"Z" i "Y" błędne litery z klawiatury...

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
drozdek napisał(a):

Róznych wersji Opery używam od wielu lat... Co jakiś czas pojawia się ten sam problem - zamiana liter na klawiaturze.Np w miejscu literki "Z" pojawia się "Y" Jest to bardzo denerwujące, nie trwa to cały czas, któraś z funkcji podczas przeglądania zmienia ustawienia klawiatury na normalne, niestety nie mogę dojść która. Pamiętam, że parę wersji Opery wstecz "normalną" klawiaturę można było przywrócić środkowym klawiszem myszki, w Operze 9.02 to jednak nie działa. Czy można ten bardzo denerwujący błąd usunąć z Opery definitywnie ? A jeżeli nie to jak się przełącząć pomiędzy klawiaturą polską, a tą której nie chcę ? Mam trzeci komputer, różne wersje Windowsa ( teraz XP) i jak pamiętam ostatnie lata ten problem występował zawsze...

golew napisał(a):

To nie problem Opery tylko Windy. Jeżeli nie używasz innych ustawień, to usuń inne polskie, zostaw tylko polski programisty.

Start -> Ustawienia -> Panel sterowania -> Opcje regionalne i językowe -> Języki -> Szczegóły

drozdek napisał(a):

Dziękuję, mam nadzieję, że to pomoże. Faktycznie miałem jakąś polską klawiaturę (215), usunąłem ją pozzostawiłem polską programisty, ale i tak musiałem zrestartować Operę, żeby mieć normalne litery. Na razie jest OK...

lynx79 napisał(a):

Widać w czasie pisania wciskasz jednocześnie lewy Ctrl i Shift. Zmienia on układ klawiatury. Ponowne wciśnięcie tej kombinacji powinno rozwiązać problem.

janbar napisał(a):

Mozna tez wylaczyc ten skrot, badz zamienic go na inny, np. Alt+shift
Prawym na pasek jezyka-->Ustawienia-->Ustawienia-->Ustawienia klawiszy-->przelacz miedzy jezykami-->zmien sekwencje klawiszy i tam ustawiasz co chcesz.

Pozdrawiam,

janbar.smile)