Opera się zacina

w dziale Opera
Thorgod napisał(a):

Mam problem, ponieważ co 5 minut na jakieś 30-40 sek. zawiesza mi sie Opera. Jest to dość uciążliwe. Dodam, że problem występował u mnie w kilku wersjach Operach od 7.54 do 9.01. Czego to może być wina i jak to naprawić ?

valdusdus napisał(a):

Sprawdź co ile masz odświeżanie włączone:) Może być też wina małej ilości ramu:)

szyk napisał(a):

Originally posted by Thorgod:

Mam problem, ponieważ co 5 minut na jakieś 30-40 sek. zawiesza mi sie Opera.


Dokładnie co 5 minut, czy to jest przenośnia oznaczająca "co kilka minut"? smile
Zawieszenie rozumiesz jako przerwę we wczytywaniu stron, czy "zamrożenie" systemu, który przestaje się reagować? Jeśli to pierwsze, to wtedy może się przydać wątek: http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=1726718 . Oprócz tego podczas takiej długiej przerwy warto zatrzymać wczytywanie i ponowić próbę otworzenia strony.

Thorgod napisał(a):

Dokładnie co 5 minut, ewentualnie czasami 6. Program się po prostu zawiesza na te kilkadziesiąt sekund i na pasku na górze jest napis (brak odpowiedzi). Ale najdziwniejsze jest to, że Opera nie zacina się przez przypadek, bo na przykład system jest przeciążony, tylko robi to regularnie i wiem że jeśli teraz mi się zawiesi to na 100% jestem pewien, że za 5 minut ponownie się zawiesi i zawsze tak jest. Zazwyczaj też jak coś się wiesza, to pracuje dysk twardy, a tu kompletnie nic.

golew napisał(a):

A nie masz moze ustawionego sprawdzania poczty i kanałów rss co 5 minut?

sowka70 napisał(a):

Sorry, ale będę brutalny. Musisz miec strasznego klamota, a nie sprzęt ( na prawdę przepraszam bez obrazy.) A jesli nie, to jakieś aplikacje wyzeraja Ci pamięć. Zeskanuj antyvirami on-line dla przykładu... Chociaż... producent ( moja uwaga) nie potrzebnie robi z Opery zaawansowne ustrojstwo

Thorgod napisał(a):

Nie wiem czy mój komputer to aż taki klamot by nie mógł obsłużyć normalnie przeglądarki. Mam procesor Intel Celeron 2.0, 256 mb RAM i karte graf. Radeon 9600 Pro. Aplikacji która obciąża system też za bardzo nie ma, natomiast Opera według Menadżera zadań wykorzystuje bardzo dużo pamięci. Antywirusem sprawdzałem, ale nic nie wykrył. W październiku planuje kupno 1 GB Ram i wtedy zobaczy czy coś sie zmieni.

szyk napisał(a):

Może się coś przyda z wątku o podobnym problemie: http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=1718053 ?

PS. Wykorzystywaną do zapisywania ostatnio odwiedzanych stron wielkość pamięci RAM można ustawić w Preferencje->Zaawansowane->Historia.