Engine init() failed, i inne problemy z pocztą.

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
Bartolomeo napisał(a):

Porąbało mi się zdrowo:
1. Jak mam uaktywniony moduł poczty Operowskiej to przy uruchamianiu Operki pokazuje mie sie komunikat zatytułowany "Opera Mail" o treści "Engine Init() failed" i przycisk Ok. Po naciśnięciu Operka się normanie uruchamia (z tym, że nie ma przycisków i niczego dotyczącego poczty, jakby była wyłączona).
2. Jak wchodzę w preferencje->zaawansowane->programy i wybiorę protokół mailto to w pozycji aplikacji domyśnej nie mam msoutlooka, choć jest on w systemie zainstalowany jako właśnie domyślny. Co więcej jak wybiorę na siłę go jako inną aplikację to kliknięcie na adres mailowy na stronie www otwiera outlooka, owszem, ale nie tworzy nowej wiadomości... normalnie nie mogę...
3. Chciałem zreinstalować Operkę, ale też nie mogę. Próbowałem zainstalować z pliku na CD-RW, którym instalowałem ten egzemplarz Operki który mam aktualnie i nie było problemów wtedy, ściągnąłem tą wersję z 4 różnych źródeł i nic. Tzn Instalator się uruchamia, troszkę porzęzi, widać beleczkę postępu rozpakowywania pliku Opera Installer.msi a potem... prosi mnie o włożenie dysku "Opera 9.01" i wskazanie pliku Opera instaler.msi. Obłęd.

JaDo napisał(a):

ad.1 Najprawdopodobniej, coś jest nie tak ze ścieżkami w plikach konfiguracyjnych. Coś musiałeś poprzenosić/usunąć itp., że Opera nie widzi teraz swojego katalogu Mail.

Popatrz gdzie jest katalog, sprawdź czy ścieżka jest poprawna.

Coś takiego kiedyś mi się przytrafiło, po przenosinach Opery z jednego dysku na drugi.

ad.2 Zostaw na Domyślnej aplikacji - sprawdź; O9 tak ma, że nie widać.

ad.3 A spróbuj tego samego z wersją classic. Jeżeli nie jest Ci specjalnie do czegoś potrzebna wersja .msi, to lepiej IMO używać tej "klasycznej".

Bartolomeo napisał(a):

Dzięki bigsmile
1. Śieżki niestety Ok. Instaluję operę zawsze w tym samym miejscu od wersji 7, i pliki mam też zawsze tak samo, no i mam ich kopię . Po instalacji systemu nawet (jak teraz padł mi WinXP i musiałem reinstalować) opery nawet nie musiałem reinstalowć bo jak wiesz jest a tyle mądra, że bez plików konfiguracyjnych się odpala normalnie tylko na domyślnych. Wsadzam pliki instalacyjne po staremu z kopii i hajda smile. Nu a teraz ten byk sad.
2. Mam na domyślnej i jest tam pusto, ale poprzednio nie było i działało a teraz nie sad
3. Nie rozumiem co to jest wersja classic? Ściągnęłem plik "Opera_9.01_International_Setup.exe". Uruchamiam go to wydać jak przygotowuje, rozpakowuje etc. I rozpakowuje plik Opera Installer.msi. A potem głupio pyta gdzie to jest. Szukałem na dysku (no bo przecie gdzieś to rozpakował) ale nigdzie nie ma. Najdziwniejsze jest to, ze było dobrze. Od reinstalacji systemu tak się porąbało.

Bartolomeo napisał(a):

Słuchaj jaki numer, zaczęło działać... Office się uruchamia z nową wiadomością i wpisanym adresem jak dawniej 80.
Uruchamiam instalator. Nie tutaj po staremu. Pyta o ścieżkę...
Dobra teraz włączę klienta opczty operowego... nie też nie działa. Czyli problem w 1/3 rozwiązany smile

JaDo napisał(a):

Originally posted by Bartolomeo:

Nie rozumiem co to jest wersja classic?


http://www.opera.com/download/ zaraz na górze jest link - This release is also available in the classic installer. Do O9 były tylko takie, teraz są też te .msi.

Stąd ściąga się plik lokalizacyjny, teraz już go masz w katalogu \locale.

http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=700941

Wygląda to na uszkodzenie jakiegoś pliku - może u Ciebie, to przez ten pad "winzgrozy".

szyk napisał(a):

Originally posted by JaDo:

http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=700941


Nowszy post: http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=1643894 .

Bartolomeo napisał(a):

Nowięc to jest dziwne, że zarówno plik z CD-RW, którym instalowałem ten egzemplarz co go teraz używam tak sięzachowuje jak i pliki ściągane z 4 różnych źródeł. Np z tego źródła co go podałeś jako pierwszy link. Ale będe jak Piotr i ściągnę na Twoje słowo... i nico nie wyszło. Tak samo sad. Z drugiego linka zrobiłem wszystko i nic... Matko :/

Bartolomeo napisał(a):

szyk u mnie nie ma innej informacji na tym okienku tylko suche Engine Init() failed. Ale zauważyłem że w katalogu Mail mam tylko podkatalogi:
-autofilter
-indexer
-lexicon
-store

a powinien chyba być jeszcze:
-index

???

Bartolomeo napisał(a):

Ok, pod natchnienim tego:

Nowszy post: http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=1643894.


wywaliłem folder mail. Teraz jest dobrze, no oczywiście dlatego że nic ważnego nie miałem w nim :].
No ale nadal nie mogę reinstalować Opery gdyby mi się zachciało... Ale powiem że mam problem z Trialem Corela 10. Też się instaluje, potem na samym końcu belka postępu sięcofa i okazuje się że nic nie zainstalował, choć wcześniej było ok z tym plikiem instalacyjnym...

szyk napisał(a):

Originally posted by Bartolomeo:

a powinien chyba być jeszcze:-index


Dla Opery 9 nie.

Ad 3. Zrób kopię katalogu głównego Opery, odinstaluj ją w "Dodaj/usuń programy", spróbuj ponownie użyć instalatora, może sie uda, potem możesz nadpisać pliki z kopii, jeśli będzie taka potrzeba (już nie pamiętam, czy odinstalowanie Opery powoduje usunięcie jej plików, czy tylko jakichś wpisów w rejestrze).

Bartolomeo napisał(a):

Właśnie problem że żaden plik instalacyjny nie chce działać na moim kompie :/ kicha totalna sad

szyk napisał(a):

Originally posted by Bartolomeo:

Właśnie problem że żaden plik instalacyjny nie chce działać na moim kompie :/


Może instalacja wersji weekly "odetka" instalatora: http://my.opera.com/desktopteam/blog/show.dml/451988 ?

Bartolomeo napisał(a):

Wielkie dzięki szyk! Twoje rady pomogły naprawić problem a dodatkowow ten pliczek, który podałeś w ostatnik linku zadziałał dobrze i normalnie zainstalował Operkę! Dzięki, dzięki, dzięki! bigsmile