Co z tą Operą

w dziale Opera
mjw1 napisał(a):

Od wielu lat (8-9) jestem fanem Opery. Uważałem, że wszystkie inne przeglądarki pozostały daleko z tyłu. Ma ona wiele istotnych cech, które powodowały to, że jest funkcjonalna i wygodna w codziennym używaniu, np.: klient pocztowy, możliwość tworzenia zbiorów (zakładek) szybkiego wybierania, bardzo łatwe i przyjazne w obsłudze zakładki, panel pobierania i pewnie jeszcze wiele innych. Największym jednak jej plusem według mnie była jej szybkość wczytywania wybieranych stron. Niestety na próbę pozwoliłem sobie nie odinstalować przeglądarki chrome ( każdy wie że chrome instaluje się nawet bez naszego udziału). Tak więc zostawiłem ją i sprawdziłem jak w niej wczytują się strony, i tu ręce mi opadły, chrome robi to znacznie szybciej. Powiem szczerze teraz mocno zastanawiam się przy której zostać. Co Wy na to? Pozdrawiam.

Medium napisał(a):

Originally posted by mjw1:

każdy wie że chrome instaluje się nawet bez naszego udziału

Tzn. każdy gapowicz wie wink

Saskatchewan napisał(a):

My tu nie mamy zbyt wiele do powiedzenia. Najważniejsza jest kwestia tego na której przeglądarce Tobie się lepiej pracuje.

Opera otwiera mi strony wystarczająco szybko, a najistotniejsza jest dla mnie wydajność pracy. Nawet jeśli Chrome otwierałby mi strony ułamki sekundy szybciej niż Opera, to dużo więcej czasu straciłbym na inne pierdółki, które w Operze wykonuję jednym/kilkoma kliknięciami.

Originally posted by mjw1:

każdy wie że chrome instaluje się nawet bez naszego udziału

Ja jeszcze go nie mam. Ciekawe jak to się stało. p

woj-tek napisał(a):

tak jak napisał Saskatchewan - może i chrome wczytuje strony szybciej, ale jest (IMHO!) bardziej upierdliwy. Dużo zalezy od tego czego oczekujesz od przeglądarki i jak jej używasz. Bo jeżeli potrzebujesz otworzyć sobie kilka stron, spokojnie po nich poklikać i zamknąć przeglądarkę to Chrome będzie ok - szybko się uruchomi, nie odczujesz problemów z pamięcią.

Jeżeli jednak potrzebujesz czegoś więcej, otwierasz gazylion kart (teraz w operze mam około 30 xD), potrzebujesz sensownych (i możliwych do dostosowania pod siebie) skrótów klawiszowych i wielu innych przyspieszaczy pracy, to jednak Opera się nada.

Inna sprawa, że nie zauważyłem tej szybszej prędkości wzcytywania stron, a ostatnio Chrome używałem dużo częściej niż Opery!

mjw1 napisał(a):

Ciekawe skąd u Was taka chęć dokopania komuś? Do Medium i Saskatchewan- spróbujcie zainstalować np. Google Earth bez Chrome, ja nie potrafię, owszem podczas instalacji mam informację o instalowaniu chrome ale nie ma możliwości jego niezainstalowania. potem można oczywiście wyinstalować. Teraz do Saskatchewan -O ile nie masz chrome to skąd wiesz czy chodzi tylko o ułamki sekund? i skąd wiesz, że traciłbyś czas na inne pierdółki i o jakich pierdółkach piszesz? Jestem przekonany, że tam również są sposoby żeby załatwić problem kilkoma kliknięciami. Teraz do Woj-tek. Tak jak pisałem poprzednio byłem i chyba nadal jestem miłośnikiem OPERY choćby z tych powodów o których piszesz, ale u mnie niektóre strony w chrome otwierają się 2-3 razy szybciej. Mierzyłem to ze stoperem w ręce. Pozdrawiam

Medium napisał(a):

Originally posted by mjw1:

spróbujcie zainstalować np. Google Earth bez Chrome, ja nie potrafię


http://www.google.com/intl/pl/earth/download/ge/agree.html

Patrz:
Google_Earth_bez_Chrome.png

mjw1 napisał(a):

Ok Medium masz rację przegapiłem i czuję się pokonany choć teraz już potrafię, to też jakiś pozytyw . Niemniej z naszej dyskusji wynika, że Chrome jest do niczego ponieważ jednak można go nie zainstalować. Chyba jednak nie o to mi chodziło. Życzę powodzenia

Medium napisał(a):

Originally posted by mjw1:

teraz już potrafię

I właśnie o to chodzi! W sprawie produktów Google proponuję też czytać warunki prawne.

A co do porównania silnika Chrome (bo sprawdzałam na alternatywie, a nie natywnym produkcie) z Operą, to start z przywracaniem sesji o tej samej liczbie kart jest zdecydowanie szybszy w Operze.
Alternatywa dla Chrome jest następująca:
CoolNovo i SRWare Iron. Osobiście wolę tę pierwszą, choć mam dwie.


woj-tek napisał(a):

Originally posted by mjw1:

Teraz do Woj-tek. Tak jak pisałem poprzednio byłem i chyba nadal jestem miłośnikiem OPERY choćby z tych powodów o których piszesz, ale u mnie niektóre strony w chrome otwierają się 2-3 razy szybciej. Mierzyłem to ze stoperem w ręce. Pozdrawiamłojezusicku, toć napisałem, że wszystko to kwestia prywatnych preferencji - jeżeli u Ciebie chrome faktycznie działa zauważalnie szybciej to... używaj chrome - to takie proste! ;-)

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by mjw1:

Ciekawe skąd u Was taka chęć dokopania komuś?

