Automatyczne logowanie a gmail/youtube

w dziale Opera
kasiadisegno napisał(a):

Witam, mam problem z automatycznym logowaniem w operze. Mam dwa konta, zarejestrowane na dwa różne adresy emailowe. Problem polega na tym, że gmail "związał się" z youtube, więc jak loguję się na pocztę gmail, to automatycznie loguje mnie na youtube - na ten sam adres email, na którym mam gmail. Nie chcę tego, wiec zazwyczaj przełączam na inne konto na yt. Ale to mały pikuś bo mam problem innej wagi. Nie umiem się zalogować automatycznie na gmaila. Klikam na "kluczyk", ale wybija tylko hasło, NIE LOGIN!!! sad Login muszę wpisać ręcznie. Po zamknięciu i ponowym uruchomieniu opery, muszę się zalogować jeszcze raz, chociaż kiedyś logowało mnie automatycznie po każdym ponownym uruchomieniu przeglądarki. Jest to bardzo uciążliwe dla mnie, ponieważ często muszę wyłączyć przeglądarkę (komputer się zawiesza, kiedy pracuję na photoshopie)

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu:(

Medium napisał(a):

Usługi i witryny Google są ze sobą powiązane. Sama korzystam tylko z YT i zewnętrznego emaila, więc wujek Google nie ma mego nazwiska i ostatnio bardzo nalega na jego podanie.
To część wielkiej kontroli Google.

Ryszard napisał(a):

Pamiętasz wszstkie hasła i loginy jakie zapisałaeś w operowym "kluczyku"? To "usuń dane użytkownika" - chodzi o skasowanie posiadanych ciasteczek i loginów/haseł.
Potem od nowa zapisz dane do logowania.

kasiadisegno napisał(a):

Pomogło !!! ślicznie dziękuje:) Wreszcie mogę zamknąć przeglądarkę, bez obawy że mnie wyloguje:)

Ryszard napisał(a):

Originally posted by kasiadisegno:

Problem polega na tym, że gmail "związał się" z youtube, więc jak loguję się na pocztę gmail, to automatycznie loguje mnie na youtube - na ten sam adres email, na którym mam gmail. Nie chcę tego, wiec zazwyczaj przełączam na inne konto na yt.


W zasadzie najlepszym rozwiązaniem jest dodać konto gmaila do operowego klienta pocztowego i nie będzie problemu wink
Ale jak już musisz przez webmaila to używaj kart lub okien prywatnych. To znaczy - do jednego logujesz się na karcie zwykłej a potem prawoklik w ten krzyżyk otwierający nową kartę - "Nowa karta prywatna" i na tej prywatnej karcie logujesz się do drugiego.
Jak umiesz przeciągać przyciski ze stron to sobie to
gmail w prywatnym oknie
albo
gmail na prywatnej karcie
możesz usadzić obok krzyżyka "Nowa karta"