Opera w sieci firmowej bez dostępu do internetu

w dziale Opera
kkyama napisał(a):

Mam mały problem z działaniem Opery w sieci firmowej, bez dostępu do internetu. Otóż gdy tuż po jej uruchomieniu próbuję wejść na jakąś stronę w firmie, to Opera zaczyna ją pobierać dopiero po upływie przynajmniej pół minuty, do minuty. Później już wszystko działa jak trzeba. A gdy po uruchomieniu Opery odczekam minutę i dopiero wtedy ładuję stronę, to już działa od razu. Problem nie występuje w żadnej innej przeglądarce. Wygląda to tak, jakby Opera próbowała się najpierw z czymś połączyć i dopiero gdy się jej nie uda, przechodziła do normalnej pracy. Oczywiście zgaduję, problem może leżeć gdzieś indziej. Wyłączenie automatycznych aktualizacji nic nie zmieniło. O co może tutaj chodzić?

kkyama napisał(a):

Rzeczywiście może chodzić o połączenie z DNS-em, bo po wpisaniu adresu IP strony ładują się od razu. Tylko dlaczego Opera miałaby stwierdzić brak połączenia? Dlaczego żadna inna przeglądarka nie ma tego problemu? Mam wpisane 2 DNS-y i obydwa działają. Adresy to 10.176.85.132 i 10.251.38.150 (pobrane z DHCP). Autouzupełnianie nazw serwerów wyłączyłem już wcześniej, nie pomogło. Aha, mam Windows 7.

kkyama napisał(a):

Nie pomogło. Ale nie bardzo rozumiem, jak mogło pomóc wpisanie adresu IP z internetu (208.67.222.222) gdy nie mam dostępu do internetu? Zmieniłem też na próbę kolejność swoich DNS-ów, również bez efektu.

Nie wiem czy to ten sam problem, ale Opera jeszcze bardzo długo po jej zamknięciu (przynajmniej kilka minut) ma aktywny swój proces, przez co przy ponownym uruchomieniu mam okienko "Opera is still closing" itd.

kkyama napisał(a):

Originally posted by izaak-goldstein:


Jeżeli dobrze cię zrozumiałem, to mówisz o przypadku braku "internetu" a nie o braku całkowitego połączenia z siecią lokalną.Gdybym nie miał połączenia z siecią lokalną, to chyba żadna strona by mi się nie otwierała smile

flushdns nie pomogło, ale postanowiłem zobaczyć, od której wersji Opera ma opisany przeze mnie problem (bo kiedyś go nie było). I okazało się, że do wersji 10.01 wszystko działa dobrze, a od 10.10 w górę jest ten przestój przy starcie, oczywiście aż do obecnej 12.14. Wszystkie wersje testowałem na standardowych ustawieniach, czyli sprawdzałem jak działa tuż po instalacji i potem odinstalowywałem.

kkyama napisał(a):

To nie to. Już na początku wspomniałem, że aktualizację wyłączyłem. Ponadto po wpisaniu adresu IP każda wersja otwiera stronę od razu. Coś nowego i ważnego w tej kwestii musiało zostać wprowadzone od wersji 10.10. Sprawdzłem też 10.50, 10.63, 11.10 i miały ten sam problem. A 10.01, 9.02 i 7.11 go nie mają.