Nie zauważyłem, żeby ktoś Ci chciał dokopać. Czy np. nazwanie kogoś z przymrużeniem oka "gapowiczem" jest próbą dokopania? smile

Originally posted by mjw1:

Teraz do Saskatchewan -O ile nie masz chrome to skąd wiesz czy chodzi tylko o ułamki sekund?

Zdarza mi się używać SRWare Iron (o której wspomniała Medium; zainstalowanej samodzielnie). W Operze, gdy jestem na wolnym połączeniu strony ładują się wystarczająco długo, że mogę je np. otwierać w tle, a w międzyczasie zająć się czytaniem bieżącej strony. Gdy jestem na szybkim połączeniu, to strony ładują się na tyle szybko, że moim zdaniem nie zauważę różnicy.

Nie twierdzę, że Chrome, każdą stronę będzie otwierał krócej i zawsze tylko ułamki sekundy krócej. To zależy od wielu czynników.

Originally posted by mjw1:

i skąd wiesz, że traciłbyś czas na inne pierdółki i o jakich pierdółkach piszesz? Jestem przekonany, że tam również są sposoby żeby załatwić problem kilkoma kliknięciami.

Ja mam całą listę takich rzeczy, np. tu: Opera: Ciekawostki [na moim pseudoblogu] i z większości z nich korzystam na co dzień. Myślę, że większość da się zrobić instalując dodatkowe rozszerzenia. Zastanawia mnie jednak ile musiałbym ich zainstalować, żeby osiągnąć podobne efekty i ile czasu zajęłoby mi ich szukanie. Przyzwyczajenie robi swoje.

Originally posted by mjw1:

Niemniej z naszej dyskusji wynika, że Chrome jest do niczego ponieważ jednak można go nie zainstalować. Chyba jednak nie o to mi chodziło.

Ja to widzę inaczej. Z dyskusji wynikło, to, co każdy z jej uczestników napisał. Każda przeglądarka może być lepsza lub gorsza w różnych warunkach i przy różnych wymaganiach. Jeśli wygodniej używa ci się Chrome, to przy nim zostań.

Medium napisał(a):

To ja jeszcze dopiszę swoje, dlaczego jednak wybieram Operę. Opera, jak żadna inna przeglądarka, jest po prostu miękka i plastyczna tak w zaznaczaniu tekstu, jak i przewijaniu stron. W możliwości dostosowaniu wyglądu i funkcji.

Oczywiście mam swój oryginalny zestaw gestów w Operze, który jeszcze zwiększa wspomnianą plastyczność. Nie wszystkie akcje podpięte pod gesty w Operze da się zaimplementować do innych przeglądarek, co pokazuje kolejną wyższość Opery.

Nie wykluczam, że wynika to z lepszej znajomości Opery, albo inaczej: niedostatecznej znajomości konkurencyjnych przeglądarek, ale liczy się - myślę- pierwsze wrażenie przy spotkaniu z daną przeglądarką.

mjw1 napisał(a):

Dziękuję wszystkim za dyskusję, właściwie liczyłem się z tym ,że koalicja przyjaciół opery nie odpuści. Tak naprawdę nie myślę rezygnować z niej między innymi z tych powodów, o których mówiliście, Jednak co mi szkodzi od czasu do czasu wspomagać się chrome, tym bardziej ,że mam dwa monitory, więc nie ma problemu z miejscem na ekranach. Jeszcze raz pozdrawiam

Medium napisał(a):

Originally posted by mjw1:

co mi szkodzi od czasu do czasu wspomagać się chrome

Pewnie, że przydatne, choćby do porównania. No i zdarza się, że czasem awaryjnie trzeba użyć alternatywy dla Opery.

webcm napisał(a):

Największą bolączką są obrazki. Problemy zaczęły się w jednej z wersji testowych Opery 12, część naprawiono, natomiast wciąż pozostały:

1. Niewyświetlanie losowych obrazków, szczególnie gdy jest ich dużo - czasami pomoże odświeżenie strony.
2. Podmiana obrazków - zamiast właściwego wyświetla się inny - ostatnio w Picasa przy nawigacji strzałkami na miejscu tych, co się nie pokazały.
3. Duże GIF-y powodują wysokie użycie pamięci i mogą spowodować zawieszenie przeglądarki.
4. Progresywne JPG migają podczas ładowania i też wtedy dochodzi do podmiany obrazków.
5. Obrazki spowalniają przewijanie stron, artefakty...

Kiedyś Opera była bezkonkurencyjnie najszybszą przeglądarką. Dziś Firefox i Chrome szybciej wczytują strony. Quo Vadis Opera?

http://konserwatyzm.pl - NSL - strona nie ładuje się wcale na Windows 7 64-bit!

MokrySedeS napisał(a):

Originally posted by webcm:

4. Progresywne JPG migają podczas ładowania i też wtedy dochodzi do podmiany obrazków.


Jakiś czas temu odkryłem, że przyczyną jest duża ilość stron w szybkim wybieraniu.
Znalazłem 2 sposoby rozwiązujące ten problem:
1. Zmniejszenie ilości stron (duh).
2. Zmniejszenie "miniatur" z domyślnego 1024x640 do rozmiaru w jakim są wyświetlane w operze (w moim przypadku 204x128).
Obecnie mam w speed dialu 70 stron i 0 problemów.

Originally posted by webcm:

http://konserwatyzm.pl - NSL - strona nie ładuje się wcale na Windows 7 64-bit!

U mnie się ładuje i to dość szybko.