Skróty klawiszowe w edytorze postów na forach.

w dziale Opera
zoso71 napisał(a):

Witajcie.

Po aktualizacji Opery do 12.11 okazało się, że podczas pisania postów przestały działać podstawowe skróty klawiszowe umożliwiające szybką edycję treści postów. Np. pogrubienie (Ctrl+B), pochylenie (Ctrl+I).

Ich działanie "przerzuciło" się na funkcje przeglądarki. Wcześniej pisząc post skróty odnosiły się do edytora postu, teraz odnoszą się do funkcji Opery. Np. Ctrl+B zamiast uruchomić pogrubienie zaznaczonego tekstu lub wstawienie tagów pogrubiających (w zależności od tego na jakim forum jestem), uruchamia panel zakładek.

Czy ktoś może wie czy to jest problem Opery, czy może to taka jej nowa "funkcjonalność"?
A może jest możliwość przestawienia tego w configu Opery na poprzednie działanie?

Pozdrawiam,
Piotrek

Ryszard napisał(a):

Ustawienia > Preferencje > Zaawansowane > Mysz i klawiatura jest "Opera Standard" i "Opera 9.2 Compatible" - myślę, że przestawienie na to drugie powinno pomóc. A jak nie pomoże to usuń przeszkadzajki.
Chociaż dlaczego w polu edycji nie działa to przypisane dla "Edit widget" https://files.myopera.com/Ryszard/files/ctrlb.png to nie wiem.

zoso71 napisał(a):

Niestety: przełączenia się na "Opera 9.2..." próbowałem wcześniej, skrót działa podobnie choć coś innego uruchamia.
Usunięcie zupełnie polecenia "Focus panel, "bookmarks" | Hide panel, -1 | Set alignment, "hotlist", 0" też nic nie zmienia, bo po prostu nic się nie dzieje.
W Operze 10.63 (taką ma zachowaną z dawnych czasów) ustawienia w opcjach skrótów są dokładnie takie same jak podajesz w zrzucie ekranu i edycja tekstu działa tam poprawnie.

Jeśli to nie będzie "czymś z configu" to prawdopodobnie będzie to jakiś błąd. Przynajmniej ja nie mam innego pomysłu

sad

gwarser napisał(a):

W 12 zmieniono obsługę klawiszy w javascript na zgodną ze standardami. Spróbuj podmienić identyfikację przeglądarki na jakąś inną.

zoso71 napisał(a):

Originally posted by gwarser:

W 12 zmieniono obsługę klawiszy w javascript na zgodną ze standardami. Spróbuj podmienić identyfikację przeglądarki na jakąś inną.Podmiana identyfikacji na Firefox czy IE niestety nie pomogła...

PS
W wersji 12.xx sprzed aktualizacji na 12.10 działało prawidłowo.

chocimir napisał(a):

Originally posted by Ryszard:

dlaczego w polu edycji nie działa to przypisane dla "Edit widget" https://files.myopera.com/Ryszard/files/ctrlb.png to nie wiem.


Najwyraźniej edit widget to nie pole tekstowe na stronie, a pole treści mejla.