Opera 9 i Adobe Reader7

w dziale Opera
refne napisał(a):

Dzień dobry,
prosze o radę w sprawie wyświetlania zawartości plików *.pdf

Kiedy natrafiam na link w pdf mogę oczywiście klikac prawym przyciskiem, "zapisac element docelowy jako" i to działa bez problemu; nie wiem jednak dlaczego nie da sie tego otwozryc przeglądarką: kiedy klikam normalnie otwiera się nowa karta,ładuje się trochę, poczym zawsze ładowanie sie zatrzymuje i karta pozostaje pusta... co zrobić, by móc czytać pdf bezpośrednio w przegladarce?

Mam O 9.02...

adas napisał(a):

Preferencje → Zaawansowane → Pobieranie → Tam wyszukujesz pdf, klikasz na niego 2 razy i zaznaczasz aby używał wtyczki odpowiedniej (na samym dole okienka które sie pojawi).

refne napisał(a):

Bardzo dziękuję za radę, jednak zastosowanie się do niej nie zmieniło sytuacji. Karta, która otwiera się po kliknięciu linku pdf, zachowuje się dokładnie jak przedtem: na pasku stanu widać, ze plik się ładuje, lecz w pewnym momencie wszystko się zatyrzmuje, karta "sie zawiesza" (nie reaguje na nic) i oczywiście niczego nie wyświetla...co to moze być?

adas napisał(a):

A przy wyborze wtyczki jest dostępna wtyczka adobe readera? Albo otwórz strone opera:plugins i zobacz czy tam jest...

refne napisał(a):

tak, wtyczka jest na liście, a mimo to nie idzie... jednak w zasadzie rozwiazałem problem: poszedłem tropem, który mi podałeś na początku, wybrałem opcję "otwórz za pomocą domyślnej aplikacji" i w ten sposób dokumenty pdf otwieraja mi się od razu... tak może zostać... dziękuję bardzo!

janbar napisał(a):

Skopiuj wtyczke do katalogu Opery, ale wczesniej zaktualizuj Adobe Readera do najnowszej wersji.

Pozdrawiam,

janbar.smile)