braki na stronie gmaila

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
maccam napisał(a):

witam,
przy wyświetlaniu strony gmaila brak jest "szybkich kontaktów", które normalnie są w postaci rozwijalnej tabelki z lewej strony ponizej nazw podfolderów poczty (odebrane, wysłane itp). Dodatkowo, gdy odpowiada sie na list, który jest zacytowany w oknie odpowiedzi i chce się go mysza zaznaczyć (klik na początku i zaznaczamy) to okno nie przewija się po dojechaniu zaznaczeniem do jego dolnej krawędzi (trzeba deletnąć to co zaznaczone i powtórzyć operację od początku, jak długi list, to kilka razy...)

bmisiekb napisał(a):

Ja za rzadko korzystam z Gmaila, ale zgadza się nie widze tam 'szybkich kontaktów'.
Kolejna sprawa jaką zauwazyłem - to błąd w tłumaczeniu - w wersji 'podstawowy HTML' jest "Usuń konto" zamist "wyloguj" - Czy też tak macie? (ja raz do nich pisałem, ale zero reakcji)

To powiem jak to wygląda moim amatorskim okiem: Google niestety ma wiele (jak nie większość) usług niekompatybilnych z Operą. Usługi te ogólnie działają, ale nie tak jak na IE, lub FF.
"Szybkie kontakty" są elementem "czatu" a cała faunkcja czatu jest kompletnie niedostępna dla Opery.

adas napisał(a):

Originally posted by maccam:

przy wyświetlaniu strony gmaila brak jest "szybkich kontaktów", które normalnie są w postaci rozwijalnej tabelki z lewej strony ponizej nazw podfolderów poczty


Prawy klik → Preferencje dla witryn → sieć → Maskuj jako Mozilla. Powinny sie pojawić.

maccam napisał(a):

CUD! Jesteś wielki. Dzięki!
I przewijanie działa.

bmisiekb napisał(a):

Że ja też zawsze o tym maskowaniu zapominam wink

Ale to tylko potwierdzenie moich słów: Ludzie nie przygotowują rzeczy dla Opery, a ta musi 'strony oszukiwać' i tak czy siak sobie jakoś radzi bigsmile

adas napisał(a):

Originally posted by maccam:

CUD! Jesteś wielki. Dzięki!


E tam wink

Teraz napisz jeszcze jakieś zgłoszenie dla Gmaila (czyli mejla do nich), że musiałeś zmieniać identyfikacja aby działało tak jak powinno.

bmisiekb napisał(a):

Adas - to wspomnij też o tym "usuń konto" w widoku podstawowy HTML

maccam napisał(a):

A z tym "usuń konto" to u mnie było cały czas Ok. Za to jeszcze pod firefoxem w angielskiej wersji gmaila było rzeczywiście "usuń konto" czy jakoś tak, tylko nie chcę zmyślać, jak to było po angielsku, bo na pewno nie "delete account".

- edit: Aaa, juz wiem, kiedy uruchomi się gmaila w trybie html to rzeczywiście i po polsku jest "usuń konto". Swoją drogą ciekawe dlaczego co jakiś czas (kilka dni) z uporem maniaka włacza mi się gmail w trybie html, choć zawsze go przestawiam na tekstowy? A do GmailTeam napiszę, a i owszem.