czy klient poczty blokuje logowanie poprzez www?

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
thraker napisał(a):

Witam wszystkich!

Z konta pocztowego na Onecie pobieram poczte klientem Opery (9.02).Parę dni temu zacząłem sie bawić kontem www, równiez na Onecie. Problem w tym, że w Operze nie mogę się zalogować na konto www Republika, po wpisaniu loginu i hasła strona logowania się odświeża i tyle sad Nie ma żadnych komunikatów. Z poziomu innej przeglądarki mogę się tam zalogować. Czyżby klient poczty blokował dostęp do usług Onetu(w końcu wysyła od czasu do czasu login i hasło)?
Jeśli tak, to czy można M2 chwilowo "zablokować", bo chciałbym robić wszystko jednak z poziomu Opery...
Pozdrawiam,
Piotrek

Medium napisał(a):

Ja również mam pewne trudności. Zazwyczaj powatarzam czynność dwu-, trzy- lub nawet czterokrotnie, by zalogować się skutecznie. Opera oczywiście wstwaia zapamiętane dane.
Nie umiem wyjaśnić przyczyny, lecz mam wrażenie, że ma to związek z przekierowywaniem na stronę https.

Sombria napisał(a):

Originally posted by thraker:

Problem w tym, że w Operze nie mogę się zalogować na konto www Republika, po wpisaniu loginu i hasła strona logowania się odświeża i tyle Nie ma żadnych komunikatów.


Kiedyś miałam taki problem. Było to spowodowane wpisem w Narzędzia->Zaawansowane->Zablokowana zawartość... Po usunięciu wpisu nie mam żadnych problemów z logowaniem.
Jednak u niektórych problem występuje z innych (bliżej nieokreślonych wink) powodów. Przeszukaj forum było o tym niedawno. W tym wątku był też przepis na obejście problemu.

Medium napisał(a):

Originally posted by Sombria:

Kiedyś miałam taki problem. Było to spowodowane wpisem w Narzędzia->Zaawansowane->Zablokowana zawartość...


Masz rację Sombria, ale z dwojga rzeczy do usunięcia jest raczej owa poczta na Onecie, niż wpis. Traktuję bowiem tę skrzynkę jako odwód w przypadku awarii innej poczty.
Autor wątku zapewne nie. Poczta na Onecie nie produkuje spamu - lub bardzo rzadko - ale jakoś jej nie lubię...

thraker napisał(a):

Cześć!
Dzięki za podpowiedź, znalazłem ten wątek, o którym pisała Sombria i udało się rozwiązać ten problem z logowaniem. Szkoda tylko, że skończyło się na mało eleganckiej reinstalacji Opery... Choć podejrzewam teraz, że wystarczyło wykasować plik opera6.ini. Teraz loguje się i wchodzę na Republike bez przeszkód, no jeśli nie liczyć dość dziwnej (przynajmniej u mnie) procedury, tzn.na str. głównej onetu naciskam "Republika", loguje się, przeżuca mnie do jeszcze jednego okna logowania, później mam liste ostatnio użytych usług onetu - ponowny wybór republiki- logowanie i jestem w panelu admin. Czy to jest normalne?
Pozdrawiam,
Piotrek

Medium napisał(a):

Originally posted by thraker:

Choć podejrzewam teraz, że wystarczyło wykasować plik opera6.ini.


A nie urlfilter.ini zedytować?...

Originally posted by thraker:

loguje się, przerzuca mnie do jeszcze jednego okna logowania


Z Republiki nie korzystam, ale już sama poczta Onetu też - wg mojej obserwacji - daje dwuetapowe logowanie: najpierw na http, potem https, a i tak za granicą są postrzegani jako hijackerzy, jak gdzieś przeczytałam...

thraker napisał(a):

> A nie urlfilter.ini zedytować?...

Nie miałem wpisów tym pliku.
A co do poczty, kozystając z M2 nie narzekam na onetową poczte, daje się z nią żyć smile
Piotrek