Problem z logowaniem...

w dziale Strony WWW w Operze
aden44 napisał(a):

Mam problem z logowaniem do swojego konta (WebAdmin) na www.republika.pl.
Pomimo wielokrotnego wpisywania do formularza poprawnych namiarów logowanie staje się nie możliwe z powodu niezgodności danych.
Identyczne logowanie przeprowadzone z poziomu IE6 działa bez problemu.
Obecnie używam Operę 8.52, ale ten sam objaw powtarza się w 8.54 i 9.1.
Fachowcy z republiki bezradnie rozkladają ręce, a mnie ta sytuacja zaczyna coraz bardziej irytować.
Czy ktoś miał podobny problem?

Zajec napisał(a):

Co oznaczna "niezgodność danych"? Jaki błąd wyrzuca republika?


Sprawdź też czy masz zaznaczoną opcję
Narzędzia -> Preferencje -> Zaawansowane -> Ciasteczka -> Akceptuj ciasteczka (ta pierwsza)?

aden44 napisał(a):

Mam tą opcję zaznaczoną i dalej jest ten błąd logowania. Po świerzeutkiej instajaci windy problem nie znika. Wyższe wersje Opery zachowują się tak samo. Logowanie do innych serwisów niż REPUBLIKA przebiega normalnie. Na razie radzę sobie korzystając w tym jednym przypadku z IE, ale to jest tylko doraźne rozwiązanie.

O ile mnie pamięć nie myli, to konto na Republice załkadałem mając już Operę i wszystko chodziło bez problemu. Ale od jakiegoś roku coś się narobiło i nie mogę znaleźć rozwiązania.

Ryszard napisał(a):

Załadowałem stronę http://republika.onet.pl/ wpisałem swój login i hasło, nie zaznaczyłem "loguj bezpiecznie". Trafiłem na http://secure.onet.pl/ w stanie niezalogowanym. Wpisałem na tej stronie login i hasło - dalej jestem niezalogowany.
Ładuję https://secure.onet.pl/ login, hasło, ptaszek przy loguj bezpiecznie i jestem zalogowany. Na osobnej karcie otwieram teraz http://republika.onet.pl/ i wygląda jakbym był niezalogowany - mam miejsce do wpisania loginu i hasła, ale link WEBADMIN otwiera "dostęp" do konta.

[dodane]
Próbowałem po restarcie Opery różnych dróg na skróty, ale jedynie skuteczna to ta przez https://secure.onet.pl/
Przy użyciu wanda udało się tam zalogować dopiero za drugim razem.
Po zalogowaniu na https://secure.onet.pl/ użyłem wanda na http://republika.onet.pl/ trafiłem na http://republika.onet.pl/webadmin.html jako zalogowany.
Strasznie to złożone wink
Ale mam spokój z logowaniem się na http://republika.onet.pl/webadmin.html do 12.03.2007 wink
A pliki ładuję na konto przez ftp.

Sombria napisał(a):

Originally posted by Ryszard:

Załadowałem stronę http://republika.onet.pl/ wpisałem swój login i hasło, nie zaznaczyłem "loguj bezpiecznie". Trafiłem na http://secure.onet.pl/ w stanie niezalogowanym.


Spróbuj zalogować się z wyłączonym urlfilter.ini (przynajmniej u mnie to było przyczyną takiego zachowania) Chyba się to wiąże z blokowaniem gemiusa, ale nie chce mi się sprawdzać bigsmile

Ryszard napisał(a):

Originally posted by Sombria:

Spróbuj zalogować się z wyłączonym...

Dziękuję, ale jakoś się zalogowałem bez wyłączania czegokolwiek
https://secure.onet.pl/
wand
ponownie wand
klik w link "republika" pod Inne usługi do których się logowałeś: czyli załadowanie strony http://republika.onet.pl/
znowu wand
jestem wink
(oczywiście wcześniej "wandowałem" wpisywane loginy i hasła)

Originally posted by aden44:

wqwrwia mnie to, że Internet Explorer nie ma z tym żadnego problemu

Szkoda Twoich nerwów - "specjaliści" z onetu umieją posługiwać się wyłącznie MSIE i robią strony tylko pod tą przeglądarkę.

aden44 napisał(a):

Teraz to i mnie sie udało za drugim razem z tego adresu https://secure.onet.pl/, ale dopiero za drugim razem i wskoczyłem do czegoś co się nazywa "Twoje usługi" i stąd prosta droga do WebAdmin, ale przecież to nie o to chodzi.
Nie wiedzieć czemu mając Operę jest się zmuszonym kombinować jak koń pod górę, bo już ten adres http://republika.onet.pl/ u mnie działać nie chce.

Co prawda ten WebAdmin jest mi potrzebny jedynie do przedłużenia konta, więc jakoś sobie z tym będę radził, ale chyba nic złego się nie stanie, jak będę reklamował ten problem u Adnina Onetu.

Sombria napisał(a):

Originally posted by Ryszard:

Dziękuję, ale jakoś się zalogowałem bez wyłączania czegokolwiek

Podałam tylko ewentualną przyczynę - wyłączenie miało na celu sprawdzenie, czy o to chodzi bigsmile
Zapomniałam, że drugą przyczyną jest standardowo identyfikacja przeglądarki (czyli nic nowego wink), bo profilaktycznie ustawiłam od razu dla całej domeny onet.pl maskowanie jako Mozilla.

Originally posted by Ryszard:

Szkoda Twoich nerwów - "specjaliści" z onetu umieją posługiwać się wyłącznie MSIE i robią strony tylko pod tą przeglądarkę.

Racja. Ja doszłam do tego samego wniosku i przestałam odwiedzać onet już kilka miesięcy temu. Mała strata - są inne portale.

EDIT: Nie, jednak maskowanie nie jest potrzebne. U mnie tylko urlfilter.ini był przyczyną. Po wyłączeniu działa prawidłowo.

aden44 napisał(a):

Po świerzutkiej instalacji systemu nie miałem jeszcze filtra na Operze i też nie działało. To samo jest teraz, jak wylączę filtrowanie w *.ini.
Już nawet nie denerwuje mnie to, że Opera sobie z tym nie radzi, ale [---] mnie to, że Internet Explorer nie ma z tym żadnego problemu.