Zawalony Dysk Systemowy

w dziale Opera
titesik napisał(a):

Witam wszystkich jestem nowym użytkownikiem na tej stronce. Do tej pory nie miałem problemu z Operą a już parę lat na niej śmigam. Problem pojawił się jak przesiadłem się z Xp na Win7x64 zainstalowałem opere, aktualnie mam najnowszą też x64, i gdy pobieram jakiś większy plik który zapisuje na innym dysku niż mam system, a opere mam tam gdzie system, to na cały czas ściągania coś się gdzieś odkłada na dysku systemowym a na tym drugim się normalnie zapisuje plik. Trochę denerwujące gdy na raz pobiorę parę giga i na systemowym mi wywala że zostało parę Mb wolnego. Przeinstalowanie Opery na inną partycję pomoże, czy jest może inne rozwiązanie?? Pozdro.

Medium napisał(a):

Walka z piractwem? bigsmile

titesik napisał(a):

To odpowiedz czy zapytanie?? Po co pisać coś co nie tyczy się tematu.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by titesik:

Po co pisać coś co nie tyczy się tematu.

Chyba sobie strzeliłeś w kolano.

pio-76 napisał(a):

Skoro pobierasz duże ilości danych, to czy nie lepiej jest użyć któregoś z darmowych downloaderów? Tam będziesz mógł ustawić, gdzie program będzie gromadził pobierane dane, przed połączeniem ich w całość.

Medium napisał(a):

Originally posted by Ryszard:

Chyba sobie strzeliłeś w kolano.

Aż tak źle nie jest smile
Opera co nieco się zmieniała na przestrzeni czasu i to niekoniecznie w stronę oczekiwań użytkownika, który pragnie anonimowości w internecie.
Nie śledzę za wszystkimi nowinkami, ale na miejscu wątkodawcy uważnie przestudiowałabym wszystkie ustawienia w preferencjach a także w opera:config.

Trochę pomogę: opera:config#Download
Obejrzyj wszystkie opcje, sprawdź zapisane ścieżki i zerknij, że Opera współpracuje z zewnętrznym programem i można to ustawiać.

Potem zerknij na opera:cache i zobacz, jakie pliki przybyły w czasie pobierania.
titesik napisał(a):

Dzięki Medium i to się nazywa konkretna pomoc. Zaraz sprawdzę i pozdrawiam.

titesik napisał(a):

Siemadero to prawie nie pomogło, ale trochę opere odmuliło hehe. Prawie wiem już co i jak, gdy pobieram coś przez operę na inna partycję niż system to w C:\Windows\Temp tworzy się od razu takiej wielkości plik jak ten co się dopiero ściąga no i pytanie jak to można zmienić albo coś z tym zrobić??

Medium napisał(a):

O → Ustawienia → Preferencje → Zaawansowane → Pobieranie (Ctrl + F12)
Tu ustawiasz sobie nie tylko globalny domyślny folder pobierania, ale możesz go określić dla różnych typów plików. Wystarczy wpisać np. pdf, flv. przy odznaczeniu ukrywania plików obsługiwanych przez Operę, a następnie edytować postępowanie z wybranym typem (wraz zapisem na określonej ścieżce) i zapisać zmiany.
Przykład, ale bez podanej ścieżki:
pobieranie_pdf

Wtedy zapobiegniesz tworzeniu się w folderach temp jakichś zapisów, które najpewniej powstają, ponieważ Opera nie otrzymała jasnej dyspozycji użytkownika.


titesik napisał(a):

Medium to nie pomogło. Poszukałem bardziej na temat plików tymczasowych i można zmienić ich miejsce docelowe na inną partycję by nie zawalały systemu przez zmienne środowisko. Pozdro i dzięki za pomoc.

Medium napisał(a):

Możesz cały profil przenosić, nie tylko cache.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by titesik:

gdy na raz pobiorę parę giga


Parę to znaczy ile?
Bo może rozwiązaniem i to koniecznym będzie powiększenie partycji systemowej. Z tego co wiem - dla systemów, które zastąpiły winXP lepiej mieć partycję systemową co najmniej 2 razy większą niż objętość samego systemu zaraz po instalacji.

titesik napisał(a):

Folder C:\windows\temp poprzez opcje zmienne środowisko przekierowałem na partycje D:\Temp i teraz już na c:\ nic się nie dzieje a na D:\temp robi się to co wcześniej było w C:\windows\temp i gitara. Dysk C mam 40gb a pozostałem po 220gb hehe. Pozdro problem chyba rozwiązany, nie było winy w Operze. Ciekawi mnie tylko jeszcze czy można jakoś w ogóle wyłączyć to żeby w Temp nie robiło niektórych plików tymczasowych.

gwarser napisał(a):

Może to jakiś antywirus robi sobie kopię przy skanowaniu, albo masz jakieś proxy? Pobierasz normalnie przez operę, czy jakiś wbudowany w stronę download manager w javie lub flashu? Jeśli to film, to może na stronie jest player i w nim się buforuje (miałem tak kiedyś).

Medium napisał(a):

Originally posted by titesik:

problem chyba rozwiązany, nie było winy w Operze.

Niemniej takich sytuacji nie należy wykluczać, tylko badać, albowiem zdarzyć się może.
W moim przypadku naśmieciły kiedyś wersje testowe, ale i te stabilne potrafią robić niespodzianki wink