Karty po crashu Opery

w dziale Opera
rzezbi napisał(a):

Mam pewien problem z Operą, a mianowicie sytuacja wygląda tak:

Mam otwartych dużo kart. Nagle następuje crash Opery. Opera się restartuje. Po restarcie wszystkie karty są tak jakby aktywne (jak ma się kilka kart otwartych to jedna jest jakby przed wszystkimi a po crashu jest tak, że wszystkie są na wierzchu) i jak klikam w którąkolwiek kartę to się ona nie pojawia (nie mogę przełączać się między kartami). Gdy otwieram nowe karty to z nimi wszystko jest w porządku. Znalazłem sposób na to aby te karty otwarte jednak działały - zamykam je wszystkie po kolei, a następnie przywracam zamknięte karty po kolei no i działają.

Zazwyczaj mam 2 albo 3 okna Opery z bardoz dużą ilością kart i takie usuwanie i przywracanie to jest masakra. Zrobił mi się crash i restart Opery - przy okazji pyta mnie czy zainstalować nową wersję to dałem tak (wersja 12.13). Po uruchomieniu nie da się między kartami przechodzić. Co być może istotne to bez problemu da się te karty zamieniać miejscami (przesuwać je). Aha jeszcze jedno: błąd występował już dawno we wcześniejszych wersjach, ale nie pamiętam od której (12?)

Czy ktoś ma podobny problem?

System: Windows 7 64bit
Opera: 12.13
Włączone rozszerzenia: Adblock Plus, Allegro Timer, Download Youtube Video as MP4, ExtendedTube

Medium napisał(a):

http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=13757622

Jeszcze nie rozwiązałam tego problemu. A coś podobnego zdarzyło się po raz pierwszy w historii.

rzezbi napisał(a):

Hej,
nie miałem nigdy czegoś takiego jak Ty. Ja opisuję jedynie to co dzieje się z kartami po crashu. Nie miałem natomiast crashu po crashu...

Edit: heh dziwna sprawa. Specjalnie nie robiłem teraz tego mojego żmudnego usuwania i przywracania kart i widzę, ze samo się naprawiło. Widocznie opera po jakimś czasie sama te zepsute karty naprawia i mogę sobie je przełączać. Jednak nie wiem ile czasu jej to zajęło bo dopiero teraz to zauważyłem, a crash miał miejsce wtedy co napisałem 1 post w tym wątku.

Medium napisał(a):

Jestem bardzo zrezygnowana, nie jestem w stanie analizować problemu...
Błędów było sporo, ale jakoś udawało mi się manewrować między nimi.
Był też problem z różnicą w sposobie zapisywania sesji. Może się okazać, że sesja otwiera się bez obrazków...
DNO!!!