zapisanie foto - Opera nie pozwala, IE - pozwala

w dziale Opera
covo napisał(a):

tutaj:
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/zobacz-zwyciezcow-konkursu-world-press-photo,5421723,0,fotoreportaz-duzy.html
pod prawoklikiem na fotografii pojawia sie wiele mozliwosci, typu odswież, do przodu/do tylu, etc, ale nie ma opcji "zapisz obrazek". Natomiast w IE pod ppm na foto pojawia sie to, co powinno na grafice/foto, czyli takze mozliwosc "zapisz obrazek".
Jak to "odblokowac"/poprawic/naprawic w operze (11.01,ale to chyba bez znaczenia)?

covo napisał(a):

Originally posted by izaak-goldstein:

Warstwa nawigacji przykrywa zdjęcie.

Można ją usunąć ze zdjęcia poprzez kod CSS:

.k_controls { display: none !important; }
a do nawigacji używać miniaturek nad zdjęciem.


ja piernicze... Czyli chcesz powiedziec, ze IE zachowuje jak najbardziej prawidlowo, zgodnie z oczekiwaniami uzytkownika, natomiast opera oczywiscie lewa reka zza i nalezy na żywca zoperowac ja, zeby zadzialala tak, jak IE? dobrze, ze nie trzeba polowy jej kodu przepisac w warunkach domowych.Coraz czesciej szlag mnie na opere trafia.

Medium napisał(a):

Originally posted by izaak-goldstein:

Warstwa nawigacji przykrywa zdjęcie.

I tej warstwy nie serwują dla IE?

covo napisał(a):

Originally posted by Medium:

Originally posted by izaak-goldstein:

Warstwa nawigacji przykrywa zdjęcie.

I tej warstwy nie serwują dla IE?


i to dla mnie jest b.dziwne, że AŻ TAK rozni sie ie/opera w tak banalnej sprawie, wrecz podstawowej: ie pozwala zapisywac, w operze w tym celu trzeba grzebac we flakach.
tez tak macie w swoich nowszych operach? czy to znowu tylko u mnie taka nedza operowa?

Medium napisał(a):

Originally posted by izaak-goldstein:

IE mnie nie interesuje, nie mam IE i nie zamierzam sprawdzać jak się tam wyświetla strona

Spokojnie, izaak smile Nie oczekuję od Ciebie sprawdzania.
Sama zajrzałam do źródła strony i widzę tam masę załączonych arkuszy CSS, ale żadnego wykrywania przeglądarki. Zresztą wcale nie dziwię się witrynie, że chroni konkursowe zdjęcia przed zapisem.

A co do IE, to włączyłam i jakimś cudem strona przeskoczyła mi automatycznie z galerii na główną... Szkoda gadać.Medium napisał(a):

Ja też się staram walczyć z nadciśnieniem wink

covo napisał(a):

Originally posted by izaak-goldstein:

Jakby nad tym obrazkiem znajdowało się inne zdjęcie, to też miałbyś pretensje, że pokazuje się submenu przeznaczone dla zdjęcia na pierwszym planie?


konstrukcja raczej abstrakcyjnie wymyslona, to raz; tutaj mamy syt. bardziej oczywista: JEST FOTO i nic wiecej, to dwa; a trzy: nalezy sadzic, ze te akurat zdjecia nie sa zabezpieczone przed kopiowaniem, bowiem w innych miejscach sieci sa do skopiowania bez problemu, tak w ie, jak i w operze. ergo: sądzę, że na tej akurat www opera daje ciała, jest za bardzo przekombinowana, za bardzo "prawidlowa" (?), idzie "jak kuń pod gore", natomiast ie nie kombinuje. Jest foto? jest. (Bardzo) czesto czlowiek moze zapragnac skopiowac foto? tak. No to ie na to pozwala.

Originally posted by izaak-goldstein:

IE mnie nie interesuje, nie mam IE i nie zamierzam sprawdzać jak się tam wyświetla strona i dlaczego tam można a tutaj nie. Przesiądź się na IE i przestań jojczyć.


jedyny problem jest taki: ten beznadziejny ie pozwala uzytkownikowi wykonac operacje OCZEKIWANĄ przez niego, opera - nie.Srednio interesujace jest w tej akurat chwili Twe zdanie na temat ie tak nam tutaj "zapodane", bo tak sie sklada, ze nalezysz do grupy uzywajacej przegladarki,ktorej udzial w rynku jest mniej niz znikomy (mam przypomniec jaki?), dlatego to raczej programisci opery powinni zadbac o to, by w tak banalnym oczekiwaniu opera nie zawodzila, zwlaszcza, ze pozerajacy ja w udziale rynku ie spelnia oczekiwania uzytkownika (te akurat) bezblednie.Uwage o mojej przesiadce na ie, czy o jojczeniu uznaje za taki sobie koloryt kazdego forum,a z tym sie nie dyskutuje smile

Medium napisał(a):

Originally posted by covo:

ten beznadziejny ie pozwala uzytkownikowi wykonac operacje OCZEKIWANĄ przez niego, opera - nie

Znaczy IE jest piracki, bo nie wykonuje zadania zamyślanego przez twórcę, a Opera wykonuje.