Wyszukiwanie na stronie

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
wree napisał(a):

Witam,

Co zmienić w operze aby wyszukiwanie na stronie było takie jak w chrome czy firefox? czyli jeżeli kliknę CTRL + F i wpisze jakieś słowo to po skopiowaniu tego słowa nie znikały mi wyniki wyszukiwania ale by zostały bym mógł skopiować sobie następne wystąpienie. Problem mam taki, że często mam długą liste zaczynającą się od kilku tych samych numerów więc wyszukuję po części tego numeru, niestety opera zamyka mi wyniki wyszukiwania już po pierwszym kliku na stronie, przez co jeżeli chcę kolejny numer to muszę ponownie kliknąc CTRL + F i przycisk następny, przy 1000 numerów praca z operą w tym przypadku jest beznadziejna bo trzeba klikać cały czas "następny... następny.. następny" zamiast poprostu jak w chromie czy ff, wyniki są "trzymane" do czasu aż sam ich nie zamknę.

wree napisał(a):

ale nie chodzi o przeskakiwanie na następną pozycją a o nie zamykanie okna wyszukiwania, f3 nic nie daje bo muszę skopiować cały numer, więc muszę kliknąć na stronie w miejscu tego wyniku a po tylko 1 kliku na stronie okno się zamyka i kolejne wyszukiwanie na stronie zacznie się od początku strony.

pgmost napisał(a):

Może okienko wyszukiwania na stronie na pasek dodaj?
http://prntscr.com/jrs8q
Znajdziesz w Wygląd (Shift+F12) ->przyciski->szukaj

Medium napisał(a):

Może ten wątek na coś się przyda?
Bo mnie on pomógł.

wree napisał(a):

Ten problem mam od dawna, pomyślałem że w końcu go rozwiążę ponieważ operę lubię najbardziej z wszystkich przeglądarek ale niestety właśnie to jedna z rzeczy przez które nie mogę zupełnie na nią przejść, ponieważ praca jest dosyć utrudniona.

Przykładowe zadanie z dnia dzisiejszego:

Weź sobie spróbuj wyszukać w tej liście w operze wszystkie ip zaczynające się od 66. :

62.90.147.79
71.220.69.45
64.52.155.10
203.45.134.40
69.66.106.162
66.34.122.23
66.64.240.218
75.151.109.166
208.53.75.36
208.116.36.132
66.193.147.98
101.109.71.144
61.19.154.11
178.33.87.191
65.36.53.98
66.45.36.33
208.64.231.25

Potrzebuję skopiować każde ip zaczynające się od 66. pojedynczo a następnie sprawdzić na zakładce obok w innym serwisie do kogo należy to ip i czy to czasem nie ip google, ponieważ nie chce google blokować a jest to kawałek listy z mojego firewalla na serwerze, gdzie firewall z automatu wrzuca zablokowane ip które próbują dostać się na mój serwer. A ostatnio właśnie zauważyłem na kilku serwerach że mam takie drobne ataki z googlowskich ip i mi firewall je blokuje. Nie ma tego wiele dlatego je ręcznie usuwam.

To tylko jeden przykład tego o co mi chodzi. Jeżeli weźmiesz w chromie i klikniesz ctrl + f to wyszukiwanie trzyma wszystkie wyniki na stronie i możesz kopiować ze strony nie tracąc przy tym wyników, czyli jeżeli w chromie klikniesz gdzieś na stronie lub zaczniesz z niej kopiować (w tym przypadku pierwszy adres ip) to wyniki wyszukiwania dla reszty nie znikną i nadal będzie można sprawdzić następny po sprawdzeniu pierwszego ip w zakładce obok.

W operze nie można bo gdy się kliknie gdzieś na stronie to wyniki wyszukiwania (czyli to całe podświetlenie wyników i przyciemnienie) znika i trzeba cały proces zaczynać od początku!. Można powiedzieć że różnica z innymi przeglądarkami jest taka, że opera sama zamyka wyniki wyszukiwania bez mojej zgody. I właśnie chce się dowiedzieć gdzie można w config-u opery to wyłączyć, aby opera nie zamykała wyników wyszukiwania bez mojej zgody albo czy istnieje jakieś rozszerzenie co pozwoli mi na to standardowe normalne funkcjonowanie z innych przeglądarek (w sensie bez zamykania wyników).

wree napisał(a):

A czy w chorme wyniki znikają ci po skopiowaniu pierwszego ip? właśnie nie znikają, trwają (są cały czas podświetlone). W operze znikają i trzeba użyć dodatkowego przycisku F3. Ja mam kopiuj i wklej skonfigurowane w myszce, cała operacja sprawdzania tych ip odbywa się przy użyciu tyko jednej ręki, bez klawiatury w kilka sekund. Potrzebuję aby wyniki nie znikały aby cały czas były podświetlone bez względu na kliki na stronie. W chorme można klikać do woli na stronie i wyniki nie znikną. A pozbycie się wciskania F3 w operze to właśnie wisienka na ciastku. Nie potrzebuję zaczynać od następnego wystąpienia, jak widzisz w tym przykładzie, zaczynanie od następnego wystąpienia mija się z celem np przy ip: 234.66.34.123 opera zaznaczy to jako następne wystąpienie, często jest to nawet lista kilku przewinięć strony w dół nim się pojawi kolejne zaczynające się 66. więc trzeba ciągle wciskać F3 wiele szybciej jest to robić wzrokowo. I nie mam też już wolnych przycisków na myszce by móc podporządkować jeszcze jeden.

Dzięki za odpowiedzi!

Medium napisał(a):

Originally posted by wree:

Ja mam kopiuj i wklej skonfigurowane w myszce

To skonfiguruj F3 pod gestem. Pasek wyszukiwania przy kopiowaniu jest przywracany z ostatnim rekordem.

Saskatchewan napisał(a):

Czy ten skrypt nadal działa? - http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=149014
http://files.myopera.com/Stoen/uhb/ush.PNG

Jeśli nie, to na pewno są inne. Trzeba tylko trochę poszukać.

wree napisał(a):

dzięki za przycisk, to dokładnie to co chciałem smile.

Medium napisał(a):

Originally posted by Saskatchewan:

Czy ten skrypt nadal działa?

Używam przycisku. Jest to przycisk z tej strony:
http://operawiki.info/PowerButtons#highlight

Wyniki nie wyłączają się przy kopiowaniu.

Kod z przerobioną ikonką.:
Go to page, "javascript: (function(){var count=0,text,dv;text=prompt('Search phrase:','');if(text==null || text.length==0)return;dv=document.defaultView;function searchWithinNode(node,te,len){var pos,skip,spannode,middlebit,endbit,middleclone;skip=0;if(node.nodeType==3){pos=node.data.toUpperCase().indexOf(te);if(pos>=0){spannode=document.createElement('SPAN');spannode.style.backgroundColor='orange';middlebit=node.splitText(pos);endbit=middlebit.splitText(len);middleclone=middlebit.cloneNode(true);spannode.appendChild(middleclone);middlebit.parentNode.replaceChild(spannode,middlebit);++count;skip=1;}}else if(node.nodeType==1&& node.childNodes && node.tagName.toUpperCase()!='SCRIPT' && node.tagName.toUpperCase!='STYLE'){for (var child=0;child<node.childNodes.length;++child){child=child+searchWithinNode(node.childNodes[child],te,len);}}return skip;};searchWithinNode(document.body,text.toUpperCase(),text.length);})();", 1, "Znajdź i oznacz", "Panel Chat" + Refresh display