Opera 12.11 zawiesza się i zżera CPU

w dziale Opera
Nikelajer napisał(a):

Witam, od pewnego czasu na laptopie mam taki problem, że po odhibernowaniu opera automatycznie zaczyna obciażać CPU w 25% i na takim poziomie się utrzymuje dopóki jej nie wyłącze. Najczęściej przy tym się zawiesza całkiem. Tak samo mam dosyć często jeśli po prostu jest odpalona i normalnie na niej pracuje. Zostawię na chwilę i po jakimś czasie łapie 25%cpu. Wie ktoś może co jest nie tak?
Opera była przeinstalowywana ale nie kasowałem wszystkich ustawień itd. Z roszerzeń posiadam tylko Adblock w wersji 1.3.4 i youtube ads free w wersji 1.4.

zielak007 napisał(a):

Dopóki się nie zawiesi, to możesz sprawdzić co w Operze powoduje takie użycie CPU: opera:cpu, wtedy możesz sprawdzić czy zamknięcie zasobożernej karty lub wyłączenie rozszerzenia naprawi problem.

Nikelajer napisał(a):

Świetna sprawa!
Od razu uśpiłem kompa i uruchomiłem ponownie. Najwyraźniej zakładka poczta.onet.pl używa sobie w najlepsze.
O co chodzi z tym 5, 30, 120 na górze? Wszystkie te wartości przy poczta.onet.pl mam od 60-75%

zielak007 napisał(a):

Originally posted by Nikelajer:

O co chodzi z tym 5, 30, 120 na górze?

Użycie CPU z ostatnich 5, 30 i 120 sekund. Klikając na proces wyświetla się też wykres.

Czy nie łatwiej korzystać z poczty przez program pocztowy (np. Thunderbird, Opera Mail)?

Medium napisał(a):

Originally posted by Nikelajer:

Najwyraźniej zakładka poczta.onet.pl używa sobie w najlepsze.

Poczta.pl jest znacznie mniej zasobożerna, niż onet czy o2, który swego czasu dawał jeszcze możliwość ustawienia starego interfejsu.
No i oczywiście lepiej mieć przypiętą kartę (bo zakładka wcale procka nie obciąża) z pocztą w Operze, niż na serwerze www.

Nikelajer napisał(a):

Ogólnie mam ustawione opera mail, ale w domu. Laptop o którym mówię jest co prawda tylko do użytku mojego, ale służbowy. Na wszelki wypadek więc nie korzystam z opera mail na nim. Dziwne jest natomiast to ze na drugim komputerze stacjonarnym w pracy poczta.onet.pl jest cały czas otwarte (tylko tamtego nie hibernuje, a normalnie włącz/wyłącz) nie ma takiego problemu. Swoją drogą nie mogę na nim opera:cpu odpalić, wyskakuje mi że podana strona nie istnieje confused (na pewno http nie ma przed tym..)

Ryszard napisał(a):

Originally posted by Nikelajer:

na pewno http nie ma przed tym


Na pewno nie ma. Na pewno ma być tylko opera:
Ale sprawdź na obydwu Pomoc > Opera - informacje - może na tym drugim masz wersję, która tego opera:cpu jeszcze nie miała.

Nikelajer napisał(a):

W sensie ja nie pytałem tylko od razu odpowiadałem na ewentualne pytanie które ktoś mógł zadać smile wiem ze nie powinno być http.
Właśnie na drugim komputerze ostatnio aktualizowałem opere więc też mam najnowszą.