Współgranie Opery z notebookiem ASUSA i progsami w Windowsie XP

w dziale Opera
mindflayer87 napisał(a):

Hej,
To mój pierwszy post na tym Forum, więc pozdrawiam wszystkich serdecznie. smile

Zainstalowałem Operę na notebooku Asus A6R i zastanawiam się, czy ktoś wie jak można zgrać ją z Asusowym programem "Chkmail", diodą sygnalizującą nową pocztę i wywoływaniem poczty za pomocą odpowiedniego klawisza?
Póki co naciśnięcie klawisza od poczty powoduje otwarcie nowej, pustej karty w Operze, a dioda "nowa poczta" nie odpowiada.

Może problem polega na tym, że z jakiegoś powodu Opery nie uświadczę w "Określ dostęp do programów i ich ustawienia domyśle" jako domyślnej przeglądarki, a co ważniejsze, Klienta Pocztowego. Czy to tylko u mnie tak wygląda, czy u wszystkich? (Na Linuksie poczta działała bez zarzutu i figurowała do wyboru z domyślnych). Również próba wysłania maila z innego programu kończy się albo kompletnym fiaskiem (brak/źle skonfigurowany program pocztowy) albo otworzeniem kolejnej pustej karty.

Czy można coś na to zaradzić?

PS. Mam ustawione w Operze, żeby była i sprawdzała czy jest domyślną przeglądarką i protokół "mailto" odchaczony tam, gdzie trzeba...

szyk napisał(a):

Originally posted by mindflayer87:

Póki co naciśnięcie klawisza od poczty powoduje otwarcie nowej, pustej karty w Operze,


A nie da się go jakoś skonfigurować podająć ręcznie ścieżkę do klienta poczty? Wtedy należałoby wpisać:

ścieżka\do\opera.exe mailto:?
(razem z pytajnikiem).

Originally posted by mindflayer87:

Może problem polega na tym, że z jakiegoś powodu Opery nie uświadczę w "Określ dostęp do programów i ich ustawienia domyśle" jako domyślnej przeglądarki, a co ważniejsze, Klienta Pocztowego


Hmm, niezbyt wiem, co to jest (mam ME), ale może pomoże reinstalacja Opery?