Chciałbym się przesiąść na Operę, ale ona wysiada przy Mozilli. A może się mylę? Pomożecie

w dziale Opera
mapal napisał(a):

Witam
zainstalowałem sobie ostatnio Operę, ponieważ zaczęły mnie wkurzać Thunderbird i Firefox, których do tej pory używałem. Niemniej jednak, brakuje mi kilku istotnych elementów. Nie mogę znaleźć metody ich konfiguracji, może są gdzieś ukryte? Podam kilka najbardziej istotnych dla mnie problemów:
1. Brak pamięci wpisów do pól formularzy
2. Brak opcji ustawienia potwierdzenia otrzymania e-maila przez adresata
3. Brak możliwości ustanowienia szablonów w kliencie poczty
4. Porównajcie sobie stronę http://www.text.plusgsm.pl/sms/ w Operze, Firefoxie lub IE. Brakuje pól formularza, dość istotnych, bo jak się wklepie za dużo znaków, to ucina wiadomość i nawet o tym nie wiesz.
5. Podczas ściągania poczty pojawia się komunikat:

"Witryna uzywa starej metody szyfrowania, która obecnie uważana jest za niedostatecznie zabezpieczoną i nie może wystarczająco chronić przesyłanych danych.
Serwer używa krótkiego publicznego klucza szyfrowania, co jest uznawane za niepewne"

Tylko nie serwujcie mi gadek, że to jest OK, bo mój dostawca ma słabe klucze itp. Chcę znieczulić Operę, by zaakceptowała ten certyfikat i koniec, moja decyzja. A nie mogę tego zrobić. Dostałem linka od dostawcy do certyfikatu, ale korzystając z opcji programu nie udało mi się go zmusić do jego zaakceptowania.

To by było z grubsza tyle. Czy ktoś wie, jak zaradzić tym problemom?

Pozdrawiam,
Maciej

golew napisał(a):

Originally posted by mapal:

To by było z grubsza tyle. Czy ktoś wie, jak zaradzić tym problemom?


Po pierwsze przeglądnąć forum bo większość problemów już była omawiana. Warto także zaglądnąć na Operowe wiki - http://operawiki.info/OperaPL
Ad 1. http://operawiki.info/AutouzupelnianieWOperze
Ad 2. Nie da się. Jedyny sposób to prośba o potwierdzenie.
Ad 3. Raczej się nie da.

Resztę może inni dopowiedzą.


JaDo napisał(a):

ad.4 Preferencje dla witryny->Sieć->Przedstawiaj się jako Mozilla

Zajec napisał(a):

Originally posted by mapal:

4. Porównajcie sobie stronę http://www.text.plusgsm.pl/sms/ w Operze, Firefoxie lub IE. Brakuje pól formularza, dość istotnych, bo jak się wklepie za dużo znaków, to ucina wiadomość i nawet o tym nie wiesz.


http://osiolki.net/osiolek/textplusgsm

Napisz do nich i poskarż się. Może w końcu pomoże.

szyk napisał(a):

Ad 5. To jest jakieś darmowe konto, jeśli tak, to możesz adres witryny, na której można się je założyć (oraz ew. adres do certyfikatu, jeśli nie jest jakiś tajny/poufny)?
Certyfikatu nie można zaimportować w Preferencje->Zaawansowane->Zabezpieczenia->Menedżer certyfikatów? Z drugiej jednak strony, jeśli by się nawet dało, to przecież szyfrowanie zostanie bez zmian...
Spróbuj może w ...->Zabezpieczenia->Protokoły zabezpieczające odznaczyć SSL 2.

PS. Mimo tego komunikatu poczta jest pobierana?

leonarth napisał(a):

Originally posted by mapal:


1. Brak pamięci wpisów do pól formularzywystarczy wrzucic sobie skrypt javascript,
http://www.ee.pw.edu.pl/~olichwij/ops.js

sowka70 napisał(a):

w 100% zgadzam sie z mapalem. Klient poczty w Operze jest potraktowany po macoszemu. Osobiscie ( niestety zmuszony jestem, chociaż żałuję, pomimo sentymentu) korzystam z outlook-a. Dodatkowo polecam Poppy for windows. Dość dobry program (poppy for windows) jeśli chodzi o odbiór samych nagłówków poczty e-mail ( w miarę rozsądku polecam). Wracając do Opery. Klient jest denny. Dla osoby niezaawansowanej jest trudny, a wręcz upierdliwy. Wniosek. Przegladarka jest w miarę okay, chociaż producent, uważam, zbyt wiele wymaga od kompa ( MF jest szybsza i wygrywa w słabszych maszynach), natomiast klient poczty, jest totalnym nieporozumieniem. Odbiera pocztę bez zapytania czy chesz ja odebrać. Pomijam głupoty typu: se doinstsaluj itp.... Totalne nieporozumienie. .... ... .... Ale mimo wszystko i tak korzytam z Opery, bo ma świetny patent z gestami myszy ( przegladarka). Myślę, że mapal chce sprowokować pozytywnie, by ...
APEL!!!
Panowie, którzy macie wpływ na rozwój OPERY.
Mniej wymagań dla systemu, więcej funkcjonalności w ramach rozsądku.

Barthezdeleted napisał(a):

Originally posted by sowka70:

w 100% zgadzam sie z mapalem. Klient poczty w Operze jest potraktowany po macoszemu(...)Klient jest denny. Dla osoby niezaawansowanej jest trudny, a wręcz upierdliwy(...)natomiast klient poczty, jest totalnym nieporozumieniem.Przegladarka jest w miarę okay(..) MF jest szybsza i wygrywa w słabszych maszynach(...)korzytam z Opery, bo ma świetny patent z gestami myszyProponuje Firefoxa z Mouse Gestures Add-On i Thunderbird

golew napisał(a):

Originally posted by sowka70:

Wracając do Opery. Klient jest denny. Dla osoby niezaawansowanej jest trudny, a wręcz upierdliwy.


