Problem z Operą

w dziale Opera
galopujacypies napisał(a):

Witam, mój pierwszy post tutaj i od razu szukam pomocy. Z Opery korzystam nieprzerwanie od ponad trzech lat i byłem/jestem bardzo z niej zadowolony, jednak wczoraj oglądając jakiś filmik na YT coś mi się posypało i zniknęło mi całe "Menu Głowne" na samej górze,

Plik Edycja Widok Zakładki Widżety Narzędzia Pomocja tego nie widzę, nie mam też niebieskiego paska na górze ekranu z "x" po prawej stronie do zamknięcia przeglądarki, do tego na dole nie widać paska windowsa tj. Start, szybkie uruchamianie, zegar itp. Wygląda to jak tryb pełnoekranowy ale nim nie jest. Nie mogę minimalizować do małego okienka itp.
Wpisywałem opera:config i w edytorze preferencji Show Menu jest zaznaczone, Lewy Alt też nic nie daje, nie mogę więc wejść też w narzędzia.
Jedyna opcja to Dostosuj -> Wygląd -> ale tam próbowałem wszystkiego bezskutecznie.
Wersja Opery to - 12.10.1652.0

Tak wygląda cały ekran po włączeniu OperyTak wygląda ekran w FirefoxMacie jakieś pomysły, bo nie chcę usuwać i na nowo instalować przeglądarki.
Pozdrawiam

userr napisał(a):

Nie widać u Ciebie zakładki Menu ( Fragment czerwonej litery O w lewym, górnym rogu - coś jak tu: http://www.opera.com/bitmaps/products/browser/uimap/v3/scr-tabstacking.jpg )
Najedź myszką najwyższy pasek przeglądarki: [prawy klawisz myszki] ->Dostosuj -> Przywróć domyślną konfigurację paska
Wtedy powinno pojawić Ci czerwona litera O w lewym, górnym rogu.
Kliknij i zaznacz opcję "Pokaż pasek menu"

galopujacypies napisał(a):

Niestety, ale i tego próbowałem, mało tego, ze nie mam tej litery O w lewym górnym rogu, to brakuje mi też tego, ze tak się wyrażę "niebieskiego paska" gdzie mogę minimalizować, maksymalizować i zamykać przeglądarkę, brakuje też tego "windowsowskiego" paska na dole, tak jak jest to pokazane na picsie z Firefoxem. Zmiana motywu też nic nie daje.
Teraz jeśli pozostanie mi opcja z reinstalacją mam problem, bo nie mogę eksportować ustawień przeglądarki, zakładek itp. bo brak mi chociażby "przycisków" plik czy narzędzia. WTF?!

Ryszard napisał(a):

http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=552401 - oczywiście wersja z zachowaniem folderów użytkownika. Link Pomoc > Opera - informacje zadziała wink
Jak uruchomisz Operę to będziemy ze starego profilu wyciągać to, co Ci jest potrzebne.

galopujacypies napisał(a):

Jest, jest, jest ... dzięki Ci wielkie. Teraz metodą prób i błędów przywracam konkretne interesujące mnie rzeczy
Tzn. robię coś w nowym profilu, sprawdzam (datami) co ulega zmianie gdy np. dodam zakładkę i wtedy podmieniam plik ze "starego" profilu do nowego. Jeszcze raz gratki dla Ciebie
BTW, słownik PL chyba muszę zrobić w pierwszej kolejności bo pisze jak analfabeta :]

Ryszard napisał(a):

Originally posted by galopujacypies:

Tzn. robię coś w nowym profilu, sprawdzam (datami) co ulega zmianie gdy np. dodam zakładkę i wtedy podmieniam plik ze "starego" profilu do nowego.


A http://help.opera.com/Windows/12.10/pl/backup.html czytałeś?

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by izaak-goldstein:

Czy ktoś mógłby potwierdzić, że ta metoda pomaga?

Potwierdzam: http://my.opera.com/Saskatchewan/blog/2012/11/23/opera-12-1x-problem-z-pelnym-ekranem-i-przyciskami-systemowymi