Problem z kopiowaniem zaznaczonego tekstu.

w dziale Strony WWW w Operze
Nakiel napisał(a):

Witam,
od niedawna mam problem w operze z zaznaczeniem tekstu, który w stylach css ma zdefiniowany kolor tła dla zdarzenia hover.

Poniżej zamieszczam przykładową stronę przedstawiającą błąd:

http://www.republika.pl/operatest/testpage.html

1. Zaznacz tekst "SELECT THIS" i puść przycisk myszy. Tekst zostanie automatycznie odznaczony. Tak nie dzieje się w przypadku zwykłego tekstu. Dla porównania można zaznaczyć "Lorem ipsum mei consequat".

Problem jest dość uciążliwy jeśli często trzeba zaznaczać i kopiować tekst. Ctrl+C nie działa po puszczeniu przycisku myszy.

2. Analogiczna sytuacja, tylko tym razem na zwykłym tekście, a nie odnośniku.
Spróbuj od końca zaznaczyć fragment tekstu "tekst do skopiowania". Po puszczeniu przycisku myszy zostanie automatycznie zaznaczona całość "mały tekst do skopiowania" zamiast naszego fragmentu. Zaś wciśnięcie CTRL+C lub chociaż z menu rozwijanego "Kopiuj" nie kopiuje tekstu do schowka.

Zapraszam do testów.

archetwist napisał(a):

Masz rację. Od jakiegoś czasu, okazjonalnie, spotykałem się z tym błędem.

Nakiel napisał(a):

Byłbym wdzięczny za zgłoszenie błędu. Z moim angielskim mogliby nie zrozumieć o co mi chodzi wink A problem trzeba w miarę dokładnie opisać, aby go zrozumieć.

https://bugs.opera.com/wizard/

Podsumowując

Problem występuje jeśli mamy dla tekstu zdefiniowany kolor tła dla zdarzenia hover. Po opuszczeniu kursorem myszy wyróżnionego w ten sposób tekstu traci kolor tła (i dobrze wink ) ale przy okazji traci również zaznaczenie.

W niektórych przypadkach (np. mały tekst w przykładzie zaznaczany od końca) zaznaczenie pozostaje, ale tylko wizualnie, gdyż tak zaznaczonego tekstu nie można w żaden sposób skopiować ani wykonywać na nim żadnych innych operacji.

Problem dotyczy nie tylko zwykłego tekstu, ale również odnośników i obiektów input oraz textarea.

http://www.republika.pl/operatest/testpage.html

z góry dzięki.

quiris napisał(a):

To jest znany błąd i już był zgłaszany.

daroc napisał(a):

Jeśli zaznaczysz tekst nie wyjeżdżając kursorem poza napis, powinno udać się go skopiować (mi się w ten sposób udało skopiować cały pierwszy napis). (To oczywiście tylko metoda na skopiowanie, a nie rozwiązanie problemu.)

archetwist napisał(a):

Originally posted by daroc:

Jeśli zaznaczysz tekst nie wyjeżdżając kursorem poza napis, powinno udać się go skopiować


Także zaznaczanie z pomocą klawiatury (Pomoc - "Nawigacja po stronie") nie przysparza problemów.