Problem z powiekszaniem zdjęć na stronach.

w dziale Strony WWW w Operze
hondziak napisał(a):

Witam
Prosze o pomoc w rozwiązaniu problemu z niedziałającymi odośnikami do ppowiększania zdjęc np. w sklepach internetowych. Gdy klikam odnosnik do powiększenia jakiegos zdjecia to nic sie nie dzieję, ten sam problem ze zdjęciami na allegro (otwórz w nowym oknie)
OPERA 9.02 WIN XP
Przykład:http://www.dirozek.com.pl/sklep/product_info.php?cPath=21_42&products_id=83&osCsid=6a278ca5e2620fe5afbecedc5a723f78

Ryszard napisał(a):

Albo namieszałeś z ustawieniami JavaScript albo z blokowniem okienek.
Zrób [F12], potem [PrintScreen], następnie uruchom jakiś program "do obrazków", wklej, zapisz jako... PNG i "opublikuj" na forum - zobaczymy co masz spsute.

maccam napisał(a):

To ja przy okazji się wtrącę, że z dużymi obrazkami nie działa powiększanie. Procenty nie maja nic wspólnego z rzeczywistością na ekranie. Np. tu:
http://marsrovers.jpl.nasa.gov/gallery/press/opportunity/20061006c/rover-color-close-up2-annot.jpg
od 100% do 1000% jest dokładnie ten sam obraz.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by maccam:

od 100% do 1000% jest dokładnie ten sam obraz.


No jest, tylko różnie wyświetlany skala.png (346.94 KB)

Sombria napisał(a):

Originally posted by maccam:

od 100% do 1000% jest dokładnie ten sam obraz.

A nie masz przypadkiem zainstalowanego skryptu autosizer.js?

hondziak napisał(a):

Nie ma sensu wklejac zdjecia. W ustawieniach javascriptu nie mieszałem a i po odznaczeniu wyskakujacych okienek nic sie nie zmienia. jedynym wyjsciem jest otwarcie obrazka po P kliku ale to chyba nie tak powinno byc choc problem może dotyczyc java scriptu.

hondziak napisał(a):

A jak sprawdzic czy mam?

maccam napisał(a):

Originally posted by Sombria:

A nie masz przypadkiem zainstalowanego skryptu autosizer.js?

Nie, ale Twoje pytanie naprowadziło mnie na własciwy tor: miałem zaznaczone w preferencjach "dostosuj do szerokości" przy wyświetlaniu stron www. Trochę to od końca, bo moim zdaniem, mimo że tak jest ustawione w preferencjach, to zmiana powiększenia dokonana przy wyświetlaniu konkretnej strony "online" powinna być nadrzędna, ale w każdym razie o to chodziło.

Z drugiej strony, mimo, że miałem ustawione "dopasuj do szerokości" w preferencjach strona gmaila zawsze była rozwalona, aż sobie wydobyłem na pasek przycisk "dopasuj do szerokości", na który dopiero reagowała. Ale to tak na marginesie.

IGI2 napisał(a):

Originally posted by maccam:

To ja przy okazji się wtrącę, że z dużymi obrazkami nie działa powiększanie. Procenty nie maja nic wspólnego z rzeczywistością na ekranie. Np. tu:http://marsrovers.jpl.nasa.gov/gallery/press/opportunity/20061006c/rover-color-close-up2-annot.jpgod 100% do 1000% jest dokładnie ten sam obraz.A mi ten obrazek się powiększa i przy powiększeniu jest tak jak powinny być, wszystko działa jak należy. . :-D

szyk napisał(a):

Może porada z postu http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=1769636 się przyda (ostatnie 3 zdania).