Zawieszanie Opery przy pierwszych odwiedzinach taniechlanie.pl.

w dziale Strony WWW w Operze
olesio napisał(a):

Cześć.

Chciałem zapytać, co można zrobić aby Opera nie zamrażała się na około 20 sekund pokazując tylko tutuł strony przy pierwszym odwiedzeniu po uruchomieniu strony http://taniechlanie.pl w Operze? Używam Opery 12.15 pod systemem Windows 7 Ultimate 64 bit. Komputer wiekowo jest z kwietnia 2011 roku. I radzi sobie dobrze z większością stron pod Operą.

"Zamrożenie" Opery występuje tylko przy pierwszych odwiedzinach strony po danym uruchomieniu systemu. W tym czasie pod IE 9.0 problemu nie ma. Celowo wyłączałem ESS6 działający w tle przed odwiedzinami strony. Jednak to nie pomaga. Z pluginów w operze mam tylko YouTube Downloader (download-youtube-videos-as-mp4-1.5.3-1.oex) zaktualizowany. Blokowanie reklam odbywa się przez urlfilter.ini z portalu24. Dodatkowo niektóre reklamy chowają mi CSS'y, ale dla konkretnych stron. Dla tej nie.

Także w jaki można stwierdzić co powoduje, że Opera pokazuje na pasku tylko tytuł strony i przez około 20 sekund nie pokazuje zawartości strony (nawet tylko w jednej zakładce) i nie reaguje na nic. Wprawdzie na stronę zaglądam tylko czasem, ale jestem ciekaw. Czy to "wina" Opery, czy kodu strony. I co można z tym zrobić? Jak zrobić jakiś debug log aby mozna było zdiagnozowac problem? Jeżeli była by to "wina" kodu strony, to wtedy można by było poprosić autora o jakieś "naprawy".

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie, co z tym problem dalej zrobić. Jeżeli potrzeba jeszcze dokonać jakichś sprawdzeń czy podać dodatkowe informacje, to proszę piszcie. Pozdrawiam.

lemari napisał(a):

Originally posted by olesio:

Blokowanie reklam odbywa się przez urlfilter.ini z portalu24


http://my.opera.com/karolkuich/blog/opera-adblock
Mam te filtry, strona śmiga.

Medium napisał(a):

A byłeś na nowym Allegro?

Originally posted by lemari:

strona śmiga

U mnie też.

olesio napisał(a):

No niestety zmiana nazwy pliku urlfilter.ini na chwilę i po ponownym uruchomieniu znowu pierwsze otwarcie powoduje zamrożenie. Ciekawe czy można jakoś dojśc co jest przyczyną i nie rezygnować z blokowania reklam ani innych rozwiązań. Ponieważ poza tym na ogół wszystkie odwiedzane przeze mnie strony - działają raczej prawidłowo, z tego co zauważyłem.

lemari napisał(a):

Originally posted by olesio:

No niestety zmiana nazwy pliku urlfilter.ini na chwilę


?

Medium napisał(a):

Originally posted by lemari:

?

Dobry, szybki sposób na odblokowanie, jak nie używa się przycisków, czy ścieżki opera:config, ewentualnie w preferencjach dla witryny wink

Originally posted by olesio:

Ciekawe czy można jakoś dojśc co jest przyczyną i nie rezygnować z blokowania reklam ani innych rozwiązań.

Pewnie to samo, co w nowym Allegro.

Blokowanie reklam przyśpiesza ładowanie stron (Opera nie pobiera blokowanych elementów), plik css do blokowania tylko wycina je z widoku, bo od którejś wersji Opera niestety wycięte stylem elementy i tak pobiera sad


lemari napisał(a):

Originally posted by Medium:

Pewnie to samo, co w nowym Allegro.


Moment, nie u wszystkich.

lemari napisał(a):

Originally posted by Medium:

Mogę podawać link do tvn42.pl, jest podobnie.


Może to kwestia dostawcy internetu?
Mam mobilny od orange, który kompresuje zawartość/treść.

Medium napisał(a):

Mogę podawać link do tvn42.pl tvn24.pl, jest podobnie.