niedrogi antywirus

w dziale Po godzinach
Sombria napisał(a):

Szukam niedrogiego i w miarę przyzwoitego antywirusa, licencja na ok. 15 stanowisk, u jakiegoś polskiego dystrybutora. Co polecacie?
Na razie znalazłam coś takiego:

  1. http://www.f-prot.pl/ Licencje obejmują roczne prawo do użytkowania programu i pobierania uaktualnienia programu (version upgrade) oraz roczny dostęp do aktualizacji bibliotek wirusów (virus signature).
  2. http://www.dagma.pl/new/download/cenniki/trend_cennik.pdf Licencja jest bezterminowa z serwisem na 1 rok i aktualizacją baz wirusów przez Internet. Tzn że aktualizacja wirusów przez rok? A co z aktualizacją programu? Nie do końca rozumiem.

A może jakieś inne?

archetwist napisał(a):

Sprawdź sklep na polskiej stronie NOD32. Bardzo dobry antywirus. Gdy kiedyś przeglądałem wyniki testów Virus Bulletin, miał chyba najwięcej "zwycięstw". Wiele antywirusów reklamuje się, że dobrze spisało się w teście Virus Bulletin, ale często dobre wyniki osiągnęło tylko w jednej czy dwu kategoriach.

Originally posted by Sombria:

Licencja jest bezterminowa z serwisem na 1 rok i aktualizacją baz wirusów przez Internet. Tzn że aktualizacja wirusów przez rok? A co z aktualizacją programu? Nie do końca rozumiem.


Może to po prostu taki chwyt - programu możesz legalnie używać bezterminowo, ale aktualizacje masz przez rok. Nie wczytywałem się w cennik F-Prot, ale cena NOD32 jest chyba porównywalna.

Sombria napisał(a):

Originally posted by archetwist:

Nie wczytywałem się w cennik F-Prot, ale cena NOD32 jest chyba porównywalna.

Och, trochę się różnią wink

Zdaję sobie sprawę, że te wymienione przeze mnie nie są najlepsze (F-prot chwali się osiągnięciami sprzed 3 lat), ale zastanawiam się, czy nie byłyby wystarczające. W sumie do tej pory działało wszystko bez antywirusów. Chociaż z drugiej strony, jak ma być nieskuteczny, to po co kupować. A o NOD32 też słyszałam dobre opinie.

archetwist napisał(a):

Originally posted by Sombria:

Originally posted by archetwist:

Nie wczytywałem się w cennik F-Prot, ale cena NOD32 jest chyba porównywalna.

Och, trochę się różnią wink


o wink

janbar napisał(a):

Moze byc i KAspersky albo F-secure. Poprobuj opcje z AV na serwerze monitorujacym ruch, bez uruchamiania go na kazdym stanowisku.

Pozdrawiam,

janbar.smile)

adas napisał(a):

Originally posted by archetwist:

Sprawdź sklep na polskiej stronie NOD32.


A czy wam to menu na górze tej strony działa (znaczy czy potraficie w to rozwijane coś kliknąć?). Ja mam za słaby refleks wink

A wogóle to już chciałem informować, że avasta można mieć za ponad 60 zł na 10-19 stanowisk. Ale mnie olśniło, że tą cenę muszę sobie pomnożyć raz 15 bigsmile

Sombria napisał(a):

Na razie stanęło na kilku NODach, reszta później.

Originally posted by adas:

A czy wam to menu na górze tej strony działa (znaczy czy potraficie w to rozwijane coś kliknąć?).

Nie. Takie coś z menu już kilka razy widziałam - to chyba jakiś szablon.