Niecodzienny problem z pocztą

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
omen1989 napisał(a):

Otóż dziś, niespodziewanie napotkałem problemy z działaniem poczty w operze. Mam kilka konta z m2. Wszystkie one to IMAPY.
Jedna z nich to gmail. Ten gmail właśnie przestał się dziś wyświetlać w sekcji, gdzie znajduja się wiadomości ze wszystkich kont tzn. wiadomości wyświetlały się ale tylko stare, wszystkie nowe które otrzymałem nei były tam wyświetlane.
Po przejściu do sekcji z pocztą gmail (przy której w nawiasie widniała faktyczna liczba nieprzeczytanych wiadomości) nie widziałem wiadomości w ogóle. Tzn. były tylko puste paski zamiast nagłówków.
Nie wiedziałem od czego zacząć dlatego zacząłem od aktualizacji (poprzednia wersja to była bodajże 12.10 a teraz jest najnowsza).

Nie pomogło.
Postanowiłem więc usunąć konto gmail i dodać je od nowa.
Teraz sytuacja wygląda tak, że mam widoczne oba konta gmail (wprowadzone od nowa i stare ktore niby usunąłem). Po kliknięciu na dowolny folder tego starego konta, którego nie powinno być opera się zawiesza i wyłącza. Konto to nie widnieje na liście w zarządzaniu kontami. Nie mogę nic z nim zrobić. Nowe konto natomiast od kilku godziny ściąga ciągle jakieś wiadomości. Póki co wyświetla tylko z roku 2010.

Co ciekawe, w folderze ogólnym widzę wszystkie dotychczasowe wiadomości z konta gmail (oprócz przysłanych po awarii).

Proszę doradźcie coś żeby ogarnąć ten bałagan!andol napisał(a):

Mam taki sam problem z kontem gmail (IMAP). Pojawił się jakieś 2 tygodnie temu. Nieco wcześniej zaczęły szwankować filtry wiadomości – niektóre przestały działać, w innych pojawiały się wiadomości-widma (puste paski zamiast nagłówków). Reindeksacja poczty, likwidacja filtrów, ani inne kombinacje nie pomogły.

To jakiś bug ostatnich wersji Opery…

Medium napisał(a):

Z Gmailem nie mam doświadczeń, ale z kontami IMAP tak, też teraz używam używam wyłącznie IMAP.
I też zdarzały mi się problemy, może nie takie monstrualnie złośliwe, jak u Ciebie.

Ja bym poradziła usunąć całą pocztę z Opery, oczywiście poza ustawionymi filtrami, tym bardziej, że są to konta IMAP, a następnie kolejno wszystkie dodawać na nowo. Albo, nieco mniej drastycznie, zachować z poczty foldery autofilter i imap, a następnie, już bez wprowadzania na nowo danych o kontach ponownie zsynchronizować pocztę.