brak "maksymalizuj" "minimalizuj" "zamknij"

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
pagitago napisał(a):

Czesc smile Mam do Was gorącą prosbę...

Od kilku dni zniknął mi w operze pasek "maksymalizuj" "minimalizuj" "zamknij" . Szukalem wszedzie rozwiązan ale nic nie pomaga.
Co wazne, wszystkie inne programy i przeglądarki wyswietlają sie normalnie tj w oknie.
Opera zas jest jakby bez okna. Co więcej zachodzi na pasek startowy windowsa, ktory staje sie widoczny dopiero po wcisnięciu "esc" i "ctrl".

Nie jest to raczej wina paska startu windowsa, bo jak juz mowilem przy innych przeglądarkach wszystko jest po staremu.
Tylko opera jest dla mnie nie do opanowania.

Nie piszcie mi tylko ze w google sobie odpowiedz znajdę, bo szukalem i zaproponowane rozwiązania nie bardzo mi sie przydaly...

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by pagitago:

Nie piszcie mi tylko ze w google sobie odpowiedz znajdę, bo szukalem i zaproponowane rozwiązania nie bardzo mi sie przydaly...

Witam na forum!

U nas, póki są pomysły, staramy się pomóc, a jak już ich nie ma, to odsyłamy do wątku o resetowaniu ustawień przeglądarki. wink To pomaga prawie na wszystko, a niezbędne pliki ustawień można przywracać, aby sprawdzic, który z nich był źródłem problemu.

Pozwól, że zamiast do Google, pokieruję Cię do ostatniego wątku dotyczącego opisanego przez Ciebie błędu (coby się nie powtarzać): http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=1571052

Saskatchewan napisał(a):

Pozwól, że przy okazji wykorzystam Cię do testów. Jako, że błąd związany jest z trybem pełnoekranowym, zrób coś takiego:
- naciśnij Alt+F4 - Opera powinna się zamknąć; otwórz ją ponownie (domyślam się po wcześniejszych opisach, że odpali się w takim samym wyglądzie);
- wciśnij teraz F11 i opisz co się dzieje (Opera wchodzi w standardowy pełny ekran bez pasków narzędzi?), jak wygląda po kolejnym wciśnięciu F11?

To tak z własnej ciekawości.

pagitago napisał(a):

Witam smile Dziekuje za szybką odpowiedz.
Po wcisnięciu alt+F4 opera faktycznie się zamyka i po ponownym otwarciu odpala w takim samym wyglądzie
Po wciśnięciu F11 pojawia sie pełny ekran. Gdy wciskam ponownie F11 znów wraca do stanu poprzedniego.
Co do porad ktore są podane we wskazanym linku, pobawie się i napiszę co dalej smile

Saskatchewan napisał(a):

Pisząc o tym problemie na blogu deweloperów Opery natknąłem się na jeszcze jedno potencjalne rozwiązanie (nie wiem, czy działa): http://my.opera.com/desktopteam/blog/show.dml/55948232?startidx=150#comment99825772

Swoją drogą, ktoś wrzucił zrzut ekranu z "tym czymś" z najnowszego buildu, więc wygląda na to, że nie zostało to naprawione. (A build ten leży już na serwerach ftp jako finalna wersja 12.11.)

Vechez napisał(a):

Najlepszym sposobem jest na to wejść do folderu C:\Users\*****\AppData\Roaming\Opera\Opera\sessions. Usunąć tam plik "autosave.win"
a plik, który się nazywa autosave.win.bak poprostu usunąć mu rozszerzenie .bak i zresetować operę

wink Pozdrawiam.

Saskatchewan napisał(a):

Pisałem o tym też na moim blogu: http://my.opera.com/Saskatchewan/blog/2012/11/23/opera-12-1x-problem-z-pelnym-ekranem-i-przyciskami-systemowymi . Najlepszym sposobem jednak - bo nie traciło się zapisanej sesji - było ustawienie uruchamiania Opery jako zminimalizowane okno.

Na chwilę obecną lepiej jest po prostu zaktualizować Operę. Po aktualizacji Opera może się jeszcze raz niepoprawnie uruchomić, ale po restarcie wszystko powinno być OK.

donchrisgliwice napisał(a):

Także kilka dni temu mialem taki problem i wystarczyło kliknąć PPM na ikonke Opery np na pulpicie, po czym wejść we wlaściwości i pobawić się trybem wyświetlania.
Ja w taki sposób rozwiązałem ten problem bez grzebania w żadnych plikach ani reinstalacji Opery