usuwania ustawień?
Mnie się zdarzyło, że taki zabieg w jednej z poprzednich wersji pomógł.

pgmost napisał(a):

No tak wtyczki na żądanie dają objawy jak piszesz, co do radia
Usuń dane wtyczek to wtyczek a nie rozszerzeń, to co innego, Opera powinna pamiętać ustawienia - a z innych rozszerzeń gubi ustawienia czy nie?
Ewentualnie ten parametr User JS Storage Quota z 0 daj na więcej 500 czy 1000 - czy nie polecano tego zwiększyć przy stosowaniu adbloka rozszerzenia?
No i pasuje śledzić komentarze spod rozszerzenia

Ryszard napisał(a):

Originally posted by rancor16:

moje.polskieradio.pl


Extra strona, dzięki za linka. Mi działa OK.

W ogóle - najczęściej coś tam nie działa tym, którzy nakombinują i po aktualizacji zapominają, że to zupełnie nowa wersja a nie stara ze zmienionymi ikonkami wink

Xeophyte napisał(a):

Jesli korzystacie z wersji 12.10 to to moze byc przyczyna. Pelno w niej bledow ludzie maja. Powrot do 12.02 i czekac na nastepna wersje.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by Xeophyte:

Powrot do 12.02 i czekac na nastepna wersje

I wyłączyć żarówki a zapalić lampy naftowe.

Medium napisał(a):

Ryszard, ja mam w domu starą lampę naftową i butelkę nafty smile
Ongiś nafta była w lampie, ale wyparowała, więc na razie nie dolewam.

MokrySedeS napisał(a):

U mnie wygląda całkiem w porządku --> http://imgbox.com/adrorwNR

Windows 7 x64
Opera 12.11 beta RC x64
Akceleracja sprzętowa włączona (Direct3D 10.1)
Aktywna lista blokowania reklam Fanboya

jdk napisał(a):

jak wcześniej pisałem strona jako przykład netia.pl nie wygląda ciekawie --- zrzut http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/02db5505211eacc6.html
Windows 7
Opera 12.10 64bit
i jak wspomniałem nie ma znaczenia czy adblocki są włączone czy też nie sad

pgmost napisał(a):

Originally posted by rancor16:

I na koniec pytanie: jak działa funkcja "usuń dane wtyczek" w czyszczeniu historii przeglądania? Za każdym odpaleniem Opery Adblock gubi ustawienia z poprzedniego uruchomienia i muszę go na nowo "uczyć" blokowania. Czyżby w ten sposób były usuwanie ustawienia i zapamiętane "namiary" reklam?


http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=1567382
Pisałem że wtyczki to nie rozszerzenia ale czyszczenie "usuń dane wtyczek" chyba resetuje ustawienia - więc linkuję do wątku o podobnym temacie wink

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by whoocash1984:

o co Ci chodzi człowieku...screen jest....żadne dopasowanie nie pomaga, także przestań siać zamęt...

To Ty siejesz zamęt. Skoro piszesz, że "żadne dopasowanie nie pomaga", to trzeba było to napisać 23 godziny temu i byłoby jasne, że to nie to.

Piszesz, że reinstalka nic nie dała - w odpowiedzi dostałeś odnośnik do resetowania ustawień. Dlaczego nie napisałeś, czy po resecie działa, czy nie? Skoro nie odpowiadasz na pytania, to zakładamy, że nie robisz tego co Ci podpowiadamy, czyli, cytując kolegę: "masz w, że ktoś poświęca Ci swój czas".

jdk napisał(a):

Opera 12.12 rozwiązała problem... wizard

PabloWRz napisał(a):Tak oto Opera wyświetla mi niektóre stronki czy fora. Spotkał się ktoś kiedys z czymś podobnym? Jest na to jakies rozwiązanie? Strasznie mnie to denerwuje;/ borykam sie z tym problemem już od dawna (wczesniejszych wersji). Dodam, że mam opere zainstalowaną na "czysto". POMOCY!

Wind 7 64, Opera 12.12

lemari napisał(a):

@PabloWRz
https://files.myopera.com/lemari/files/2012-12-22_145216.png

PabloWRz napisał(a):

tryb autorski mam wlączony dodam jeszcze, że kilkuktorne wcisniecie ctrl+f5 pomaga tylko na chwilę

EDIT: Poblem rozwiązany! Okazało się ze to przez kasperskiego;/