kanały RSS i po troszę poczta

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
sowka70 napisał(a):

Mam pytanie. Czy istnieje możliwość "ręcznego" sterowania odbioru kanałów RSS? Problem polega na tym, że zasubskrybowane kanały serwisów są automatycznie ładowane po starcie Opery. Strasznie to zamula przeglądarkę, tym bardziej w sytuacji, kiedy się ją odpala. Serwis RSS jest okey, ale... kiedy sybskrybuje się kilka kanałów, to... tragedia. A propos. Gdyby można było podobnie, chociaż przy pierwszym starcie Opery zadecydować " sprawdź pocztę" też byłoby rozwiązaniem pożądanym. Ogólnie. W obecnej sytuacji kanały RSS, sprawdznie poczty, konfiguracja-> zacznij ze stroną startową, to jest zamulenie około 1,5 minuty, Upierdliwe jak cholera. Ucieczka typu "startuj z pustą stroną" daje oczekiwanie ok 30-45 sekund. Upierdliwe, tym bardziej, jeśli ... Wartość przeglądarki podnosi jej prędkość. Liczę na wpływ mojej skromnej opinii na przyszłość rozwoju produktu jakim jest Opera. Reasumując. Start Opery nie jest równy ze sprawdzeiem kanałow RSS i poczty, ale dając możliwość użytkownikowi "ręczne" sterowanie, chyba że użytkowik zadecyduje wg obecnego standardu, można zdecydowanie skrócić czas oczekiwnia na start programu. Poddaję problem pod ( tak myślę ) dyskusję. " Przede wszystkim wypracowanie skutecznego modelu, opierając się na racjonalnych opiniach, daje najlepsze efekty". Cytat nie pamiętam czyj, ale w miarę rozsądny.
Pozdrawiam!smile

Ziggy X napisał(a):

wejdź w C:\Documents and Settings\TWOJE KONTO\Dane aplikacji\Opera\Opera\mail i tam w plik accounts.ini -> znajdź wpis "incoming protocol = rss" i w linijce "Initial Poll Delay=" z domyślnego bodajże 5 zmień np. na 60 - to jest czas w sekundach po którym zacznie opera dopiero ściągać kanały rss, a wpisać czas możesz sobie jaki chcesz.
oczywiście edytujesz ten plik przy zamkniętej operze wink

golew napisał(a):

Jeżeli nie chcesz żeby poczta i kanały RSS były sprawdzane przy starcie Opery należy odznaczyć opcję (we właściwościach konta) "sprawdzaj pocztę co x minut". Niestety jest to tylko obejście problemu a nie rozwiązanie gdyż wtedy trzeba sprawdzać konto ręcznie (Ctrl+K).

sowka70 napisał(a):

Wow! Dziękuję za podpowiedź. Zdaję sobie sprawę, że są to rozwiązania połowiczne, aczkolwiek częściowo rozwiazują móją problematykę. Ale nie ma co narzekać. Jeszcze raz dziękuję.