deinstalacja starszej wersji Opery - dziwny problem.

w dziale Opera
Lucky5 napisał(a):

witajcie,
chcę odinstalować starszą wersję Opery ale coś z deinstalatorem jest nie tak, klikam odinstaluj i ciekawe , że odbywa się deinstalacja tylko nie Opery ale..przechodzi do deinstalacji Agnitum Outpost Firewall, mogę podejrzeć deinstalator w specjalnym programie a tam informacje szczegółowe :
' C:\Program Files\Opera7\UnInst\Backup\j2re-1_4_2_01-windows-i586.exe
Size: 58,5 MB ,
Uninstall: C:\PROGRA~1\Opera7\UnInst\UNWISE.EXE c:\PROGRA~1\Agnitum\OUTPOS~1.0\INSTALL.LOG '
Jak sobie z tym poradzić?.
pozdrawiam
zainstalowalem wtedy z javą, chcę odinstalować sama Operę (7.23) , jak?

szyk napisał(a):

Usuń jej katalog, potem w "Dodaj/Usuń programy" spróbuj ją odinstalować, powinno dać się wtedy usunąć starą Operę z listy zainstalowanych programów.

Lucky5 napisał(a):

chciałem pobrać jeszcze raz tę wersję Opery (7.23) i dokonać ponownej deinstalacji ale nie mam jej pliku instalacyjnego.
szyk, konkretnie który katalok usunąć?, pierwszy raz mam problem z deinstalacją więc chcę zastosować możliwie najlepsze rozwiązanie.
pozdrawiam

adux napisał(a):

Pewnie C:\Program Files\Opera7.

szyk napisał(a):

Dobry pomysł z tą instalacją starej Opery, możesz ją ściągnąć np. stąd: http://www.oldversion.com/program.php?n=opera .

Lucky5 napisał(a):

7.23 akurat w tym linku nie widzę, ktoś podawał link do pobieralni wszystkich wersji ..

JaDo napisał(a):

http://arc.opera.com/pub/opera/win/723/pl/std/

Lucky5 napisał(a):

pobralem zainstalowalem a potem zrobilem uninstall, zdeinstalowalo, widac pusty nawet katalog w meni Start Programy ale jakiez bylo moje zdziwnie, klikam na stary skrot klawiszowy a tu dalej wyskakuje sobie ta wersja Opery , jest też katalog pelny w Program Files Opera7 jak gdyby nigdy nic, probowalem ja odinstalowac ponownie to wyswietliwo blad :
''Wystąpił błąd podczas próby usunięcia programu Opera. Mogl zostac juz wczesniej odinstalowany. Czy chcesz usunac progrma z listy dodaj usun..'' , tyle, ze Opera 7.23 nadal jest i dziala..
, moze jest jakis deinstalator, jak mam sie pozbyc tej wersji z pc ?, recznie nie chce bo i tak zostanie sporo. Jest jakas skuteczna metoda??, niektorzy robia wrazenie wybitnych jesli chodzi o znajomosc tej przegladarki, moze poradza mi jak ja odinstalowac skutecznie po tym co napisalem?

szyk napisał(a):

Originally posted by Lucky5:

''Wystąpił błąd podczas próby usunięcia programu Opera. Mogl zostac juz wczesniej odinstalowany. Czy chcesz usunac progrma z listy dodaj usun..'' , tyle, ze Opera 7.23 nadal jest i dziala..


Mogło być tak przy starszych Operach, że nie był usuwany katalog, tylko Opera znikała z listy zainstalowanych programów.

Originally posted by Lucky5:

recznie nie chce bo i tak zostanie sporo


Zostanie nic lub prawie nic - Opera zapisuje bardzo mało informacji do rejestru. Z tego, co pamiętam, to np. andol w przypadku problemów z deinstalacją starszych Oper proponował po prostu usuwanie ich katalogów. Więc nie ma co kombinować. wink
Ewentualnie może jeszcze zostać profil i katalog Mail w ...\Documents and Settings\itd., jeśli ich nie ma w katalogu głównym Opery.

andol napisał(a):

Jeśli wierzysz tylko i wyłącznie w magię dezinstalatorów wink - to w katalogu starych wersji Opery można znaleźć podkatalog uninst. Uruchom znajdujący się w nim program unwise.exe.