Dual view w Operze ala Maxthon?

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
STGCorp napisał(a):

Witam, niedawno zetknąłem się z przeglądarką Maxthon i w szczególności spodobała mi się funkcja "dual view" po wciśnięciu klawisza F10. Wygląda to tak:

Bardzo przydatna funkcja, szczególnie dla posiadaczy dużych panoramicznych monitorów moim zdaniem. Szukając w internecie sposobu na zrobienie czegoś podobnego w Opere znalazłem coś takiego:


Czy dało by się zrobić coś takiego na Operze, np. klikając w jakiś przycisk, żeby wygoda była podobna jak w Maxthonie? Bo takiej funkcji od długiego czasu mi brakowało... Super sprawa.

lemari napisał(a):

To?http://wstaw.org/m/2012/12/19/21.png
O-> wygląd-> przyciski >> przeglądarka; przyciski: „Rozmieść” lub „Kaskada”.


Saskatchewan napisał(a):

Możesz też poczytać w moim wpisie o panelu "Okna" > Rozmieszczenie dwóch stron obok siebie: http://my.opera.com/Saskatchewan/blog/2012/02/19/zastosowania-panelu-okna

KazikC napisał(a):

Originally posted by STGCorp:

w szczególności spodobała mi się funkcja "dual view


Zgadzam się z Tobą, bardzo dobrze zrobione.
Z okazji świąt życzyłbym sobie i innym takiej funkcji wbudowanej w Operę.

STGCorp napisał(a):

No nic, kaskadowe rozmieszczanie okien wcześniej już znałem ale to marna namiastka "dual view". Pozostaje tylko czekać aż programiści postarają się coś podobnego w Operce wprowadzić smile Na razie zadowolę się tymi sposobami...

Medium napisał(a):

Przyznam szczerze, że z funkcji nie korzystam. A to głównie dlatego, że zwykle mam otwarte więcej kart, niż chcę porównać. W celu porównania dwóch wybranych kart posiłkuję się przyciskami dostosowania okna w prawym górnym rogu.

Saskatchewan napisał(a):

Jest jeszcze metoda skryptowa: http://my.opera.com/community/forums/findpost.pl?id=9932052

Aktualna strona jest dzielona na ramki i można serfować w dwóch ramkach jednocześnie. Tylko najlepiej odpalać taki skrypt na stronie wyszukiwarki - wtedy najłatwiej się można dostać do wybranych stron (z tego względu, że jest jeden pasek adresu dla obydwu stron).