kłopoty z różnymi kontami użytkownika używanymi przez tę samą osobę

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
Blajpios napisał(a):

Chodzi o sytuację, w której mam dwa różne konta użytkownika o różnych uprawnieniach, ale chciałbym, by Opera była w obu wypadkach używana tak samo, z tymi samymi ustawieniami. Pewne elementy do odpowiedzi znalazłem w forach, niektóre wymagające więcej wysiłku będę testować, niemniej nie ma pewności, że te propozycje odpowiadały dokładnie na tę sytuację a dzisiaj kłopoty, które zajęły mi prawie dwie godziny, doprowadziły niemal do rozpaczy. Kiedyś pomogli dobrzy ludzie tu na forum, liczę że i dziś będzie podobnie. Odinstalowywałem kilka razy i nic.
— Po pierwsze, przy okazji, bo nie wiem w tej chwili gdzie sprawdzić, może trzeba by poinformować kogoś odpowiedzialnego za wersję instalacyjną? Z tego, co czytałem i z prób mi wychodzi, że przy "zaawansowanym" użytkowniku, pytanie przy instalacji jest, czy używać odrębnych ustawień dla każdego użytkownika, podczas gdy de facto pada pytanie przeciwne, czy używać wspólnych ustawień.
— Główny problem na dziś może mieć "ścieżkę rozwiązania" również w ustawieniu zapory (Kaspersky), ale podejrzewam Operę właśnie. Chodzi o to, że przy używaniu Opery z konta admina, owszem, mogę zapisywać nowe zakładki (ustawiłem zakładki w innym dyrektorium niż domyślne, by łatwiej sobie zachować na inne okazje) do pliku zakładek (wpisałem to rzecz jasna do pliku .ini). Natomiast podobna operacja (wpis w ini dla konta zwykłego użytkownika) — prowadząca do tego samego pliku, który miał być wspólnym plikiem zakładek, niestety jest nie skuteczna. Chwilę po otworzeniu programu z tego konta zwykłego użytkownika, jak również przy próbie zapisania nowej zakładki, pojawia się komunikat, że "nie można zapisać pliku zakładek". Tymczasem, jeżeli już musieć wybierać, to akurat na tym koncie bardziej potrzebowałbym zapisywać zakładki, choć tak naprawdę, to potrzebne jest to w obu wypadkach.
— nie wykluczam też (prócz "sprawki Kasperskyego"), że sprawa zależy od tych błędnych instalacji pomylonych przez sugestie instalatora, czyli że potworzone zostały odrębne ustawienia dla kont i one wciąż pozostają. Odinstalowałem niby "specjalistycznym" programem, przez jv16 dokonałem czyszczenia rejestru — po zainstalowaniu na nowo Opery wciąż chyba zostały stare ustawienia, w każdym razie, niby mają być wspólne, tymczasem plik ini nie jest w danych dla "all users" tylko pozostały dwa pliki ini, jeden w jednym koncie, drugi w drugim koncie. Jeżeli to więc jest taka zła pozostałość — to co w końcu zrobić, by to zmienić?
— czy w ogóle więc jest możliwe ustawienie takich samych personalnych ustawień dla dwóch kont o różnym stopniu uprawnień? Dzięki za cierpliwość i podpowiedź na miarę takiego przeciętnego, choćby nawet trochę zaawansowanego użytkownika.

andol napisał(a):

Originally posted by Blajpios:

— Po pierwsze, przy okazji, bo nie wiem w tej chwili gdzie sprawdzić, może trzeba by poinformować kogoś odpowiedzialnego za wersję instalacyjną? Z tego, co czytałem i z prób mi wychodzi, że przy "zaawansowanym" użytkowniku, pytanie przy instalacji jest, czy używać odrębnych ustawień dla każdego użytkownika, podczas gdy de facto pada pytanie przeciwne, czy używać wspólnych ustawień.Opcja dostępna w instalatorze jest jak najbardziej prawidłowa i jej treść odpowiada spełnianej funkcji.

