szerokość kart

w dziale Opera
danadam napisał(a):

Witam!

Swoją operę mam skonfigurowaną tak, że zawija mi karty (mam nadzieję, że dobrej nazwy użyłem :-) ) do wielu lini. W skórce mam ustawione:

Pagebar max button width        = 147
Pagebar min button width        = 147


I wszystko jest cacy: screenshot...

... do momentu aż zmienie coś w ustawieniach. Po kliknięciu na "OK", Opera zastanawia się parę sekund i zmienia mi szerokości kart: screenshot

Nie pamiętam czy na 8.54 też tak było, ale na oficjalnej 9.0, 9.01 i tych weekly, które instalowałem właśnie tak się zachowuje. Czy można na to coś poradzić?

szyk napisał(a):

A jak minimalnie zmniejszysz szerokość, to też tak będzie? W każdej skórce tak jest (jeśli nie, to podaj odnośnik do używanej)?
Dla rozdzielczości 1028 (przekłada się to na 6 kart w rzędzie) nie potwierdzam tego zjawiska.

danadam napisał(a):

No to po kolei:

1. Przepraszam za dwa posty. Po pierwszej próbie (jak się okazało udanej) wysłania postu, Opera długo coś ładowała, a potem wyświetliła "502 Proxy Error" (czy jakoś tak). No więc cofnąłem i spróbowałem wysłać jeszcze raz, ale znowu Opera się udławiła, więc po 10s przerwałem. Wróciłem na główną stronę i okazało się, że dodałem dwa posty.

2. Okazało się, że gdzieś w czeluściach mojego dysku znalazł się Windows i do tego z Operą 8.51. Tam używałem lekko zmodyfikowanej standardowej skórki windowsowej (do skin.ini dodane te dwa wpisy co wyżej). Opisywany efekt występuje i jest dość dobrze widoczny:
before.pngafter.png
3. Skórka na screenshotach w poprzednim poście i w poniższych to lekko zmodyfikowana domyślna skórka Opery (trochę zmienione kolory i dodane dwa wpisy co wyżej). Dla zainteresowanych:
my_standard_skin.zip
4. Mam ważniejsze sprawy do zrobienia, więc je odłożyłem na później bigsmile . A poniżej wyniki mojego małego śledztwa:

Screenshoty w poprzednim poście pochodzą z kompa w pracy (Debian). Wersja to oficjalna 9.0 lub 9.01, jutro sprawdzę. Tam mam ustawione szerokości na 147px. Załadowałem je do Gimpa, powiększyłem i policzyłem te piksele.
work.png Lewa połowa to sytuacja zaraz po uruchomieniu Opery. Karta u góry ma za długi tytuł, więc został skrócony (dodane 3 kropeczki na końcu). Karta na dole ma tytuł, który mieści się w całości. Obie karty mają szerokość 147px, czyli tyle ile powinny mieć.
Prawa połowa to sytuacja po zmianie jakichś preferencji i nacisnięciu "OK" w oknie preferencji. Jak widać karta ze skróconym tytułem wydłużyła się o 3px.

Taki sam pomiar przeprowadziłem w domu (Debian, Opera build 419). W domu mam szerokość kart ustawioną na 143px:
home.png Podobnie jak wyżej ale nie tak samo. Po lewej stronie dwie karty, obie o szerokości 143px, czyli wszyskto ok.
Natomiast po prawej obie karty skróciły się o 3px.

Czyli już jest lepiej (wszystkie karty zmieniają szerokość tak samo), ale jeszcze nie jest idealnie (w ogóle nie powinny zmieniać szerokości).

No! Od razu mi lepiej happy

szyk napisał(a):

Dobra, potwierdzam, wygląda to na bug. smile
Można sobie z tym poradzić po fakcie, czyli zmieniając skórkę na inną i z powrotem wybierając używaną (np. można skorzystać z przycisku o kodzie Show popup menu, "Skin Menu" - button, żeby to robić szybko), zapobiec się chyba nie da. :/