Skoro radzi sobie z nim moja mama, która z komputerami ma niewiele wspólnego, to jednak chyba nie jest taki najgorszy.
Co jest w nim trudnego a wręcz upierdliwego?

archetwist napisał(a):

Originally posted by golew:

Skoro radzi sobie z nim moja mama


Dołączam się wink

sowka70 napisał(a):

Dla Szacownych dwóch przedmówców. Uzupełniam. trudność i upierdliwość polega na: BRAKU MOŻLIWOŚCI PODJĘCIA DECYZJI ODBIORU POCZTY. to tyle. Jeśli mama korzysta, to odbiera każde g... nawet niepotrzebne. Trzeba mamie dać możliwość podjęcia decyzji. Chcę odebrać znajomą pocztę, odbieram. Nie znam poczty (adresu)... wypad. to taka tylko drobna uwaga.sing

archetwist napisał(a):

Originally posted by sowka70:

Dla Szacownych dwóch przedmówców. Uzupełniam. trudność i upierdliwość polega na: BRAKU MOŻLIWOŚCI PODJĘCIA DECYZJI ODBIORU POCZTY.


<styl autor="Jan Rokita" odmiana="komisja śledcza">Zawsze mi się wydawało, że w przypadku "osoby niezaawansowanej" trudności przysparza nie brak opcji, a ich nadmiar. Widocznie Szacowny Pan inaczej rozumie słowo "trudność" albo "niezaawansowany".</styl>

wink

Pavel84 napisał(a):

Originally posted by sowka70:

Klient poczty w Operze jest potraktowany po macoszemu. Osobiscie ( niestety zmuszony jestem, chociaż żałuję, pomimo sentymentu) korzystam z outlook-a. Dodatkowo polecam Poppy for windows. Dość dobry program (poppy for windows) jeśli chodzi o odbiór samych nagłówków poczty e-mail ( w miarę rozsądku polecam). Wracając do Opery. Klient jest denny. Dla osoby niezaawansowanej jest trudny, a wręcz upierdliwy. Wniosek. Przegladarka jest w miarę okay, chociaż producent, uważam, zbyt wiele wymaga od kompa ( MF jest szybsza i wygrywa w słabszych maszynach), natomiast klient poczty, jest totalnym nieporozumieniem. Odbiera pocztę bez zapytania czy chesz ja odebrać. Pomijam głupoty typu: se doinstsaluj itp.... Totalne nieporozumienie.


Klient poczty w Operze miał być i jest prosty. Jeżeli chcesz/potrzebujesz coś bardziej zaawansowanego to sobie to zainstaluj bądź korzystaj z webmaila. Opera to przede wszystkim przeglądarka. I tak ma zostać. A jeżeli, nie daj Boże, programiści Opery będą chcieli uzbroić M2 we wszystkie kolorowe popierdółki z Outlooka itp to będę za rozłączeniem M2 i Opery na dwa osobne programy. Tak na marginesie to cały moduł odpowiedzialny za widgety również mógł by być osobno - Opera by szybciej działała. smile

sowka70 napisał(a):

SZACOWNI PANOWIE. nie bądźcie złosliwi. Nie starałem się by moja wypowiedź by ła złośliwa, jedynie miała na celu UDOSKONALENIE klienta poczty. Nie jestem prowokatorem ani krytykiem. Na litośc boską... Dla mnie problemów nie ma, jedynie słyszę zgłaszane problemy od osób przyzwyczajonych do "bajerów " z outlooka itp. ( którym mam przyjemnośc polecac Operę). A propos widgetów. Myślę, że są to wybitnie nierozłączne rzeczy dedykowane tylko Operze. Jeszcze jedno. Przeglądarka jest OK, trzeba tylko wspomóc kilka drobnych bardzo pomocnych funkcji.
Aha. Jeszcze jedno. Panowie. Nie bądźcie tacy wzburzeni. Przecież forum ( tak mi się wydaje, chyba, że jestem w błędzie) ma głównie wspomóc hm... ufunkcjonalnieniu ( mam nadzieję, że takie słowo istnieje) Opery.

Z całym szacunkiem.

Medium napisał(a):

Originally posted by sowka70:

( MF jest szybsza i wygrywa w słabszych maszynach),


MF (Mozilla Firefox?): u mnie zdecydowanie wolniejsza i przegrywa z Operą!

Originally posted by sowka70:

Panowie. Nie bądźcie tacy wzburzeni.


I panie! rolleyes

Originally posted by sowka70:

Przecież forum ( tak mi się wydaje, chyba, że jestem w błędzie) ma głównie wspomóc hm... ufunkcjonalnieniu ( mam nadzieję, że takie słowo istnieje) Opery.


"Ufunkcjonalnieniu" (paskudne słowo...) Opery w rękach nowych użytkowników, co - niewykluczone chyba - bywa i vice versa (czyli jak łaskawie nadmieniłeś. wink
Przynajmniej takie odniosłam wrażenie.

sowka70 napisał(a):

No cóż... Muszę zgodzić się z Tobą. Chociaż nie do końca. MF bywa szybsza (BYWA, a szkoda )Ufunkcjonalnienie - paskudne słowo. Widać zapętliłem się ( mea culpa x3). Ostatnio dorwałem Operę 9.1 (non java) czy jakoś tam... Cholera. cienkie maszyny ( na tej Operze) wygrywają z każdą przeglądarką. SPRAWDZAŁEM. pozdrawiam:yes: