Narzekania starego usera

w dziale Opera
adamekkamil napisał(a):

Witam

Opery używam od zawsze. Pierwsze kroki w Sieci stawiałem jeszcze w 2004 używając właśnie Operki. Przez kilka lat poznawałem stopniowo zarówno zalety i wady tej przeglądarki. Niestety, z czasem (w przeciągu ostatniego roku lub dwóch) zauważyłem znaczny spadek jakości Opery i liczba wad zdecydowanie przekreśla zalety. Przykłady? Proszę bardzo- świeża instalacja Windows, świeża Opera, świeży flash. Testujemy youtube.com, fullscreen pierwszego z brzegu filmu w jakości 1080p - okienko nie jest całkowicie zmaksymalizowane, z dołu oraz z prawej strony biegną cienkie paski prześwitujące na przeglądarkę. Film zaczyna przycinać, nie da się go wyłączyć, pasek z dołu nie reaguje (chowanie i pojawianie się paska szarpie całym ekranem), sytuację ratuje alt+tab. Drugi przykład, Facebook. Przeglądając zdjęcia w galerii w trybie pokazu niemal zawsze prędzej czy później przeglądarka leży. Dziś na jednym z for po upgrade do wersji 12.14 Opera nie potrafi zapisywać ciasteczek i nie można zmienić stylu wyświetlania na Grey, bo po każdym odświeżeniu strony restartuje się on na domyślny.

Nie wiem gdzie popełniliście po drodze błąd, ale jestem rozczarowany i sfrustrowany za każdym razem gdy tracę kilkanaście otwartych zakładek bo przeglądarka znowu padła. Nie mam już siły aby co chwilę reinstalować Operę w różnych wariantach, zwłaszcza że niemal na każdej błędy się powtarzają. Przez długi czas niemal zmuszałem się do używania Opery, bo liczyłem że naprawicie błędy, jednak jest ich coraz więcej!!! Zamiast iść w stronę stabilności próbujecie dodawać jakieś zbędne bajery, na cholerę komu klient Torrenta w przeglądarce?

Pozdrawiam i dziękuję za kilkuletnią współpracę którą niestety jestem zmuszony zakończyć.

gwarser napisał(a):

I na co byś się chciał przesiąść? Od trzech dni próbuję przekonać się do Firefoksa i bardzo ciężko mi idzie...
Prawie cały czas miałem zainstalowane, oprócz Opery, Chromium i Firefoksa. Obydwie z podstawowymi dodatkami, więc myślałem, że wystarczy którąś ustawić jako domyślną i po problemie. Wybrałem Firefoksa, bo jeszcze trochę i Opera wybierze Chromium za mnie bigsmile Niestety. Poświęciłem już kilka godzin na szukanie/instalowanie/konfigurację dodatków i na grzebaniu w ustawieniach zaawansowanych. Nadal jest masa pierdółek które mnie wkurzają. Przykładowo autoprzewijanie: w Operze działało tak "miękko i delikatnie", a w Firefoksie najpierw długo nic, a potem strona się przewija tak szybko, że nie można nic przeczytać (i jeszcze ten tearing!!!). Dość często przewijanie zacina się na początku tak jak by coś nie zaskoczyło, ale oczywiście po chwili jestem na samym dole strony :| Szczęśliwie udało mi się znaleźć rozszerzenie które odblokowuje autoscrolla po przewinięciu rolką (głupi bug). Jednym z problemów Opery było przycinanie się przy przewijaniu, gdy w tle ładowała się inna strona - w Fx jest to samo (wg mnie nawet gorzej bo przycinki są dość losowe, a w Operce były dość regularne). Dalej; karty czasami nie reagują - klikam na kartę i nic się nie dzieje :/ Pluginy; mam włączony click_to_play i dzięki temu jestem co chwilę uszczęśliwiany 'dymkiem' wyskakującym z paska adresu, który namawia mnie bym je włączył (wtf?). Marna podróbka paneli/sidebara powoduje, że czasami ustawienia otwierają się normalnie, a czasami w sidebarze. Dało by się z tym żyć, gdyby w tym czasie nie był on zamknięty, dzięki czemu opcji nie widać. Fajnie wyglądają informacje o/ustawienia strony - szczególnie wtedy, gdy ikonki migają czterokrotnie przy każdym otworzeniu smile Jeszcze nie doszedłem co jest z ciastkami - niby włączyłem je dla domeny google, a i tak mnie wylogowuje przy restarcie (ustawienia globalne - tylko ciacha z domeny i kasuj przy restarcie). Żeby wyszukiwać w google po https musiałbym chyba edytować jakieś pliki, albo wyszukać gdzieś i instalować nową wyszukiwarkę - a wystarczyłoby dopisać 's'. W pasku adresu oczywiście nie widać protokołu... Do tego ikona kłódki jest szara i jak dla mnie to ciężko jest stwierdzić czy połączenie jest bezpieczne, czy po prostu mamy https ale coś nawaliło (plus ikonka globu(?)(http) też jest szara - witajcie okularki). Jeszcze mógłbym tak pisać...

Teraz trochę na plus: użycie pamięci jest tak ze dwa-trzy razy mniejsze (tak - sam się dziwiłem). Pierwsze załadowanie strony jest błyskawiczne - gdy w Operze ładuje się 7-10 sekund, to w Fx trwa to sekundę z ułamkiem - może dwie. (mój rekord to jakieś 5s Fx kontra ~40s Opera (te długie sekundy wpatrywania się w białe tło... bezcenne). I tak - bawiłem się stoperem bigsmile) Ładowania następne już bez różnic. Tylko, że ja zwykle ładuję strony w tle... (na marginesie: zmuszenie Fx by z google readera otwierał strony w tle to wyzwanie).

Chyba sobie na razie odpuszczę i jednak poczekam na "OperKita". Może zbyt wiele nie popsują. Trzymam kciuki...
//
O! Stary dobry "bad request" przy dodawaniu posta z Firefoksa p


Medium napisał(a):

Originally posted by gwarser:

Prawie cały czas miałem zainstalowane, oprócz Opery, Chromium i Firefoksa. Obydwie z podstawowymi dodatkami, więc myślałem, że wystarczy którąś ustawić jako domyślną i po problemie.

Mam od dawna ten zestaw, przy czym już dawno stwierdziłam, że przy używaniu w Operze i poczty i kanałów i w dodatku ustawieniu na kontynuację przerwanej sesji trochę niewygodnie jest ustawiać ją na przeglądarkę domyślną, bo siłą rzeczy ten start jest dłuższy, niż innej nieobciążonej dodatkowymi zadaniami przeglądarki.
Od kilku dni za domyślną mam przeglądarkę Yandex, otwiera się błyskawicznie.

Jedynym rozwiązaniem, by pozostawić domyślną Operę, byłoby rozdzielenie funkcji przywracania sesji w uruchamianiu standardowym skrótem od uruchamiania zewnętrznym linkiem. Teraz niestety nie jest to możliwe.

Originally posted by gwarser:

Wybrałem Firefoksa, bo jeszcze trochę i Opera wybierze Chromium za mnie

A czy przypadkiem już nie wybrała? wink
Rozważania o FF pominę, bo nijak mnie nie przekonuje. Uruchamiany był tylko po to, by sprawdzić czasem czyjeś sugestie na forum.

Originally posted by gwarser:

autoprzewijanie: w Operze działało tak "miękko i delikatnie"

Bardzo dobre określenie. Jakbym słyszała samą siebie.

Originally posted by gwarser:

O! Stary dobry "bad request" przy dodawaniu posta z Firefoksa

To chyba raczej problem forum, a nie przeglądarki, bo i w Operze bywa.

gwarser napisał(a):

Originally posted by Medium:

A czy przypadkiem już nie wybrała?


Jeszcze nie na moim komputerze p

Medium napisał(a):

Miałam na myśli decyzję strategiczną...

lemari napisał(a):

Originally posted by gwarser:

Jeszcze mógłbym tak pisać...


„Lubię” restart przeglądarki po każdorazowej aktualizacji rozszerzeń.

karolkuich napisał(a):

Ech, ja ostatnio próbowałem posiedzieć na Chromie, żeby sprawdzić jakby to było, bo może nie mam racji, że Opera taka dobra... Zainstalowałem nawet rozszerzenie Speed dial 2 bodajże (adblock, to podstawa). Zdążyłem go częściowo urządzić na podobieństwo operowego, częściowo, bo już po kilku minutach korzystania z tej przeglądarki przeszła mi ochota... whistle
chromeopera.png

lemari napisał(a):

Originally posted by karolkuich:

Zdążyłem go częściowo urządzić na podobieństwo operowego


A po co?
https://chrome.google.com/webstore/detail/awesome-new-tab-page/mgmiemnjjchgkmgbeljfocdjjnpjnmcg (otwórz w Chrome)

Na Chrome mam 21 rozszerzeń ;-).

Łukash napisał(a):

Originally posted by lemari:

Na Chrome mam 21 rozszerzeń ;-).


Również z ciekawości chciałem uOperzyć/zOperować p i Firefoxa i SRWare Iron...Na Foxie znudziło mi się po 10 rozszerzeniach - ok 30% (nie zadowalającej) funkcjonalności, na SRWare znudziło mi się po 8 rozszerzeniach...i byłem dalej w lesie bigsmile, bo to dopiero były podstawy jak speeddial, gesty, płynne, js, css itd . Co to będzie...Mi tam nic nie muli, nie krzaczy, nie wywala się, śmigam na Operce do bólu.

lemari napisał(a):

Originally posted by Łukash:

Również z ciekawości chciałem uOperzyć/zOperować p


Ja nie poszedłem tą drogą ;-), to są inne programy, które mają jakieś tam swoje plusy...
Również nie „upodabniałem” Ubuntu do Windowsa, a XP do Visty czy W7.

Originally posted by Lukash:

Mi tam nic nie muli, nie krzaczy, nie wywala się, śmigam na Operce do bólu.


I u mnie podobnie; jak czytam niektóre narzekania, to mam wrażenie jakbym używał innego programu.

Medium napisał(a):

Ja zaś parę lat temu trochę przystosowałam do swoich upodobań FF, ale i tak prawie z niego nie korzystałam i szybko zdezaktualizowały się moje ustawienia. Natomiast uparcie, z wydania na wydanie, podtrzymuję stary wygląd Opery. Ścieżki z przycisku menu jedynie zapisałam sobie w notatkach by służyły na forum, bo zakładam, że większość korzysta z nowego wyglądu Opery...

Łukash napisał(a):

Originally posted by lemari:

Ja nie poszedłem tą drogą ;-), to są inne programy, które mają jakieś tam swoje plusy...


Jasna sprawa , z tym że np ja nie daje rady nie porównywać, i nie szukać sprawdzonych i dobrych rozwiązań, funkcjonalności do której przywykło się od lat .
Ja mam problem taki, że na Operze czuję się jak w domu, mimo jakiś tam niedomagań (których osobiście nie odczuwam) jest w 100% programem dla mnie smile nawet bugi (jak się przytrafią) nie zrażają mnie. Jak ktoś umie opisać problem to powinien również umieć obsługiwać się wyszukiwarką, prawdopodobnie szybciej znajdzie odpowiedź w necie niż zdąży napisać post na forum, jak już nie mam innej opcji to dopiero zakładam temat na forum które chyba( nie wszyscy o tym wiedzą) - nie jest supportem - i nie tu kierować jojcenie - jak to ktoś w końcu określił i czym poprawił mi bardzo humor up .

Originally posted by lemari:

u mnie podobnie; jak czytam niektóre narzekania, to mam wrażenie jakbym używał innego programu.


Nie da się nie mieć takiego wrażenia...

Originally posted by Medium:

że większość korzysta z nowego wyglądu Opery...


Masz na myśli motywy ? To odejmij jednego usera p

pgmost napisał(a):

Chromium 27 na fejsbuku zachowuje się komicznie - odskakują kliknięte lajki i połowy strony nie ma bigsmile

Medium napisał(a):

Originally posted by Łukash:

Masz na myśli motywy ?

Mam na myśli dostęp do ustawień nie przez pasek menu, a przez button Opera.