Kodowanie znaków - przycisk 'Automatyczne'

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
Trurl napisał(a):

W Operze mam ustawiona strone kodową jak należy, czyli iso8859-2. Ale na stronie np. Citibanku uzywana jest windows1250 i jak to na stronach banków bywa, nie ma mechanizmu automatycznego dostosowania przeglądarki. Dla właściwego wprowadzania danych musze przełaczać kodowanie, dlatego zainstalowałem przycisk do szybkiej zmiany strony kodowej. Niestety, każde przeładowanie strony sprowadza kodowanie spowrotem do iso 8859-2. W poprzedniej wersji Opery raz wybrane kodowanie utzrymywało się aż do ponownej, ręcznej zmiany. Czy jest sposób na przywrócenie takiego zachowania w 9.1?
trurl3

Ryszard napisał(a):

Chodzi o http://www.citibank.pl/ ? - te strony działają OK czyli jest w kodzie wpis o kodowaniu znaków.
Dotarłem też do https://europe.citidirect-eb.citicorp.com/logon/NewUser.html
brak deklaracji kodowania

Originally posted by Trurl:

Niestety, każde przeładowanie strony sprowadza kodowanie spowrotem do iso 8859-2. W poprzedniej wersji Opery raz wybrane kodowanie utzrymywało się aż do ponownej, ręcznej zmiany.

Potwierdzam.
Problem dotyczy każdej karty. Kodowanie ustawione "ręcznie" - wszystko jedno czy przyciskiem, czy z menu Widok - Kodowanie znaków przestawiane jest na "Automatycznie" po kliknięciu w jakikolwiek link na stronie załadowanej na danej karcie. Czasami wystarcza samo [Odśwież], żeby przestawić kodowanie z wybranego na "wybór automatyczny"
Widok - Kodowanie znaków nie działa dla e-maili

Originally posted by Trurl:

W Operze mam ustawiona strone kodową jak należy, czyli iso8859-2

Dlaczego uważasz, że takie kodowanie jest "należyte"? Jak widać dla Ciebie najlepsze byłoby windows1250.
Dawno temu wydyskutowaliśmy, że "Domyślne kodowanie znaków, gdy nie jest określone..." najlepiej ustawić na windows1250 - jak autor strony nie słyszał o kodowaniu to właśnie takiego używa.
Ustawianie w "Domyślne kodowanie znaków, gdy nie jest określone..." iso8859-2 to pomysł na poprawę czytelności wiadomości z grup dyskusyjnych pisanych przez użytkowników takich czytników, które nie wysyłały informacji o stronie kodowej.
Czytasz Operą taką grupę dyskusyjną, gdzie bardzo mądre rzeczy pisze taki użytkownik?