Lekkie motywy a obramowanie okna na Ubuntu.

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
Ibin napisał(a):

Witam, czy jest możliwe zrobić tak aby wybierając nowe motywy opery, nie znikało systemowe obramowanie okna, a zarazem aby nowe przyciski (te po prawej: minimalizuj, maksymalizuj i zamknij) były ukryte?

Teraz Opera z motywem wygląda tak:Jeśli jest ustawiony domyślny motyw to wszystko jest jak trzeba:

Medium napisał(a):

Originally posted by Ibin:

Teraz Opera z motywem wygląda tak:

Z jakim motywem? Może link do niego?

Originally posted by Ibin:

Jeśli jest ustawiony domyślny motyw to wszystko jest jak trzeba

I wg mnie tak właśnie wygląda Opera w starych motywach (skórkach). Górna belka, jeśli odznaczysz polecenie "Pokaż pasek menu" nie powinna się wyświetlać.

Z tym, że ja mam Windows...


lemari napisał(a):

Originally posted by Ibin:

Z zaznaczoną opcją 'Pokaż pasek menu',


Odptaszkuj tę opcję.

karolkuich napisał(a):

To wina motywów. Na systemowej skórce jest dobrze, na starych skórkach też, tylko motywy mają z tym problem. Choć nadal nie wiem, skąd u Ciebie to dodatkowe, szare obramowanie nie korzystające z globalnego menu jakie jest w Ubuntu...

Ibin napisał(a):

Sprawdziłem parę tych 'nowych' motywów i każdy wygląda tak samo, ale głównie chodzi mi o Soft Cloud.

Z zaznaczoną opcją 'Pokaż pasek menu', wygląda to tak:Może źle się wyraziłem wcześniej, ale chce aby całość wyglądała tak:


(To jest tylko obrazek zrobiony w Gimpie)

Ibin napisał(a):

karolkuich, chodzi Ci o ostatni obrazek który dodałem? Jeśli tak, to jest on przerobiony w gimpie, aby tylko pokazać jak chciałbym aby to wyglądało (Dodałem odpowiedni podpis w poprzednim poście).

Okno Opery na screenach nie jest zmaksymalizowane, jak będzie na całym ekranie to obramowania okna i tak nie widać. Było by dobrze aby dało się chodź ukryć te 'systemowe' przyciski po prawej.

karolkuich napisał(a):

Aby nie było wątpliwości dodaję zrzut Opery, okno niezmaksymalizowane. U góry skórka Ibis Inspire po przeróbkach, na dole jeden z motywów. Coś jest nie tak z tymi motywami, bo praktycznie każdy program na Ubuntu (są programy, dla których można ukryć obramowanie, jak choćby Audacious) w wersji niezmaksymalizowanej korzysta z motywu systemowego.

Ibin napisał(a):

Poradziłem sobie inaczej, przerobiłem ten nowy motyw, aby 'udawał' stary, jak ktoś chce zobaczyć jak to wygląda to: KLIK.

I teraz mam wszystko tak jak chciałem smile