Opera Tools (adblocke) i opera 9.02

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
obecny napisał(a):

Witam, jestem tu nowy ale prosze nie krzyczec, szukałem, grzebałem i nie znalazłem mysle jesli sie myle prosze o zrozumienie mianowicie:

Mój problem polega na tym, opery używam od wersji 4 smile kuupppaa lat i cały czas jest to praktycznie ten sam program upgradowany po przez kolejne wersje az do dzisiejszej 9.02 dlatego tez moze sie myle ale nie wiem czy prawidłowo jestem w posiadaniu dwóch plików opera6.ini oraz opera6def.ini pierwszy w podfolderze profile drugi w głównym katalogu programu, dzis naszła mnie ochota zainstalowania adblockera z pakietu opera tools, jednak postepujac zgodnie z zalaczonym plikiem txt ciagle mam problemy Adblock zglasza blad sciezki do plikow filter.ini mimo ze jego definicje URL filter....... umiescilem w obu plikach w sekcji adv user..... niee mam pojecia gdzie szukac problemu, pozdrawiam i dziekuje za wyrozumialosc.

adas napisał(a):

Hmm... a wiesz, że istnieje takie coś jak blokowanie zawartości w Operze? Bo może właśnie to samo robi ten adblocker...

obecny napisał(a):

Tak, wiem, tylko troszku niewygodne jest reczne wypelnianie pliku filter.ini czy jak widze w operze 9 zmienil on sie w urlfilter.ini ! a adblocker poprostu jest edytorem tego pliku co jest bardzo wygodne,przypuszczam ze czesciowo moje problemy sa wlasnie spowodowane ta zmiana nazewnictwa plików :/

adas napisał(a):

Originally posted by obecny:

Tak, wiem, tylko troszku niewygodne jest reczne wypelnianie pliku filter.ini


Ale teraz się ręcznie nie wypełnia... Klikasz prawym na stronie → Zablokuj zawartość → klikasz co chcesz usunąć i to znika smile

obecny napisał(a):

no klikam i klikam, szukam i szukam i za nic nie widze opcji zablokuj zawartosc, praktycznie nigdzie sad hmmm... cos gdzies w opcjach? czy moze faktycznie te upgrady od wersji cztery jej nie posłużyły ?

golew napisał(a):

Musisz kliknąć na wolnym fragmencie strony, nie na obrazku. A potem zaznaczać dowolne obrazki najlepiej trzymając Shift.
Jeśli na wolnym fragmencie strony nie masz opcji zablokuj zawartość to zapewne korzystasz ze zmienionego menu, spróbuj na chwilę przełączyć na standardowe.

Zajec napisał(a):

Przy którymś upgrade faktycznie ta pozycja się nie pojawiała.

Możesz użyć domyślnego ustawienia dla pasków narzędzi? Czy stracisz w ten sposób zbyt dużo danych?

obecny napisał(a):

ok, dzieki wszystkim, praktycznie wywalilem stara opera i zainstalowalem nowa, zostawiajac tylko zakladki a reszte jakos skonfigurruje z czasaem, no i pojawil sie BLOKUJ ZAWARTOSC czyli jednak... smile jeszcze cos z innej beczki bo ktos tu pisał o prostym dodaniu wyszukiwarki poprzez klikniecie na polu wyszukiwarek i opcji dodaj, hmmm... jakos nie widze sad czyzby kolejne stado plików do skasowania i kolejna godznia z zmianą rączną scieżek dostepu itd smile

Zajec napisał(a):

Tutaj masz mój dokładny opis dla wyszukiwarki filmweb.pl: http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=159191

Całość polega na prawo-kliku na pole, którego treść chcemy jakby wpisywać automatycznie, z paska adresu.