Opera zrywa pobieranie/restartuje je

w dziale Opera
Arctusik napisał(a):

Witam,
Mam problem z pobieraniem plików z jednej z witryn, nie wiedząc czemu na innych przeglądarkach mogę stamtąd pobierać bez problemu a pod operą po pewnym czasie pobieranie zaczyna się od nowa, bądź występuje błąd. Spróbowałem pobrać inny podobnej wielkości plik (steronwniki do karty graficznej) i tu nie było problemu. Mogę podać linka z którego nie mogę pobrać plików. Uprzedzam, że nie chodzi o żadne warezy czy inne a poprostu "patche" tworzone przez graczy do gier sportowych.

Medium napisał(a):

Originally posted by Arctusik:

Mogę podać linka z którego nie mogę pobrać plików.

To podaj.
Może powód leży w specyficznych ustawieniach? Jaką masz wersję Opery?

Arctusik napisał(a):

Opera:
Wersja
12.14
Kompilacja
1738

http://www.hwupgrade.it/forum/showpost.php?p=38421151&postcount=821
u dołu strony mamy 15 pack'ów, przykładowo pierwszy, który jest największy można przetestować. Co do ustawień nie przypominam sobie żebym cokolwiek zmieniał ale być może ktoś coś przegrzebał. Problem wystąpił wczoraj, prócz sterowników nie testowałem na innych stronach "pobierania".

Łukash napisał(a):

Takiego dużego pliku mi osobiście nie chce się pobierać. Tu są dwa niesprzyjające czynniki - Opera+Google... Proponuje Free Download Manager > i kopiuj adres odnośnika, nie dość że szybciej będzie pobierał niż którakolwiek z przeglądarek, to jeszcze w przypadku gdy serwer obsługuje wznawianie pobierania - to pobieranie będzie wznowione wink .Przeglądarki ogólnie pocą się przy pobieraniu, u mnie np nigdy więcej nie pobiorę nic przez Chromowatego SRWare Iron - powód - zrywanie pobierania i niemożliwe wznowienie wink

Arctusik napisał(a):

no właśnie pod chromem nie ma najmniejszego problemu z pobraniem tych plików. No nic poczekam jeszcze może ktoś coś wymyśli.

Medium napisał(a):

Spróbowałam Operą 12.15 RC2, dwa razy, bo przy pierwszym szybko wyskoczył błąd. No i pobrało się tylko 40 z ponad 475 MB. Prawdę mówiąc, to drugi tak przypadek w historii.

Originally posted by Arctusik:

właśnie pod chromem nie ma najmniejszego problemu z pobraniem tych plików

Bo Google lubi Chrome smile
Może to kwestia blokowania jakichś guglowych adresików? Na podanej stronie mam dwa blokowane rekordy:
*adserver*
*partner*


Arctusik napisał(a):

Czyli "wina" serwera na którym te pliki się znajdują. Dziękuję i proszę o zamknięcie wink

Ryszard napisał(a):

Originally posted by Arctusik:

proszę o zamknięcie

Przypominam - po doczytaniu do tego miejsca należy wcisnąć [Ctrl]+[F4].