Problem z Otwieraniem dokumentu .pdf ze strony www

w dziale Opera
adrianko napisał(a):

Witam

Ostatnio pojawił się problem z otwieraniem przez Operę dokumentu .pdf pobieranego ze strony www. Wybierajac opcje Otwórz, dokument ściąga się w Transferach a po zakończeniu ściągania nie otwiera się... Trzeba go kliknąć dwa razy by sie otworzył. Do tej pory wszystko działalo poprawnie tzn. po kliknieciu Otwórz dokument sie sciągałi i automatycznie otwierał. Problem zaczął się kiedy przestał mi otwierać się Adobe Reader 5.0, jako ze nie dąło się go odinstalowąc usunąłem folder ręcznie. Potem zainstalowałem Adobe Readera 7.0 ale problem trwa nadal. Kombinowałem w ustawieniach Preferencje/Pobieranie (roszerzenia, tryby MIME) ale bez zmian...
Dodam że inne dokumenty no. .doc czy .pps otwierane ze strony zachowują się normalnie i otwieraja sie po ściagnieciu. Problem dotyczy tylko .PDF

Czy moze mi ktoś pomóc??/

Vambeer napisał(a):

Czy na pewno w Narzędzia->Preferencje->Zaawansowane->Pobieranie masz zaznaczoną obsługę plików pdf przez opcję: "Użyj Wtyczki" i tam jest Acrobat Reader ?
Jezeli tak, to odinstaluj AR , potem usuń także skojarzenie dla plików .pdf z AR w Operze
Potem ponownie zainstaluj AR.

janbar napisał(a):

Ctrl+F12-->Zaawansowane-->Pobieranie--> Odznacz:"typy plikow obslugiwanych przez Opere"--> znajdz .pdf-->edytuj i zaznacz "Uzyj wtyczki" i ok'.
Jesli nie zadziala, to idz do C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\Reader\Browser\nppdf32.dll i skopiuj ten plik do katalogu /Program/plugins w katalogu glownym Opery w Program Files, wylacz i wlacz F12 Uzywaj wtyczek i sprawdz teraz, jesli nie dziala, zrestartuj Opere, jesli nadal nie otwiera plikow, powtorz pierwsza opcje, ale tym razem zaznacz "Uzyj zewnetrznego programu" i podaj sciezke do pliku .exe Adobe Readera.
Jesli nie zadziala, to przeinstaluj Adobe, jesli nadal nic odinstaluj, wyczysc rejestry i zainstaluj z powrotem, po czym zacznij od poczatku.
Ktoras opcja musi zadzialac! wink

Pozdrawiam,

janbar.smile)

adrianko napisał(a):

Niestety ...

Odinstalowałem już do zera Operę, odinstalowałem Acrobata Readera, zainstalowąłem na nowo i dalej niestety dokumenty .pdf otwierane na pomocą OTWÓRZ ściągaja się w transferach ale automatycznie sie nie uruchamiają..... Ki czort?

JaDo napisał(a):

Originally posted by adrianko:

Ki czort?


"Licho" nie śpi wink . To samo mam z Foxitem. Dopóki Opera nie ściągnie całości (pokaże się powiadomienie o zakończeniu transferu), nie otworzy się.

Więc albo trzeba klikać dwukrotnie to samo, żeby się dociągnęło, albo przestawić w Pobieranie na Otwieraj za pomocą domyślnej aplikacji.

adrianko napisał(a):

Ale u Ciebie posciagnieciu calości z opcji OTWÓRZ otwiera się?

Bo u mnie i na Readerze i na Foxicie po kliknieciu OTWÓRZ plik zaczyna się ściągac w transferach dochodzi do końca i cisza.... dopiero by go otworzyć musze na niego 2 razy kliknąc. Wcześniej po dojciu do końca samoczynnie sie otwieral tak jak to robia obecnie inne pliki np. doc

JaDo napisał(a):

Originally posted by adrianko:

Ale u Ciebie posciagnieciu calości z opcji OTWÓRZ otwiera się?


Tak, i w AR i w Foxit.

Originally posted by adrianko:

Bo u mnie i na Readerze i na Foxicie po kliknieciu OTWÓRZ plik zaczyna się ściągac w transferach dochodzi do końca i cisza....


Originally posted by JaDo:

(pokaże się powiadomienie o zakończeniu transferu)


Pokazuje się ?.

TEST kliknij w 2006 Form W-4 , kliknij Otwórz, jak się "niby" już ściągnie - powtórz to.


adrianko napisał(a):

Po kliknięciu na 2006Form W-4 wybrałem OTWÓRZ, ściągnęlo sie i cisza. Następnie jeszcze raz kilknąłem na 2006Form W-4 sciągnęlo się ( jako 2006Form W-4(1) ) i uruchomiło. Tylko dlaczego trzeba to dwukrotnie sciągać żeby się uruchomiło????? troche bezsensu.... Dawniej uruchamiało się od razu..............

JaDo napisał(a):

Originally posted by adrianko:

Tylko dlaczego trzeba to dwukrotnie sciągać żeby się uruchomiło????? troche bezsensu...


Racja, dlatego jak już, lepiej zastosować otwieranie domyślną aplikacją.

Originally posted by adrianko:

Dawniej uruchamiało się od razu


Tego właśnie nie wiem. Zawsze miałem ustawione na autootwieranie w Foxicie a od niedawna używam wtyczki AR. Być może to bug.

adrianko napisał(a):

To raczej nie bug. Bo w wersji 8.54 też się nie otwiera, a w niej na pewno działalo poprawnie. Mimo wszystko dzieki za pomoc. Wydaje mi się że bład gdyby dotyczył samego Readera to rowniez byłby obecny w Firefoksie....Zobaczymy..może jeszcze ktoś coś tu wymyśli bo ja już troche zgłupiąłem...

JaDo napisał(a):

Originally posted by adrianko:

To raczej nie bug. Bo w wersji 8.54 też się nie otwiera, a w niej na pewno działalo poprawnie.


No tak, w sumie logiczne. Ale patrz teraz :

KLIKNIJ

Dajesz Otwórz i działa smile(musi knight ). To jest ten sam plik co wcześniej. Można przejść do niego również z tej strony google co podałem (adres jest obok Podobne strony).

TEST nr2 , kliknij Installation Instructions for Netscape 7.0 (piąte od góry).

Originally posted by adrianko:

bo ja już troche zgłupiąłem...


Też. Tym, że tamte otwiera mi bez problemu K-meleon/Foxit się za bardzo nie przejmuje. Operze coś w tym nie pasuje, MIME wydaje się być oki, może coś jeszcze wpływa na to, że "odrzuca" za pierwszym razem te pliki jako application/pdf ?.

adrianko napisał(a):

JaDo wydaje mi sie że problem leży w tym ze Opera "głupieje" kiedy Otwiera plik PDF znaleziony w wyszukiwarce Google (wtedy nie uruchamia automatycznie) natomiast kiedy dajesz Otwórz .pdf zamieszczony na jakieś stronie wtedy po sciągnieciu uruchamia się automatycznie.

Przykłady

http://www.komunalne.info/x.php/14/Pomoc---pliki-PDF.html

http://www.ecb.eu/pub/html/index.en.html

To wskazywałoby na to że błąd jest na lini Opera - Google. Jesli to prawda to temat tego wątku powinien brzmieć: Problem z Otwieraniem dokumentu .pdf z wyszukiwarki Google:)