W Operze 9 mamy domyślnie wyłączoną opcję "Używaj wspólnych ustawień dla wszystkich użytkowników" i w Twoim przypadku należy ją zaznaczyć.

W Operze 7 i 8 mieliśmy domyślnie zaznaczoną opcję "Utwórz indywidualne profile użytkowników" i w Twoim przypadku należałoby ją odznaczyć.

Originally posted by Blajpios:

Chodzi o to, że przy używaniu Opery z konta admina, owszem, mogę zapisywać nowe zakładki (ustawiłem zakładki w innym dyrektorium niż domyślne, by łatwiej sobie zachować na inne okazje) do pliku zakładek (wpisałem to rzecz jasna do pliku .ini). Natomiast podobna operacja (wpis w ini dla konta zwykłego użytkownika) — prowadząca do tego samego pliku, który miał być wspólnym plikiem zakładek, niestety jest nie skuteczna. Chwilę po otworzeniu programu z tego konta zwykłego użytkownika, jak również przy próbie zapisania nowej zakładki, pojawia się komunikat, że "nie można zapisać pliku zakładek".Musisz zadbać o to, aby wszyscy użytkownicy mieli pełny dostęp do plików profilu Opery. Jeśli używasz Windows XP - w eksploratorze Windows kliknij prawym przyciskiem myszy folder profilu lub wybrane pliki (np. plik z zakładkami) i ustaw odpowiednie uprawnienia na karcie "Zabezpieczenia".

Originally posted by Blajpios:

czy w ogóle więc jest możliwe ustawienie takich samych personalnych ustawień dla dwóch kont o różnym stopniu uprawnień?Tak - zadbaj o odpowednie uprawnienia (poprzedni punkt).

Blajpios napisał(a):

Dzięki za informacje. Mam nadzieję, że to już zakończy te kłopoty. Co do pomyłki przy instalatorze, rzeczywiście, chyba skutkiem pamiętania czy czytania opisów do poprzednich wersji nabrałem tych podejrzeń, że jest błąd, dobrze że się wyjaśniło, by nie mieszało innym.
Co do tych uprawnień, mam nadzieję, że to zadziała.
Przeglądałem trochę, choćby przez wyszukiwarkę, fora, by znaleźć, czy jest jakieś, gdzie można zgłaszać pomysły lub potrzeby. Niestety, nie znalazłem. Nie jestem w stanie proponować rozwiązań, bo się na tym nie znam, niemniej parę niedogodności może by rozmaici jak ja użytkownicy mogli zasugerować, że warto to zmieniać. Pytanie, gdzie — czy warto, bo może nikt nie czyta. Dość np. poprawiły się od poprzednich wersji managery zakładek, ale i tak im brakuje możliwości w lewym oknie managera zaznaczenia od razu kilku dyrektoriów (folderów) i np skasowania, jak również okienko podglądu drzewa zakładek przy dodawaniu zakładki jest małe, trudne do operowania, w końcu o ile wiem, nie da się też przeciągnąć zakładki od razu do odpowiedniego miejsca drzewa zakładek (ale to jest w miarę łatwe do ominięcia, wywołując panel zakładek). Tyle więc — zakładki. Poprawiły się ale jeszcze "nie do końca". A manager sesji nie doszedł ani tyle do tego poziomu, ani chyba nie da się zaimportować, ani pewnych funkcji, które już są w zarządzaniu zakładkami, ani w końcu — nie ma tych powyższych, których brakuje i w zakładkach.
Raz jeszcze dzięki za szybką odpowiedź na wczorajszą kwestię.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by Blajpios:

ale i tak im brakuje możliwości w lewym oknie managera zaznaczenia od razu kilku dyrektoriów (folderów) i np skasowania

? Zepsułeś coś?usun.png

Originally posted by Blajpios:

jak również okienko podglądu drzewa zakładek przy dodawaniu zakładki jest małe, trudne do operowania,

? male.png