Złe wyświetlanie strony www.km.osw.pl

w dziale Strony WWW w Operze
fragi napisał(a):

A wiec tak, na poczatku moja wersja Opery:
Wersja 9.01
Kompilacja 8552
Platforma Win32
System Windows XP
Java Sun Java Runtime Environment version 1.5
XHTML+Voice Wtyczki nie wczytano

Wczesniej mialem wersje 8.5 czy jakos tak, po zainstalowaniu nowej wersji (tej co wyzej, niektore strony wyswietlaja mi sie troszke dziwnie(przyklad zalaczony):
blad.JPG

Jak widac po ss strona wyswietla sie nie tak jak powinna, miejsca "Polecamy" az do licznika odwiedzin powinny znajdowac sie calkowicie po prawej stronie a nie tak jak jest wkomponowane w srodek...
I moje pytanie, czy to jest strony, czy moze trzeba pozmieniac cos w ustawieniach Opery, zeby wyswietlalo dobrze? Przypomne ze tak dzieje sie na niektorych stronach, a ta to tylko przyklad..

Zajec napisał(a):

Podawaj linki proszę.

http://www.km.osw.pl/

Wina leży w kodzie strony, postaram się zaraz dojrzeć w czym dokładnie.

Zajec napisał(a):

Jednak poddaję się. Kod to kompletna sieczka. Pełno źle pozamykanych znaczników, jakieś dziwne pozycjonowanie, wszystko oparte o dziesiątki tabel.

Szkielet wymaga napisania od nowa.

Coś na potwierdzenie moich słów: http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.km.osw.pl%2F

fragi napisał(a):

tak tylko ze pod IE wyswietla ja normalnie

woj-tek napisał(a):

Bo IE 'zgaduje' jakie błędy popełnił 'twórca' i stara sie je sam naprawiac... nie uwazasz, ze przegladarka powinna zajac sie wyswietlaniem strony w oparciu o pewien zakres regul a nie zgadywaniem co autor mial na mysli?

fragi napisał(a):

no tak zgadzam sie, poprostu chcialem sie dowiedziec dlaczego jest zle wyswietlana strona, teraz juz wiem i dziekuje za pomoc

Zajec napisał(a):

Dokładniej: nie ma nigdzie powiedzianego, co przeglądarka powinna robić widząc konkretny błąd. Zresztą spisanie wszystkich możliwych błędów jest po prostu niewykonalne.

W tym skomplikowanym przypadku Opera nie udaje zachowania IE i wyświetla stronę inaczej.